penktadienis, rugsėjo 25 d.
Gyvenimas
Psi­cho­lo­gas apie pa­dažnė­jusį smurtą šei­mo­se: tai yra dėsnin­ga reak­ci­ja
Smur­tas ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je – vie­nas daž­niau­siai po­li­ci­jos su­ves­tinė­se šmėžuo­jan­čių nu­si­kal­timų, ku­rio mastą dar la­biau iš­ryš­ki­no ka­ran­ti­nas. Šiau­lių ap­skri­ties vy­riau­sio­jo po­li­ci­jos
Pramogos
Holivudo žvaigždė J. Deppas teisme neigia smurtavęs prieš buvusią žmoną
Londono teisme savo gerą vardą ginantis Holivudo aktorius Johnny Deppas antradienį atkakliai neigė smurtavęs prieš savo buvusią žmoną Amber Heard
Anglijoje
Britanijoje pasipiktinta bandymu „išteisinti“ prieš J. K. Rowling smurtavusį jos vyrą
 Jungtinėje Karalystėje protestuotojai prieš smurtą artimoje aplinkoje pasipiktino dienraščio „The Sun“ pirmajame puslapyje penktadienį pasirodžiusiu straipsniu, kur knygų apie berniuką
Pasaulis
George'as Floydas
JAV toliau skęsta protestuose: reikalaujama keisti „visą teisingumo sistemą“
Šimtai gedėtojų ketvirtadienį Mineapolyje dalyvavo emocingose pamaldose už juodaodį George'ą Floydą, praėjusią savaitę mirusį dėl policijos veiksmų jį sulaikant, o
Pasaulis
Popiežius pakliuvo į nemalonų incidentą, kuris žaibiškai plinta internete
Antradienį, Naujųjų metų išvakarėse, popiežius Pranciškus, kaip ir kiekvieną kartą, išėjo pasisveikinti su tūkstantine žmonių minia.
Aktualijos
„Teisioji“ krikščionė mama įkalinta už „sadistinį“ smurtą prieš savo devynis vaikus
Teismo žiniomis vaikai už „nuodėmes“ gaudavo žiaurias ir keistas bausmes, dažnai už paprastus dalykus, pavyzdžiui, kažko išpylimą ant grindų. Mama, kuri už jų „nuodėmes” nuolat smurtavo prieš devynis vaikus, buvo nuteista laisvės atėmimo bausme.
Aktualijos
Nepilnametei nėščiajai trijulė bandė sukelti persileidimą: spardė ir per prievartą girdė skalbinių skystį
Vyras, bandęs priversti savo paauglę merginą patirti persileidimą ir per prievartą ją girdęs skalbinių skysčių, įkalintas 11 metų, rašo Metro.co.uk.
Aktualijos
Kultūristas iš Kento skobė nėščios draugės akis dėl to, kad ši „pamėgo” įrašą „Facebook”
Danny Bridges šypsojosi kai buvo įkalintas dėl žiauraus savo merginos sumušimo: jis ją trankė keliais ir kumščiais, o vėliau sukišo nykščius jai į akis. 
Aktualijos
Sadistiški paaugliai už išpiltą gėrimą šešias valandas kankino penkiolikmetį, degino jo genitalijas
Trys paaugliai įkalinti dėl žiauraus smurto prieš penkiolikmetį, kurį jie prieš jį panaudojo už išpiltą gėrimą. Užpuolikai sužalojo berniuką peiliu, gesino į jo veidą cigaretes, žiebtuvėliu degino jo genitalijas. 
Aktualijos
„Buvau prievartaujama savo policijoje dirbančio vyro” - policininkai yra trečdaliu rečiau baudžiami už smurtą namuose
Pasak iš 37 policijos nuovadų surinktų duomenų policijos pareigūnai bei kitas personalas, apkaltinti smurtu artimoje aplinkoje yra baudžiami net trečdaliu rečiau nei likusi visuomenės dalis. 
Pasaulis
Paaiškėjo kaip atrodo serijinio žudiko, prisiėmusio kaltę už septynias žmogžudystes (įskaitant šešiametės), veidas
Neseniai buvo paviešintos Nicos Metaxaso nužudžiusio septynis žmmones (įskaitant du vaikus) nuotraukos. Manoma, kad dvi mažametes vyras nužudė, o vėliau jų kūnus paslėpė netoliese armijos mokymų bazės Nicosia, Kipre.
Aktualijos
Anglijos policijos pareigūnai užfiksuoti smurtaujantys prieš juodaodį vyrą: pradėtas tyrimas
Vakarų Midlandso policijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl vaizdo įrašo, kuriame užfiksuoti juodaodį vyrą kumščiais daužomi pareigūnai.
Aktualijos
Londone užgeso dar viena gyvybė: Isleworth rastas mirtinus durtinius sužalojimus patyręs paauglys
Vakarų Londone vėlyvą penktadienio vakarą rastas paauglys, patyręs Mirtinus durtinius sužalojimus. Policija įvykio vietoje bandė suteikti vaikinui pirmąją pagalbą, tačiau jų pastangos buvo bergždžios.
Pasaulis
Kornvalyje mama ir tėtis šaltakraujiškai nunuodijo savo mažametę dukrą, norėdami nuslėpti, kad ją kraupiai mušė
Abigail Leatherland ir Tom Curd yra kaltinami nužudę savo 22 mėnesių mažametę dukrelę Eve Leatherland, Liskeardo miestelyje, Cornvalyje.
Aktualijos
Savo nėščią draugę taip mušęs, kad net ranką susilaužęs vyras - įkalintas
Teismo žiniomis šis dvidešimtmetis kontrolės maniakas, vardu Reece Penkert, draugę nėštumo metu ne kartą mušė ir neleisdavo jos apžiūrėti vyriškos lyties medikams.
Aktualijos
Vyras, iš automobilio ištraukęs nusižudyti bandžiusią žmoną, apkaltintas smurtavimu
Vyras, kuris iš automobilio ištraukė nusižudyti bandžiusią savo neblaivią žmoną, apkaltintas smurtavimu.
Aktualijos
Nelygybės nuosprendis: atšauks vien karas, revoliucija ar maras?
Augančios nelygybės amžiuje Walteris Scheidelis tiki radęs atsakymą, kaip ją įveiks. Knygoje „Didysis lygintojas“ (The Great Leveler) Stanfordo universiteto profesorius tvirtina, kad per visą istoriją ekonominę nelygybę ištaisydavo tik vienas iš „Keturių sulyginimo raitelių“: karas, revoliucija, valstybės griūtis arba maras.
Aktualijos
Ką numato kovos su smurtu prieš moterį konvencija ir kuo ji padėtų Lietuvai?
Ant radikalų neapykantos liberaliai demokratijai aukuro – smurtą patiriančios moterys
Aktualijos
Rūšiuojant neapykantą
Aštuoniolika metų Judy ir Dennis Shepardai keliauja po pasaulį kalbėdami apie tai, kad netolerancija neapsiriboja taikiu nepritarimu: paskui save ji vedasi neapykantą ir smurtą. Ši trijulė jų sūnui Matthew kainavo gyvybę, o JAV sukėlė precedento neturinčią pokyčių bangą. Deja, nepakankamą.
ŽYMA
Smurtas