ketvirtadienis, spalio 1 d.
Sveikata
Kas tai: gripas ar koronavirusas? Kaip atskirti?
Sloga, kosulys, gerklės skausmas – nereti simptomai gripų sezono metu. Kartais juos sukelia tik varginantis peršalimas, kartais –
Sveikata
Šilta žiema – ne priežastis trauktis gripui
Didžiausias sergamumas Europoje – šiltose šalyse
Sveikata
Europoje sergamumas gripu didėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu informuoja, kad 52 savaitę (2019 m. gruodžio 23-29 d.) 25 Europos regiono šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu. Daugelis Europos regiono šalių sergamumo gripu intensyvumą nurodė slenkstinį arba žemą. Vidutinį sergamumo intensyvumą nurodė Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Izraelis (žr. 1 pav.).
Sveikata
Skiepai nuo gripo mažina mirties riziką
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad šaltuoju metų laiku prasideda gripo sezonas. Didžiausias sergamumas paprastai būna sausio–kovo mėnesiais. Kiekvienais metais Lietuvoje gripu suserga nuo 40 iki 60 tūkstančių gyventojų. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo sezono metu perserga net iki 800 000 gyventojų. Dažniau serga vaikai.
Lietuva
Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.
Sveikata
Medikai: šios priemonės padės apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina per šventes neprarasti budrumo ir primena, kad prevencinės priemonės gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir gripo.
Sveikata
Antibiotikai negydo gripo ir kitų virusinių infekcijų
Siaučiant gripui vis daugiau susirgusiųjų kreipiasi į gydymo įstaigas ar tiesiogiai į vaistines dėl gripo ir kitų virusinių kvėpavimo takų infekcijų gydymo. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai primena, kad gripą ir peršalimą dažniausiai sukelia virusai, kurių antibiotikai neveikia.
Sveikata
Europos agentūra šiemet prognozuoja sunkesnį gripą
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.
Sveikata
Specialistai praneša:stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas Europoje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, kad Europos regione stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas.
Sveikata
14 faktų apie gripą bei gripo vakciną
Esate pasimetę, ar reikėtų skiepytis ir skiepyti vaikus nuo gripo? Ši informacija padės jums apsispręsti.
Sveikata
Mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas pataria, kaip pasigaminti natūralų „antigripiną” ir dalijasi patarimais, padėsiančiais pasveikti be vaistų
Kaip kovoti prieš gripą ir kaip sustiprinti imunitetą pataria Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas.
Verslas
Griponomikos kursas
Į klausimą, kiek kainuoja sirgti gripu, dažnai žiūrima gana siaurai. Tai ne tik sauja tablečių.
Anglijoje
Londono meras prabilo apie blogą „Brexit“
Londono meras Sadiqas Khanas įspėjo Europos Sąjungos derybininką Michelį Barnier, kad sudarius blogą „Brexit“ susitarimą, darbo vietos iš Didžiosios Britanijos persikeltų ne į Europą, bet į JAV ir Aziją.
Pramogos
Londono meras siūlo įvesti dar vieną draudimą
Londono meras Sadiqas Khanas penktadienį pasiūlė uždrausti pernelyg riebaus, sūraus ir saldaus maisto reklamas miesto visuomeniniame transporte.
Aktualijos
Suimta policijoje apie išprievartavimą pranešusi imigrantė
Moteris, kurios vardas ir pavardė viešai neskelbiami, į policijos nuovadą Londone nuėjo pranešti apie ją ištikusią nelaimę – pagrobimą ir iššaginimą. Deja, moteriai duodant parodymus, jai pačiai pateikti kaltinimai dėl jos gyvenamojo statuso Jungtinėje Karalystėje.
Pramogos
Londonas ketina apmokestinti turistus
Londono meras Sadiqas Khanas paskelbė planus apmokestinti užsienio turistus, – įvesti 5 proc. nakvynės kainos mokestį, rašo portalas hoteldesigns.net.
Anglijoje
Iš Londono mero lūpų – užuomina apie antrą referendumą
Svarbiausio Jungtinės Karalystės miesto vadovas pareiškė, kad pritartų antrojo referendumo idėjai, jeigu žlugtų „Brexit“ derybos ar dėl kitų priežasčių neįvyktų pasitraukimas iš Europos Sąjungos.
Anglijoje
„Brexit”: Londono meras nori antro referendumo
Jungtinės Karalystės (JK) leiboristų partija šiuo metu patiria vidinius nesutarimus. Nors dalis nusprendė palaikyti referendumo metu dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) išreikštą piliečių valią, partijoje atsirado stipri grupė, mananti, kad vienintelė išeitis iš šiuo metu susiklosčiusios neaiškios politinės situacijos – antrasis referendumas dėl „Brexit”.
Aktualijos
Atskleisti Londono rajonai, kuriuose gyventojų amžius – mažiausias
Atlikus naują tyrimą paaiškėjo, kuriuose Londono rajonuose gyventojai gyvena ilgiausiai ir trumpiausiai. Tiesa, lietuviai per daug neapsidžiaugs, nes oficiliai paskelbta, jog tautiečių gausiai apgyvendintame rajone gyvenimo trukmė – trumpiausia visoje Jungtinės Karalystės (JK) sostinėje.
Pramogos
Prie London Bridge tilto rinkosi minios taikių mitinguotojų
Šimtai, o gal net tūkstančiai žmonių pirmadienį vakare rinkosi į taikų mitingą prie London Bridge tilto, skirtą paminėti šeštadienio naktį įvykdytos teroristinės atakos aukoms.
ŽYMA
Gripas