sekmadienis, gegužės 31 d.
Pasaulis
Nufilmuota, kaip teroristai moko vaikus rengti smurtinius išpuolius
Remiantis daugybės šaltinių pademonstruotais įrašais, judėjimo „East Turkistan Islamic Movement“ (ETIM) aktyvistai moko vaikus rengti smurtinius išpuolius, kitaip sakant, ruošia juos tapti teroristais.
IQ Tema
Kaip Jurgelis (ne)daro: imigracijos iššūkiai, iš kurių galima pasimokyti
Turtingos Vakarų valstybės su imigracija susiduria jau ne vieną dešimtmetį. Lietuva privalo išvengti jų klaidų.
Aktualijos
Užsispyrusi signatarė
Politike ji tapo to dar nesuvokusi. Tačiau tai nekliudė virsti viena įtakingiausių konservatorių figūrų.
Aktualijos
Socialiniuose tinkluose Naujosios Zelandijos teroro išpuoliu pasidžiaugęs britas - sulaikytas
24-erių metų amžiaus Didžiojo Mančesterio gyventojas, kuris socialiniuose tinkluose pasiskelbė palaikąs Naujosios Zelandijos teroristą, atsakingą už pusšimčio žmonių mirtis - sulaikytas.
Aktualijos
Po Naująją Zelandiją sukrėtusių įvykių - išpuolis prie rytų Londono mečetės
Policijos žiniomis penktadienį, netrukus po 13:00 vietos laiku, trys vyrai iššokę iš ford Fiesta markės automobilio plaktuku ar į jį panašiu įrankiu užpuolė iš mečetės išėjusį 27-erių metų vyrą, o tada šoko atgal į automobilį (o vienas ir ant jo) ir spruko iš įvykio vietos Cannon Street Road, Whitechapel.
Pasaulis
Pamatykite: Senatorius Fraseris Anningas, dėl išpuolio Christchurch kaltinęs pačius musulmonus, prieš kameras sumušė kiaušiniais jį apmėčiusį jaunuolį
Australų politikas Fraseris Anningas, gausiai kritikuotas dėl savo komentarų vakar Naujojoje Zelandijoje įvykusio susišaudymo tema, kelis kartus trenkė į jį kiaušinį paleidusiam jaunuoliui. Po to jį nuo vaiko atplėšė šalia stovėję žmonės.
Aktualijos
Britanijos pilietybė atimta iš dar dviejų „IS nuotakų“
Didžioji Britanija atėmė pilietybę dar iš dviejų moterų, prisijungusių prie Sirijoje veikiančio džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS), sekmadienį pranešė laikraštis „The Sunday Times“.
Aktualijos
„Mes manėme, kad važiuojame atostogų, bet netyčia prisijungėme prie ISIS” - teigia britų šeima
Britų šeima, prieš penkis metus išvažiavusi iš Jungtinės Karalystės į Siriją maldauja leidimo grįžti namo teigdami, kad prie teroristų grupuotės prisijungė netyčia: „mes manėme, kad važiuojame atostogų, bet netyčia prisijungėme prie ISIS”.
Pasaulis
Saudo Arabijoje nužudyto šešiamečio istorija: naujos detalės, per pasaulį nuvilnijo neapykantos banga
Vakar pasaulį sukrėtė Saudo Arabijoje įvykęs skandalas, kurio metu šešių metų berniukui stiklo šuke už priklausymą ne tai Islamo atšakai buvo nukirsta galva. Socialiniai tinklai lūžta nuo grasinimų, užuojautos žodžių šeimai ir maldų, galima rasti net pomirtinių vaiko nuotraukų - sparčiai plinta naujas judėjimas #JusticeForZakaria.
Pasaulis
Saudo Arabijoje, motinos akivaizdoje, šešerių metų berniukui nukirsta galva
Medinoje, Saudi Arabijoje, berniukui galva buvo nukirsta aidint tai stebėti priverstos motinos riksmams. Pasak reporterių, berniukas buvo nužudytas dėl priklausymo „netinkamai” Islamo atšakai.
The Economist
Santuokos našta
Kaip vedybos pagal šariatą gali pakenkti Vakaruose gyvenančioms moterims
Aktualijos
Ispanijos musulmonai Madride: islamas nekaltas
Daugiau nei šimtas Ispanijos musulmonų sekmadienį vienoje pagrindinių sostinės Madrido aikščių surengė akciją prieš terorizmą bei solidarumui su teroro aukomis išreikšti.
Vietovardžiai
Amerikietė Irane arba netikėtas atvirumas
Irano paminklai pakeri. Bet priešiško sutikimo laukusi amerikietė Tara Isabella Burton buvo dar labiau sužavėta šalies gyventojų nuoširdumo.
Verslas
Kuo apsirengti?
Rio de Žaneire sportininkių iš Artimųjų Rytų šalių apranga ir asmeninės istorijos atskleidė dramatišką kovą už savo likimą.
Komentarai
Pavojinga akla baimė
Šio IQ numerio viršelio tema – apie jausmus. Įvairiais aspektais gvildename tolerancijos, dažnu atveju – jos stokos, problemas, tačiau jei reikėtų visa tai apibendrinti vienu žodžiu, jis būtų „baimė“.
Verslas
Alachas ir peilis
Iš Lietuvos jau vežama pagal islamo reikalavimus paskerstų gyvūnų – chalalinė – mėsa, tačiau gamintojai vis dar stovi ant savo didžiojo šanso slenksčio
ŽYMA
Musulmonai