trečiadienis, liepos 8 d.
Sveikata
PSO: koronavirusas stipriai pakenkė tinkamam vėžio ir diabeto gydymui
Naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas parodė, kad dėl koronaviruso pandemijos sergančiųjų neperduodamomis ligomis gydymas daugelyje valstybių visiškai ar dalinai
Pasaulis
Austrijoje aptikta, kad nuo COVID-19 gydo sveiko žmogaus kraujo plazma
Graco (Austrija) universitetinės klinikos ligoninėje pasveiko sunkia COVID-19 forma sirgęs ligonis, kuriam perpylė nuo koronaviruso infekcijos išsigydžiusio žmogaus kraujo
The Economist
Lėtinis skausmas
Visame pasaulyje aktualiai nugaros skausmo problemai spręsti ieškoma pigesnių būdų
Kodėl taip lėtai plinta geresni būdai, kaip padėti kenčiantiems?
The Economist
Užkrečiamosios ligos
Joks kitas patogenas nenužudo tiek žmonių, kiek tuberkuliozė
Tačiau nauji vaistai, vakcinos ir tyrimai suteikia vilties Kai Robertas Kochas 1882 m. atrado tuberkuliozę sukeliančią tuberkuliozės mikobakteriją (TM), Amerikoje ir Europoje
Sveikata
Virusinis meningitas: ar mokate atpažinti simptomus?
Tęsiantis ligų sezonui vienas baisiausių virusų, kuriais galite užsikrėsti - virusinis meningitas.
Gyvenimas
Dėka naujo fantastinio gydymo prostatos vėžys galės būti išgydytas per savaitę
Šios puikios naujienos paskelbtas po to, kai Seras Rodas Stewartas pranešė laimėjęs du metus trukusį karą su vėžiu.
Pasaulis
Pastebi plintančią bauginančią tendenciją: keistenybių prisiskaitę tėvai vaikus nuo autizmo „gydo“ balikliu
Neseniai NBC atlikto tyrimo metu buvo aptikta „Facebook“ grupė, susieta su „YouTube“ vaizdo įrašais, kuriuose tėvai yra raginami savo autizmu sergančius vaikus „gydyti“... balikliu, rašo globalnews.ca.
Lietuva
Informacijos apie ligonių būklę suteikimas: gydytojams palikta laisvė interpretuoti
„Esminių pokyčių nėra“ – daugiausia ką galima tikėtis išgirsti, į ligoninę, kurioje guli jūsų artimas žmogus, kreipiantis telefonu. Atsisakymą teikti bet kokią informaciją apie paciento būklę medikai grindžia Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir siūlo atvykti pasikalbėti tiesiogiai.
Sveikata
9 geri patarimai, kaip naudoti alaviją
Tūkstančius metų alavijai garsėja nepaprastomis gydančiomis savybėmis. 99 % alavijo sudaro vanduo, o likusią dalį – labai naudingos mūsų sveikatai ir grožiui medžiagos. Dauguma žmonių tikriausiai yra girdėję, kad alavijas puikia tinka gydyti nudegimams nuo saulės, bet tai tik vienas iš begalės jų panaudojimo būdų. Mokslininkai netgi mano, kad šį augalą savo kasdienėje grožio rutinoje naudojo gražioji senovės Egipto faraonė Kleopatra.
Pasaulis
Pratęsti gydymą užsienyje bus paprasčiau
Nuo šiol pacientams, norintiems pratęsti gydymą užsienio šalyse, nebereikės iš naujo kartoti neretai varginančių tyrimų ir siuntimui gauti būtinų procedūrų. Atsižvelgiant į pacientų prašymus, nuspręsta, kad leidimo gydytis užsienyje galiojimas po metų gali būti pratęstas, tačiau ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.
Gyvenimas
Vėžį veganiška mityba gydyti nusprendusi moteris mirė
Mama, kuriai buvo diagnozuota pagydoma krūties vėžio forma, mirė atsisakiusi vaistų ir vietoje jų pasirinkusi veganišką ir holistinį gyvenimo būdą, rašo Metro.co.uk.
Verslas
D. Ūsaitė: „Personalizuotos medicinos tikslas – konkreti diagnozė konrečiam pacientui“
Mintis, jog atlikus žmogaus genomo sekoskaitą galima ne tik diagnozuoti ligas, kuriomis sergama, bet ir numatyti polinkį į galimus sveikatos sutrikimus ateityje, tik iš pirmo žvilgsnio skamba kiek utopiškai. Bendrovės „Genotipas.lt“ mokslinių tyrimų specialistė Deimantė Ūsaitė patikino IQ žurnalistę Laurą Čiginskaitę, kad personalizuota medicina yra svarbi ateities sveikatos sistemos dalis.
The Economist
Medicina
Keičiant nebepatentuojamų vaistų paskirtį – daug vilčių rasti naujų gydymo būdų
Bet vyriausybės turi siekti, kad įmonės būtų suinteresuotos į juos investuoti
Gyvenimas
Lėtinio skausmo įtaka bendrai žmogaus savijautai
Daugelis pacientų kreipiasi į specialistus tik tuomet, kai nugaros skausmas jau tampa lėtiniu. Tačiau šis skausmas sukelia ne tik fizinius, bet ir psichologinius negalavimus. Prasta savijauta lemia tokius neigiamus pojūčius kaip irzlumas, pyktis, neviltis, nemiga ir dar daugelis kitų. Visa tai trukdo mėgautis visaverčiu gyvenimu - mažina darbingumą, neigiamai veikia tarpusavio santykius su aplinkiniais.
Lietuva
Naujovės Radviliškio ligoninėje padėjo pacientams suteikti efektyvią pagalbą
Į Radviliškį grįžę emigrantai neturėtų praeiti pro miesto ligoninę. Čia, pasak jos atstovų, dirba nuolat savo žinias gilinantys, kvalifikacijas keliantys, patyrę ortopedai traumatologai.
Aktualijos
Rytų Anglijos fabrike – darbuotojų mirtys
Ketvirtadienio naktį netoli Norwicho esančiame paukštienos fabrike aptikti dviejų negyvų darbuotojų kūnai, aiškinamasi jų mirties priežastis.
The Economist
Atgimimas
Netrukus operacines pasieks naujos kartos chirurginiai robotai
Aktualijos
Už darbą JK moka grašius
Produkcija žinomas drabužių parduotuves aprūpinančiuose fabrikuose Jungtinėje Karalystėje šiurkščiai pažeidžiamos darbuotojų teisės – žmonės juose uždirba itin mažai.
ŽYMA
Gydymas