šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Pasaulis
Žiniasklaida: Skripaliai persikėlė į Naująją Zelandiją
Buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, kurie 2018 metais buvo apnuodyti Solsberyje Pietvakarių Anglijoje nervus paralyžiuojančia
Pasaulis
Jokių išimčių: Naujosios Zelandijos premjerė neįleista į kavinę
Naujosios Zelandijos vadovei teko įsitikinti, kad saugaus atstumo taisyklės galioja visiems: ji iš pradžių buvo neįleista į vieną iš sostinės
Pasaulis
Turizmas
Australija ir Naujoji Zelandija kurs „kelionių burbulą“: keliauti bus galima tik tarp šių dviejų valstybių
Iki dienos, kai po pasaulį vėl bus galima nevaržomai keliauti, dar teks palaukti. Apie poreikį didinti karantino švelninimo apsukas kalbant vis garsiau, Australija ir Naujoji Zelandija svarsto galimybę atsiverti. Tačiau tik viena kitai.
Pasaulis
Naujoji Zelandija laimėjo kovą prieš koronaviruso plitimą, sako premjerė
Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pirmadienį pareiškė, kad Naujoji Zelandija iškovojo esminę pergalę prieš koronaviruso plitimą, šaliai pradėjus palaipsniui švelninti visuotinį
Pasaulis
COVID-19
Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė sako, kad šalis laimėjo kovą su koronaviruso plitimu
Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pirmadienį pareiškė, kad Naujoji Zelandija iškovojo esminę pergalę prieš koronaviruso plitimą, šaliai pradėjus palaipsniui švelninti visuotinį
Pasaulis
Koronavirusas
Atsakas į pandemiją: Naujosios Zelandijos ministrai solidarizuodamiesi 20 proc. mažinasi algas
Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern trečiadienį pareiškė, kad jos vyriausybė nusprendė 20 procentų susimažinti savo darbo užmokestį už artimiausią pusmetį, demonstruodama solidarumą su šalies gyventojais, patyrusiais finansinių nuostolių dėl koronaviruso pandemijos.
Pasaulis
Naujojoje Zelandijoje išsiveržęs ugnikalnis pareikalavo aukų: netoli jo buvo dešimtys turistų
Naujojoje Zelandijoje įvykęs Baltosios salos ugnikalnio išsiveržimas pirmadienį pareikalavo mažiausiai vieno žmogaus gyvybės, pranešė policija.
Pasaulis
Naujojoje Zelandijoje dėl stambios narkotikų siuntos suimti du britai
Naujosios Zelandijos policija penktadienį pranešė suėmusi du britus, po to, kai viename bute Oklande buvo aptikta didelės vertės metamfetamino siunta.
Anglijoje
Karalienė: „esu giliai sukrėsta išpuolio Naujojoje Zelandijoje”
„Žudynės buvo kraupios ir pasibjaurėtinos, reiškiu užuojautą šeimoms kurios prarado savo artimųjų gyvybes per šį kraupų teroro išpuolį" - kalbėjo Jos Didenybė.
Aktualijos
Socialiniuose tinkluose Naujosios Zelandijos teroro išpuoliu pasidžiaugęs britas - sulaikytas
24-erių metų amžiaus Didžiojo Mančesterio gyventojas, kuris socialiniuose tinkluose pasiskelbė palaikąs Naujosios Zelandijos teroristą, atsakingą už pusšimčio žmonių mirtis - sulaikytas.
Aktualijos
Po Naująją Zelandiją sukrėtusių įvykių - išpuolis prie rytų Londono mečetės
Policijos žiniomis penktadienį, netrukus po 13:00 vietos laiku, trys vyrai iššokę iš ford Fiesta markės automobilio plaktuku ar į jį panašiu įrankiu užpuolė iš mečetės išėjusį 27-erių metų vyrą, o tada šoko atgal į automobilį (o vienas ir ant jo) ir spruko iš įvykio vietos Cannon Street Road, Whitechapel.
Pasaulis
Pamatykite: Senatorius Fraseris Anningas, dėl išpuolio Christchurch kaltinęs pačius musulmonus, prieš kameras sumušė kiaušiniais jį apmėčiusį jaunuolį
Australų politikas Fraseris Anningas, gausiai kritikuotas dėl savo komentarų vakar Naujojoje Zelandijoje įvykusio susišaudymo tema, kelis kartus trenkė į jį kiaušinį paleidusiam jaunuoliui. Po to jį nuo vaiko atplėšė šalia stovėję žmonės.
Pasaulis
Šaudynių Naujojoje Zelandijoje vykdytojas įkvėpimo sėmėsi iš A. Breiviko
Teroristas, Naujojoje Zelandijoje žiauriai sušaudęs 49 asmenis, buvo įkvėptas Anderso Breiviko ir Darreno Osborne’o, rašo Dailymail.co.uk. Be to, savo manifeste jis reikalavo Londono mero Sadiqo Khano mirties.
Pasaulis
Masinės žudynės Naujojoje Zelandijoje: šaulys taikėsi į musulmonus
Naujosios Zelandijos mieste Kraistčerče dešimtys žmonių žuvo ginkluotam užpuolikui pradėjus šaudyti dviejose mečetėse po penktadienio popietės pamaldų.
Pasaulis
Virtuvėje rasti paslaptingi padarai – lyg iš siaubo filmo
Naujojoje Zelandijoje gyvenančios moters virtuvėje rasti paslaptingi padarai ne vienam juos atpažinti panorusiam gamtos ekspertui sukėlė nemažai klausimų. Siekiant išsiaiškinti, kas tai per gyviai, ir socialiniame tinkle paviešinus jų nuotrauką, šiais lyg iš siaubo filmo atvykusiais padarais susidomėjo ir internautai.
Lietuva
Į Naująją Zelandiją įvaikinamos mergaitės brolis atskleidė skaudžią šeimos istoriją
25 metų Arūnas Leščiauskas dar prieš mėnesį ramiai gyveno Anglijoje esančiame Bostono mieste, kuriame su drauge augina metų ir trijų mėnesių sūnų. Iš penkių brolių ir trijų seserų šeimos kilęs lietuvis po Naujųjų metų sutikimo gavo žinią, kad skubiai reikia grįžti į Lietuvą, nes jauniausioji, vaikų globos namuose gyvenanti jo sesuo, netrukus gali būti įvaikinta ir išvežta į kitą pasaulio kraštą – Naująją Zelandiją. Nuo ketverių metų vaikų globos namuose augančios mergaitės iki šiol niekam nereikėjo, tačiau visai neseniai atsirado mergaitę įvaikinti norintys užsieniečiai įtėviai, kurie Naujojo Zelandijoje jau augina du berniukus iš Lietuvos.
Aktualijos
Kinija ieško vietos antrai užsienio karinei bazei – Vanuatu pasiūlymo atsisakė
Vanuatu antradienį pareiškė neturinti planų leisti savo teritorijoje įkurti Kinijos karinę bazę, pasirodžius pranešimui, kad Pekinas stumia tokį pasiūlymą, keliantį nerimą Australijai ir Naujajai Zelandijai.
ŽYMA
Naujoji_Zelandija