trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Pramogos
Kalėdinės karališkosios šeimos tradicijos, iš kurių juokiasi pasaulis
Didžiosios Britanijos karališkoji šeima pasaulyje garsėja griežtomis tradicijomis, kurios susiformavo per šimtmečius. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, kad monarchų Šv. Kalėdų šventė atrodo visai kitaip. Šventinis sezonas karališkoje šeimoje būna kupinas pompastikos, tačiau tarp daugybės arbatos popietėlių ir iškilmingų pobuvių, yra ir keistų šeimos tradicijų, kurios kelia juoką.
Lietuva
Tikėjo, kad artėjančią Mirtį galima pajusti: vardino jos siunčiamus ženklus artimiesiems ir pranašiškus sapnus
Pagyvenusi, baltais ilgais marškiniais apsivilkusi, itin liesa moteris. Ar patikėtumėte, kad taip atrodydama gali apsireikšti mirtis? Anksčiau Lietuvos kaimo gyventojai mirtį personifikuodavo ir buvo rimtai įtikėję, kad ji pasirodo būtent tokiu pavidalu.
Kava su IQ
Mokslininkas Mortenas Bennedsenas: verslininkai savo verslus beveik visuomet palieka per vėlai
Nemaža dalis Lietuvos verslų artėja prie 30 metų ribos, o jų įkūrėjų amžius vis labiau slenkasi prie pensinio. Galima pagrįstai spėti, kad per ateinantį dešimtmetį verslininkai dažniau užleis savo kėdes šeimos nariams. Ką daryti, kad verslas, atsidūręs antrosios kartos rankose nesužlugtų? Galbūt jį geriau atiduoti valdyti profesionalams iš išorės?  Apie tai IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius kalbėjosi su šią sritį tyrinėjančiu danų mokslininku Mortenu Bennedsenu.
Temos
Paskui uodegas
Daugiau turistų pritraukti siekianti Indonezija ėmėsi populiarinti dar vieną savo tradiciją – karvių lenktynes. Vytautas Jankulskas įsitraukia į neįprastų varžybų sūkurį.
Temos
Kvapai ir jausmai
Indija tebegarsėja įspūdingiausia visame pasaulyje kvapų kultūra. Istorikas ir rašytojas Williamas Dalrymple’as ieško kvepalų gamintojų, bandančių atgaivinti senąsias tradicijas.
Pasaulis
Paryžiumi vėl praslinko teroro šmėkla
Penktadienį ryte Prancūzijos sostinėje sušaudytas mačete mojuojantis ir religinius lozungus šūkaujantis vyras, galimai planavęs teroro aktą.
Pasaulis
Prancūzija siūlosi pasaugoti meno kūrinius iš Irako ir Sirijos
Karas jau ne pirmus metus niokoja Iraką ir Siriją. Šalys nusiaubtos, o nuo kulkų žūsta ne tik taikūs gyventojai, bet visa jėga naikinami ir meno kūriniai. Kad pasaulis negrįžtamai neprarastų meno šedevrų, Prancūzijos prezidentas François Hollande pasiūlė atgabenti juos į netoli Paryžiaus statomą saugyklą.
Pasaulis
Vokietiją ir Prancūziją skandina potvyniai
Rekordiniai potyvniai alina Prancūziją ir Vokietiją. Šioje šalyje jau žuvo dešimt žmonių, be aukų neapseita ir Prancūzijoje. Vanduo kelia nerimą ir Austrijoje.
Kultūra
Gyvenimas dėl mirties
Vienoje labiausiai mistifikuotų vietovių pasaulyje, Toradžių krašte, fotografas Giedrius Dagys fiksuoja pašaliečius šiurpinančius animistinius laidojimo papročius ir protėvių garbinimą.
ŽYMA
Tradicijos