pirmadienis, sausio 18 d.
Pasaulis
Prancūzijoje pradėtas statyti Saulės darbą imituosiantis reaktorius
Praėjus 14 metų nuo oficialaus starto, mokslininkai Prancūzijoje pagaliau pradėjo specialaus branduolinės sintezės reaktoriaus statybas, imituosiančio Saulėje vykstančius procesus
Pasaulis
Afrikoje, Azijoje stebėtas žiedinis Saulės užtemimas
Dangaus stebėtojai siaurame ruože nuo Vakarų Afrikos iki Tolimųjų Rytų sekmadienį išvydo įspūdingą astronominį reiškinį – „ugnies žiedu“ vadinamą Saulės
Sveikata
VIitaminas D – ir vaistas, ir nuodas
Vitaminas D (kalciferolis) – tai riebaluose tirpus vitaminas. Yra žinomos kelios jo formos, iš kurių žmogaus organizmui svarbiausios yra ergokalciferolis (vitaminas D2) ir cholekalciferolis (vitaminas D3). Vitaminas D3 yra gaminamas odoje, veikiant UVB tipo saulės spinduliams.
Sveikata
Apgamai: odos puošmena ar pavojaus signalas?
Saulės vonios, nors ir malonus, bet pavojingas sveikatai vasaros užsiėmimas, ypač jeigu nesirūpinama tinkama odos apsauga. Ypatingą dėmesį „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė rekomenduoja skirti apgamams, nes tinkamai nesirūpinant šie odos dariniai gali pakisti ir tapti apie odos ligas įspėjančiu ženklu.
Sveikata
Saulės spinduliai gali pakenkti ne mažiau nei rūkymas
Visuomenėje gausu mitų apie deginimąsi saulėje. Vieni tiki, kad pasitepus apsauginiais kremais neįmanoma gražiai įdegti, kiti traukia vitamino D kortą – juk reikia kuo ilgiau pabūti saulėje, kad organizmui jo netrūktų. Deja, atsainus požiūris ir besaikis deginimasis be jokios apsaugos yra smūgis tiek odos grožiui, tiek ir sveikatai. Specialistai pateikia svarbiausias priežastis, kodėl karštą dieną net einant į darbą verta pasitepti apsauginiu kremu.
Pasaulis
Mokslininkas: didelė tikimybė, kad per ateinančius 10 metų Saulė išspjaus katastrofišką žybsnį
Jeigu mokslininkų prognozės pasitvirtins ir Saulė pasiųs galingą plazmos debesį, Žemės gyventojų laukia apokaliptinis scenarijus, teigia Europos kosmoso agentūros Kosmoso oro stebėjimo departamento vadovas Jussi Luntama.
Aktualijos
Norėjo pavogti alkoholio, bet sugriovė parduotuvę, įtariami lietuviai (PAPILDYTA VIDEO)
Airijos sostinėje Dubline siaučiant audrai, viena gauja įsiveržė į „Lidl“ parduotuvę Talagto rajone, pavogė iš jos seifą, o tuomet pradėjo siautėti nuvarytu ekskavatoriumi JCB, tvirtina airių policija. Sulaikyti net devyni įtatiamieji, o du iš jų lietuviai. Vienas kaltinamas prekių vagyste, kitas turto grobstymu.
ŽYMA
Saulė