ketvirtadienis, balandžio 9 d.
Gyvenimas
Britai ketina pradėti vakcinos nuo koronaviruso bandymus su gyvūnais
Britų mokslininkams pavyko padaryti proveržį kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso, o bandymai su gyvūnais turėtų prasidėti ateinančios savaitės pradžioje, trečiadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi Londone veikiančio Imperijos koledžo profesoriumi Robinu Shattocku.
Sveikata
Dainius Kepenis: Ar tėvai neturėtų būti išsamiau informuojami apie skiepus?
Seimo nario Dainiaus Kepenio surengtoje spaudos konferencijoje atkreiptas dėmesys į tai, kaip yra svarbu tėvus išsamiai informuoti apie skiepus.
Sveikata
Skiepai nuo gripo mažina mirties riziką
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad šaltuoju metų laiku prasideda gripo sezonas. Didžiausias sergamumas paprastai būna sausio–kovo mėnesiais. Kiekvienais metais Lietuvoje gripu suserga nuo 40 iki 60 tūkstančių gyventojų. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo sezono metu perserga net iki 800 000 gyventojų. Dažniau serga vaikai.
Sveikata
Europos agentūra šiemet prognozuoja sunkesnį gripą
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.
Sveikata
Medikai įspėja susiruošusius žiemos atostogų
Kad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.
Sveikata
Specialistai praneša:stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas Europoje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, kad Europos regione stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas.
Pramogos
Ruošdamiesi keliauti nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo - gali būti, kad į svečią šalį be jo nebūsite įleisti
Jei ruošiatės į kelionę, nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo. Gali būti, kad be jo nebūsite įleisti į kelionės šalį.
Sveikata
Vėjaraupiai: itin nemalonūs vaikams, pragaištingi suaugusiems - ar mokate atpažinti pirmuosius simptomus?
Vėjaraupiai – tai ūminė virusinė liga, pasireiškianti karščiavimu, pūsleliniu odos ir gleivinių bėrimu. Dažniausiai šia liga serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, tuomet persergama lengva šios ligos forma. Suaugę žmonės vėjaraupius ištveria kur kas sunkiau, nes komplikacijų išsivystymo rizika suaugusiems, sergantiems vėjaraupiais, yra daug kartų didesnė nei vaikams. Itin vėjaraupių infekcija pavojinga kūdikiams ir nėščioms moterims bei tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs.
Sveikata
Šeši dažniausi mitai apie skiepus: nesileiskite apgaudinėjami
Čia aptariamos šešios dažniausiai pasitaikančios klaidos suvokiant, kas yra skiepai, kurias dažnai kartoja tėvai, nurodydami kaip priežastis abejoti vaikų skiepijimo prasmingumu. Jei sveikatos priežiūros darbuotojai pateiks teisingus kontrargumentus, mums pavyks ne tik išsklaidyti tėvų nerimą, bet ir paskatinti aklai netikėti prieš skiepijimą nukreiptais „faktais“. Medikų tikslas nėra įbauginti tėvus ir pasiekti, kad jie paskiepytų vaikus, bet įsitikinti, jog jie turi patikimą informaciją, padėsiančią jiems priimti pagrįstą sprendimą.
Sveikata
Medikai įspėja: vaikai suserga tymais, nes jų tėvai atsisako skiepų
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką.
Sveikata
Lapkričio 12 d. minima pasaulinė plaučių uždegimo diena - ar žinote, kad galima pasiskiepyti?
Lapkričio 12-ąją pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, gali apsaugoti skiepai.
Sveikata
14 faktų apie gripą bei gripo vakciną
Esate pasimetę, ar reikėtų skiepytis ir skiepyti vaikus nuo gripo? Ši informacija padės jums apsispręsti.
Lietuva
Tėvų apklausa: skiepijimą nuo meningokoko labiausiai stabdo informacijos trūkumas
Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 metų amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos. Vos 22 proc. teigia, kad neskiepys savo atžalų, o pagrindinėmis priežastimis įvardija informacijos trūkumą ir nepasitikėjimą skiepais. Tokius duomenis rodo naujausia Lietuvoje atlikta tėvų apklausa.
Pasaulis
JTO įspėja apie pavojingą visuotinio skiepijimo rodiklio stagnaciją
Beveik 20 mln. vaikų pernai negavo vakcinų, kurios ateityje galėtų išgelbėti jų gyvybę. Šią žinią skelbia Jungtinių Tautų (JT) agentūros, ragindamos didinti pastangas apsaugoti nepilnamečius nuo prevencinių ligų, pavyzdžiui, tymų.
Gyvenimas
Londono mokyklose - tymų protrūkis, visuomenė įspėjama dėl pavojaus sveikatai
Londono tėvai raginami skiepyti vaikus MMR (tymų, kiaulytės bei raudonukės) vakcina - Londone - tymų protrūkis. Trijų Londono rajonų mokyklų direktoriai paraginti likti budriais.
Gyvenimas
Britanijoje siūloma įvesti privalomą vaikų skiepijimą
Vaikai iki 5 metų, besiruošiantys į mokyklą, privalo būti paskiepyti nuo tymų, teigia ekspertai. Manoma, kad tik tokiu būdu yra įmanoma bent kiek pristabdyti mirtinos ligos plitimą.
Gyvenimas
Gydytojai paneigė populiariausius mitus apie skiepus
Vis daugiau tėvų nebežino – skiepyti savo vaikus ar ne? Socialiniuose tinkluose gausu taip vadinamiems antivakseriams skirtos informacijos, kad jos gausoje imanoma pasiklysti. Be to, nemažai apie skiepus pateiktų faktų yra klaidingi. „BBC“ į pagalbą pasikvietė ekspertus ir gydytojus, kurie paneigė populiariausius apie skiepus sklandančius mitus.
Pasaulis
Po tymų protrūkio Niujorko priemiestyje - draudimas neskiepytus vaikus vesti į viešąsias erdves
Daugiau nei 150 žmonių užsikrėtus tymais Niujorko apskrityje uždrausta vesti neskiepytus vaikus į viešąsias erdves. Rocklando apskrities pareigūnas Ed Day skelbė, kad tokių veiksmų imtasi siekiant sutramdyti padėtį, kurios metu sveikatos apsaugos pareigūnams vykdant tyrimą jiems neretai priešinimąsi.
Pasaulis
Neskiepytiems vaikams mokyklų durys bus užtrenktos
Vis labiau netylant kalboms apie skiepų naudą ir žalą, jų neva sukeliamas nepagydomas ligas, viena Europos šalis ėmėsi netikėtų veiksmų. Italijoje į darželius ir mokyklas nepaskiepyti vaikai paprasčiausiai bus neįleidžiami, nebent turės apie skiepus įrodančius gydytojų išrašytus dokumentus.
ŽYMA
Skiepai