penktadienis, liepos 3 d.
Sveikata
12 pavojingiausių virusų Žemėje
Žmonija kovoja su virusais nuo pat atsiradimo. Kai kurių virusinių ligų atvejais vakcinos ir antivirusiniai vaistai leido mums pažaboti virusų
Aktualijos
Koronavirusas
Susisiekimo ministras: „Dėl medicininių apsaugos priemonių pasaulyje vyksta kova“
Pasaulyje ir toliau plintant koronavirusui, dėl šalims reikalingų medicinos apsaugos priemonių vyksta kova, teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
Pramogos
A. Stonys apie kovą su vėžiu: jeigu būčiau tai žinojęs anksčiau, ko gero, vėžio diagnozė būtų mane aplenkusi
Praeitą savaitgalį praūžusioje didžiausioje Baltijos šalyse Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta viena iš naujienų, Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto Thomo knyga „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“. Profesoriaus rekomendacijomis laikytis sveikatai palankių įpročių įkvėptas iliuzionistas Arvydas Stonys drąsiai teigia, jog vėžio diagnozės jam galbūt būtų pavykę ir išvengti, jeigu nebūtų daręs tam tikrų gyvenimo būdo bei mitybos klaidų.
Aktualijos
Sveikata
S. Skvernelis sako, kad liga atsitraukė
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad tyrimai parodė kraujo vėžio atsitraukimą.
The Economist
Užkrečiamosios ligos
Joks kitas patogenas nenužudo tiek žmonių, kiek tuberkuliozė
Tačiau nauji vaistai, vakcinos ir tyrimai suteikia vilties Kai Robertas Kochas 1882 m. atrado tuberkuliozę sukeliančią tuberkuliozės mikobakteriją (TM), Amerikoje ir Europoje
Aktualijos
IQ mėnesio grafikas
Liga iš praeities
Nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukeltų komplikacijų praėjusio šimtmečio pabaigoje mirė ne vienas įtakingas populiariosios kultūros, verslo ar politikos atstovas.
Pramogos
Azijoje besifilmuojančiam Z. Efronui nustatyta reta liga: aktoriaus gyvybei buvo iškilęs pavojus
Aktoriaus Zaco Efrono gyvybei buvo iškilęs pavojus – Papua Naujojoje Gvinėjoje besifilmuodama žvaigždė buvo skubiai sraigtasparniu nugabenta į Australiją.
Gyvenimas
Daugiausia užsikrėtimo ŽIV atvejų JK užfiksuota Peterborough
Naujausi duomenys atskleidė, kad iš visų Anglijos miestų daugiausia naujų ŽIV atvejų užfiksuota Peterborough.
Gyvenimas
Itin nemalonaus viruso protrūkis verčia UK medikus prašyti žmonių vengti ligoninės
Labai nemalonius simptomus sukeliančio viruso protrūkis privertė gydytojus šįryt Kornvalyje uždaryti palatas.
Gyvenimas
Vėžį veganiška mityba gydyti nusprendusi moteris mirė
Mama, kuriai buvo diagnozuota pagydoma krūties vėžio forma, mirė atsisakiusi vaistų ir vietoje jų pasirinkusi veganišką ir holistinį gyvenimo būdą, rašo Metro.co.uk.
Gyvenimas
Labiausiai prislėgtos anglų bendruomenės – šiaurinėje ir vidurinėje šalies dalyje
Labiausiai prislėgtos gyvenvietės Anglijoje yra šalies šiaurėje ir vidurinėje šalies dalyse, skelbia Theguardian.com.
Pramogos
Atlikėja K. Minogue atskleidė skaudžią priežastį, kodėl ji neturi vaikų
50-metė popmuzikos žvaigždė Kylie Minogue buvo vos 36-erių, kai pradėjo klastingos ligos – krūties vėžio – gydymą. Nors tada žinoma moteris nė negalvojo apie vaikus, 2005-aisiais nustatyta diagnozė, pasak dainininkės, jos galvoje sukėlė tikrą chaosą.
Gyvenimas
Gerklės skausmas – ne tik peršalimo simptomas: Edvinui tai buvo pirmas vėžio įspėjimas
Balandžio 21 d. yra minima pasaulinė ūminės mieloleukemijos diena. Lietuvoje ši kraujo vėžio forma per metus diagnozuojama apie 150 žmonių. Vienas iš jų – vilnietis Edvinas, ūminės mieloleukemijos diagnozę išgirdo prieš kelis metus.
Sveikata
Peršalimo ligos žiemą – pavojingos, jeigu negydomos
Žiemos metu atsiradus staigiems temperatūros pokyčiams, žmonės dažniau suserga įvairiomis peršalimo ligomis, kurios, jei tinkamai negydomos, gali peraugti į pavojingas komplikacijas. Kaip reikėtų rengtis žiemos metu? Ką daryti atsiradus pirmiesiems simptomams? Kaip elgtis susirgus, kad neapkrėstumėte aplinkinių? Kuo pavojingas ausų uždegimas? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) centro gydytoja otorinolaringologė Rita Šimkienė.
Aktualijos
Lietuvė prašo pagalbos: jos vaikinas dingo per teroro ataką
Socialiniuose tinkluose sukurta Londone dingusio Prancūzijos piliečio paieškos kampanija, dėl vyriškio pagalbos prašo ir jo mergina lietuvė.
ŽYMA
Liga