šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Verslas
Dokumentinė juosta „Spaudimas“: miestai nebepriklauso žmonėms
Jei būstą imtume laikyti ne nuosavybe, o viena svarbiausių žmogaus teisių, kaip pasikeistų mūsų požiūris į jo projektus vystantį verslą, klausia Jungtinių Tautų specialioji pranešėja būsto klausimu Leilani Farha. Kartu su dokumentinio filmo „Spaudimas“ režisieriumi Frederiku Gerttenu ji keliauja po pasaulį ir dalijasi gyventojų, neturinčių teisės į savo namus, istorijomis.
Pramogos
Minske pristatyti lietuviški kino filmai
Gegužės 10 – 17 dienomis Minske, Baltarusijoje, vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalis „Šiaurės pašvaistė“.
Kultūra
Gaivumo gūsis
„Kino pavasario“ žiūrovų šiemet lauks naujiena – 9 SALĖS filmai. Ypatingas jausmas, netikėti kino sprendimai – taip šią festivalio dalį Laurai Čiginskaitei pristatė programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.
Kultūra
Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui artėjant: tylusis herojus iš pogrindžio
Kažkur tarp Kijevo undergroundo scenos, blizgių vakarėlių šurmulio ir kuklių buities sąlygų ukrainiečių režisierius Vadimas Ilkovas randa tai, ko pats nesitikėjo – meilę. Ir lėta, subtilia kino kalba pasakoja apie ją žiūrovams.
Kultūra
„Nepatogus kinas“: jokios politinės ideologijos
Jau dešimt metų aktualius dokumentinius filmus pristatantis festivalis „Nepatogus kinas“ aštrių ir skausmingų temų nežada pritrūkti. Ką nepatogaus žiūrovams pasiūlys šiemet, festivalio direktoriaus Gedimino Andriukaičio klausė Viktorija Vitkauskaitė.
Lietuva
Pedofilijos byloje – skaudūs prisiminai
Lietuvoje prasidėjo neeilinis teismo posėdis: šiuo metu Danijoje gyvenantis Dainius Černas prabilo apie paauglystėje patirtą seksualinę prievartą. Jauno vyro teigimu Panevėžio arkivyskupijos monsinjoras Juozapas Anatanavičius jį išprievartavo, kai jam tebuvo septyniolika.
ŽYMA
Kino_festivalis