antradienis, rugsėjo 29 d.
Atradimai
Diena su mokslininku
Eksperimentai su žodynu
Priešakinėse kovos su pandemija eilėse kalbininkai nestovi. Bent jau kol kas. Tačiau Vilniaus universiteto (VU) mokslininkė dr. Laura Vilkaitė-Lozdienė sako, kad ateityje jų darbas gali padėti žmonėms, patyrusiems traumų. Kotryna Tamkutė aiškinasi, ką apie mus ir mūsų kalbą išduoda akys.
Aktualijos
Užsienio lietuviai kviečiami į lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose
Aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lituanistikos (baltistikos) centrų ir kiti užsienio aukštųjų mokyklų studentai kviečiami sausio mėnesį praleisti Lietuvoje studijuojant lietuvių kalbą ir kultūrą Klaipėdos, Vytauto Didžiojo arba Vilniaus universitetuose.
IQ Tema
6 tūkstančiai Lenkijos lietuvių iš abiejų šalių valdžių tikisi pagalbos ir pritarimo
Jei kas klaustų, kokius tris svarbiausius Lenkijos lietuvių norus galėtų išpildyti auksinė žuvelė, pageidavimų jie turėtų ir Lietuvos, ir Lenkijos valdžiai
Anglijoje
Neįprasta Boriso Johnsono kalba Niujorke sukėlė delegatų juoką
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį per Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesiją pasakė neįprastą kalbą, perspėdamas apie technologijų plėtros keliamus pavojus, įskaitant „šiurpius viščiukus be galūnių“ ir „terminatorius rausvomis akimis“, tačiau tik vieną kartą paminėjo „Brexit“.
Komentarai
Neišsižiok – ir tu neišsiduosi
Žmonės per daug kalba, o kalbėdami, žinoma, išsiduoda. Ne veltui liaudis patarinėja: jeigu nori atrodyti geras, gražus, protingas ir paslaptingas – tylėk. Nes prasižiosi, ir pradės tau iš burnos kristi žodžių gyvatės ir nesuprantami raidžių junginiai. Išaiškės neįmanomi dalykai, pavyzdžiui, kad Lietuvoje įmanoma būti rasistu.
Aktualijos
Londone – moters išpuolis prieš gimtąja kalba kalbėjusius svetimšalius
Socialiniuose tinkluose plinta daug dėmesio sulaukęs vaizdo įrašas, kuriame įamžinta portugališkai tarpusavyje kalbėjusius jaunuolius užsipuolusi britė.
Aktualijos
Prezidentės metinė kalba: ragina aktyvinti įvairių formų pilietinį pasipriešinimą, prakalbo apie „Neregėtą Lietuvą“
Devintąjį metinį pranešimą antradienį skaičiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė visuomenę paragino būti pilietiškai aktyvia.
Aktualijos
Lietuvos rinktinės vartininkas debiutavo Ispanijoje
Lietuvis vartininkas Giedrius Arlauskis debiutavo „Santiago Bernabeu“ stadione. Jis neatlaikė Madrido „Real“ įvarčių lietaus, ir Barselonos „Espanyol“ pralaimėjo 0:6 (0:4).
Aktualijos
Spauda: Giedrius Arlauskis palieka Angliją
Anglijos „Premier“ futbolo lygą greitai gali palikti vienintelis ir pirmas joje rungtyniaujantis lietuvis – „Watford“ klubo vartininkas Giedrius Arlauskis.
ŽYMA
Kalba