pirmadienis, liepos 13 d.
Pasaulis
Jungtinės Tautos
D. Trumpas laikosi žodžio: JAV oficialiai traukiasi iš PSO
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį oficialiai pradėjo savo šalies pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) procedūrą, įgyvendindamas grasinimus atimti iš šios Jungtinių Tautų agentūros didžiausią finansavimo šaltinį dėl jos reakcijos į koronavirusą.
Komentarai
ES ir PSO
COVID-19 pandemija – didžiausia mūsų laikų sveikatos krizė
Pirmiausia Kinijos Uhano mieste nežinomos kilmės pneumonijos atvejais pasireiškęs naujasis koronavirusas išplito nerimą keliančiu greičiu, sukrėsdamas sveikatos priežiūros sistemų, šalių ekonomikos ir visuomenės pamatus.
Pasaulis
Pandemija
Kinija nenusileidžia: nesutiks surengti tarptautinio tyrimo dėl COVID-19 kilmės iki pandemijos pabaigos
Kinija nelaikys prioritetu siūlymo pakviesti tarptautinius ekspertus tirti koronavirusinės infekcijos COVID-19 kilmės, kol pandemija nebus suvaldyta, trečiadienį Ženevoje pareiškė Pekino ambasadorius prie Jungtinių Tautų.
Pasaulis
Koronavirusas
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas į koronavirusą atsako raketomis
Kol pasaulyje siaučia koronavirusas, Šiaurės Korėjos režimas nepranešė nė apie vieną atvejį ir toliau tęsia savo raketų bandymus. Tačiau kas
Pasaulis
PSO
JAV nukirpo, ES prisiuvo: didins finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai
Europos Sąjunga didins finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), JAV prezidentui Donaldui Trumpui paskelbus, kad Vašingtonas savo lėšas, skiriamas šiai Jungtinių
Pasaulis
Pasaulio sveikatos organizacija
Donaldas Trumpas pareiškė įšaldantis finansavimą PSO
JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė dėl koronaviruso krizės „blogo valdymo“ įšaldyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) finansavimą, pasaulio lyderiams tuo metu svarstant galimybes švelninti karantiną, galintį įstumti pasaulio ekonomiką į antrą Didžiąją depresiją.
Akcentai
MĖNESIO ŽMOGUS
Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas
„Susitiksime rytoj“, – tokia fraze Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (55 metų) baigia savo pastaruoju metu kasdieną vykstančią spaudos
Pasaulis
Pixabay
Šiaurės Korėjos kalbos apie COVID-19 vertinamos skeptiškai
Šiaurės Korėjoje nėra naujojo koronaviruso, ketvirtadienį pareiškė Pchenjano sveikatos priežiūros aukšto rango pareigūnas. Užsienyje tokie šios šalies pareiškimai vertinami vis
Pasaulis
Koronavirusas
Pasaulis rizikuoja nebeturėti maisto
Trijų tarptautinių organizacijų vadovai trečiadienį perspėjo dėl pasaulinio „maisto stygiaus“, jeigu valdžios institucijos nesugebės tinkamai suvaldyti dabartinės koronaviruso krizės.
Komentarai
Koronavirusas
Panikos užkratas plinta greičiau nei virusas
Paskutinėmis sausio dienomis apie pasaulinę ekstremalią situaciją dėl koronaviruso protrūkio paskelbęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas apie Kinijos veiksmus stabdyti viruso plitimą šalyje ir už jos ribų atsiliepė itin palankiai. Esą jei ne Kinijos vyriausybės pastangos, tiek užsikrėtusiųjų, tiek aukų skaičius būtų gerokai didesnis, pagirti Kiniją reikėtų ne tik dėl ryžto bendradarbiauti su kitomis pasaulio valstybėmis ir demonstruojamo atvirumo, bet ir dėl jos įsipareigojimo elgtis skaidriai.
Pasaulis
Koronavirusas
PSO ekspertai apie koronavirusą: tai tik „ledkalnio viršūnė“
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo, kad patvirtinti atvejai, kai Kinijoje niekada nesilankę žmonės perdavė naująjį koronavirusą kitiems žmonėms, gali būti tik „ledkalnio viršūnė“.
Pasaulis
JTO įspėja apie pavojingą visuotinio skiepijimo rodiklio stagnaciją
Beveik 20 mln. vaikų pernai negavo vakcinų, kurios ateityje galėtų išgelbėti jų gyvybę. Šią žinią skelbia Jungtinių Tautų (JT) agentūros, ragindamos didinti pastangas apsaugoti nepilnamečius nuo prevencinių ligų, pavyzdžiui, tymų.
Pramogos
Princas Charlesas gyvena laukinėmis sąlygomis
Didžiosios Britanijos princas Charlesas išbandė savo taiklumą Borneo saloje, kurioje turėjo galimybę šauti į taikinį medine strėle, paleidęs ją iš vietiniams gerai žinomo pučiamojo ginklo, vadinamo sumpitanu.
Pramogos
Didžiosios Britanijos princas išvyko į ilgą kelionę
Didžiosios Britanijos princas Charlesas su žmona Camilla pirmadienį atskrido į Singapūrą, nuo kurio pradeda kelionę po Azijos šalis.
Aktualijos
Rimbas smaližiams... ir varguoliams
Valstybės skuba apmokestinti nesveikus maisto produktus ir taip papildo biudžeto pajamas. Tačiau pasiekti svarbiausio tikslo – sumažinti nutukusių žmonių skaičiaus – vien mokesčiais nepavyks.
Aktualijos
Mūšis dėl skaičių: PSO sumažino suvartojamo alkoholio duomenis
Didelį atgarsį gegužę sukėlęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareiškimas, kad lietuviai yra daugiausiai alkoholio išgerianti tauta, pasipildė naujais duomenimis. Trečiadienį į Vilnių atvykę PSO atstovai atskleidė, kad tikrieji organizacijos turimi duomenys yra mažesni, tačiau, jų teigimu, lietuviai vis dar suvartoja daugiausiai alkoholio.
Pasaulio lietuviai
Lietuviai tik kelionėje po Aziją suprato žodžio „skurdas“ reikšmę
Jauna lietuvių šeima Angie ir Rolo (Anželika ir Rolandas) nenorėjo anksti suaugti ir išpardavę viską, ką turėjo, išsiruošė į kelionę aplink pasaulį. Be bilieto atgal. Vos apšilę kojas Azijoje abu sugalvojo dar vieną avantiūrą –  į Lietuvą grįžti dviračiais. Apie savo kelionę ir apie naujai atrastas gyvenimo vertybes „Tiesai“ papasakojo patys keliautojai Angie ir Rolo.
Lietuva
Vilnius privilioja vis daugiau turistų
Beveik pusė milijono žmonių lankėsi Vilniuje šių metų pirmąjį pusmetį. Tai 7 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, praneša „Go Vilnius” – naujoji Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga, atsakinga už turizmo, verslo ir talentų pritraukimą į sostinę.
Pasaulis
Azijoje plinta naujas mirtinas virusas
Dar vienas mirtinas virusas kol kas gąsdina tik Pietų Korėją, tačiau žinant, kaip šiuolaikiniame pasaulyje staigia plinta ligos, medikai sunerimę visame pasaulyje. Žiniasklaida pranešė, kad Pietų Korėjoje tūkstančiai žmonių izoliuoti, nes įtariama, kad jie serga arba nešioja pavojingą ir mirtiną MERS (Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo) virusą.
ŽYMA
Pasaulio_sveikatos_organizacija