sekmadienis, liepos 5 d.
Pasaulis
Video: Sibirą siaubia milžiniški gaisrai
Mažiausia devyniuose Sibiro regionuose bei respublikose gaisrai prisideda prie koronaviruso kančios. Smarkiausi gaisrai siaučia Kemerovo, Novosibirsko, Altajaus, Užbaikalės krašto regionuose bei
Pasaulio lietuviai
JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.
Pasaulis
Sibiro šiaurėje miškų gaisrai formuoja dūmų debesis, didesnius už visą ES teritoriją
Per Sibirą slenkantys dūmų ir suodžių debesys po trečią mėnesį besitęsiančių miškų gaisrų už poliarinio rato jau prilygsta ES teritorijos dydžiui, praneša portalas „The Guardian“.
Pasaulis
Sibire – ekstremali situacija: dega Belgijos dydžio plotas, kariai siunčiami gesinti gaisrų
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė kariuomenei stabdyti Sibire ir kituose rytiniuose regionuose siaučiančius milžiniškus gaisrus.
Lietuva
„Misija Sibiras“ dalyviai atvyko į Kazachstaną
Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai užvakar apsilankė Lietuvos ambasadoje Nur Sultane, Kazachstane, kur prie pusryčių stalo laikinasis reikalų patikėtinis Adomas Davalga atsakė į ekspedicijos dalyvių klausimus apie šalį.
Pasaulis
Šylant klimatui atsivėrė netikėta rinka: mamutų kaulų ieškotojai Sibire skaičiuoja milijonus
Šiaurinėje Rusijos dalyje gyvenantys aktyvistai ir valdžios pareigūnai įspėjo apie galimą mamutų kaulų „aukso karštligę“. Ieškotojai iškasa iltis ir kitas gauruotųjų mamutų liekanas, kurios grobuoniškoje Kinijos rinkoje yra vertos krūvos pinigų, praneša „The Guardian“.
Lietuva
Kremliaus spjūviai lietuviams: trėmė tik banditų šeimas, jiems tai buvo lyg maloni kelionė į kurortą
Nacionalistai ir banditai – tokius ir jų šeimas komfortiškomis sąlygomis išgabeno iš Baltijos šalių, o likusius partizanus – nacių bendrininkus ir blogio šalininkus teisėtai pribaigė sovietų saugumiečiai. Tokią žinią kovo 25-ąją, Lietuvai minint didžiuosius trėmimus siuntė Kremliaus ruporai, sulaukę palaikymo ir Lietuvoje.
Vietovardžiai
Vienas katamaranas ir dvi upės
Kopiantys, plaukiantys, bėgantys, nardantys – visi, savo pomėgius pakylėjantys iki sportinių aukštumų, tam paprastai turi vieną paaiškinimą – tai noras išsivalyti galvą. Džeraldas Kauneckas šiam tikslui šiemet pasirinko katamaraną ir dvi upes – Selvėjų JAV ir Uriką Sibire.
Vietovardžiai
Geros medžioklės
Sibiro evenkų tauta šiandien naudojasi mobiliaisiais telefonais ir žiūri palydovinę televiziją, bet jos gerovė kaip ir prieš šimtmečius labiausiai priklauso nuo medžioklės laimikių. Kuo XXI a. gyvena šie taigos klajokliai, Viktorijai Vitkauskaitei pasakoja mokslininkas Donatas Brandišauskas.
Komentarai
Kelionė per Vladimiro Putino šalį
Baikalo–Amūro magistralę (BAM) „vargu ar galima pavadinti turistų traukos objektu, – skelbiama turistinėje interneto svetainėje, skirtoje šiai maždaug 3800 km ilgio geležinkelio linijai, nutiestai per Rytų Sibirą ir Rusijos Tolimuosius Rytus. – Daugeliui nė neteko apie ją girdėti.“
Pasaulis
Chaosas: pabėgėliai skundžiasi dėl netinkamų gyvenimo sąlygų stovyklose
Pabėgėlių krizė kelia didžiulį galvos skausmą daugeliui Europos valstybių. Sunku ne tik rasti prieglobstį ir užtikrinti stabilias gyvenimo sąlygas nuskriaustiesiems, tačiau tenka susidurti ir su jų reikalavimais.
ŽYMA
Sibiras