sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pasaulis
Per sprogimą Beiruto uoste nuskendusio kruizinio laivo savininkas pateikė ieškinį
Kruizinio laivo, nuskendusio per galingą sprogimą, šią savaitę driokstelėjusio Beiruto uoste, savininkas libanietis pateikė teismui ieškinį dėl šio incidento, penktadienį
Pasaulis
Japonijoje stovinčiame kruiziniame laive koronovirusu užsikrėtę daugiau kaip 500 žmonių
Dar 88 žmonėms buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija kruiziniame laive, stovinčiame viename Japonijos uoste, antradienį pranešė medikai.
Pasaulis
Į krantą atneštame laivelyje aptiko siaubingą radinį
Į vieną Japonijos salą išmestame žvejų laivelyje, kuris tikriausiai yra iš Šiaurės Korėjos, rasti smarkiai apirę septynių žmonių palaikai, sekmadienį paskelbė pakrančių sargybos pareigūnas.
Pramogos
Didžiosios Britanijos ir Irano lošimas: padėtis yra gerokai trapesnė, nei atrodo iš šalies
Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May paskutines dienas kabinete praleis bandydama sugalvoti, kaip užtikrinti „Stena Impero“, naftos produktų tanklaivio su Didžiosios Britanijos vėliava, kurį Iranas sulaikė Hormūzo sąsiauryje praėjusią savaitę, paleidimą.
Pasaulis
Iranas paaiškino, kodėl užgrobė Didžiosios Britanijos tanklaivį
Irano sprendimas perimti Didžiosios Britanijos tanklaivį buvo atsakas į šios šalies vaidmenį konfiskuojant Irano supertanklaivį, šeštadienį nurodė pareigūnai.
Pramogos
Atokioje saloje ketino susikurti rojų, tačiau išgyveno tikrą košmarą: jie ėmė žudyti vieni kitus
Prieš 225 metus, 1789 m. balandžio 28 d., 20 Didžiosios Britanijos karo laivo „HMS Bounty“ vyrų surengė maištą prieš kapitoną WIlliamą Bligh ir užgrobė laivą. Tai, ko gero, žymiausias maištas jūreivystės istorijoje, aprašytas ne vienoje knygoje ir net tris kartus perkeltas į didžiuosius ekranus (1935, 1962 ir 1984 m.), o žodžiai „kapitonas Bligh“ tapo tirono ir arogantiško autoriteto sinonimu.
Pasaulis
Norvegija evakuavo kruizinį laivą, pranešta apie sužeistus žmones
Maždaug 1300 žmonių buvo evakuojami iš kruizinio laivo prie Norvegijos krantų, praneša tarnybos.
Aktualijos
Mindaugas Bilius ir vėl čempionas
Mindaugas Bilius po ketverių metų pertraukos susigrąžino tai, kas jam priklauso – IWAS pasaulio žaidynių disko metimo rungties čempiono titulą. Lietuvos lengvaatletis Portugalijoje vykstančiose žaidynėse diską nuskraidino 50,03 metro ir pranoko visus varžovus. Sidabro medalis irgi keliaus į Lietuvą. Šį apdovanojimą iškovojo alytiškis Donatas Dundzys, kurio mestas diskas Portugalijoje skriejo 41,54 metro.
ŽYMA
Laivas