antradienis, balandžio 7 d.
IT ir transportas
Viešasis transportas
Lietuvių „Trafi“ padės Miunchenui pertvarkyti susisiekimo sistemą
Lietuvių bendrovė „Trafi“ padės pagrindinei Bavarijos sostinės Miuncheno viešojo transporto įmonei sukurti ir išleisti viešą mobilumo paslaugų programą, jungiančią viešąjį ir privatų transportą bei transporto dalijimosi pasirinkimą.
Pasaulis
Koronavirusas
Dėl 26 gyvybių pareikalavusio viruso Kinijoje ribojamas susisiekimas
Kinija penktadienį izoliavo milijonus žmonių, gyvenančių netoli naujo koronaviruso protrūkio epicentro, nutraukdama viešąjį susisiekimą devintame mieste, šaliai imantis precedento neturinčių karantino priemonių
Aktualijos
Londonas: protestuotojams prisiklijavus prie gatvių autobusai užstrigo 5 valandoms
Daugiau nei 20 Londono dviaukščių autobusų įstrigo Bank ir nuo pat 07:00 ryto vietos laiku negalėjo pajudėti - kelią jiems užkirto „Extinction rebellion” protestuotojai, prisiklijavę prie asfalto.
Aktualijos
Autobuse atsuktuvu sužalotas vyras: ieškomi šį įvykį matę liudininkai
Viešajame transporte – siaubingas įvykis. Policija ieško vyro, autobuse į nugarą kitam keleiviui dūrusio atstuktuvu, praneša Metro.co.uk.
Aktualijos
Londonas: septyniolikmetis peiliu buvo badomas vidury dienos, autobuse
Paauglys buvo skubiai išvežtas į ligoninę po to, kai jam buvo pakartotinai smogta peiliu žmonių pilname autobuse šiaurės vakarų Londone.
Aktualijos
Perspėjimas vairuotojams: per šventes kelionė gali trukti tris kartus ilgiau
Gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas – ruošiatės sutikti su artimaisiais ir draugais? Tada reikėtų iš anksto nusiteikti ilgesnei nei įprastai kelionei. Nenuostabu, kad per Velykas keliuose padaugės automobilių, dėl to gali susidaryti kamščiai. Jei nenorite ilgam įstrigti kelyje, kelionę reikėtų susiplanuoti iš anksto.
Aktualijos
Mama rado būdą, kaip sutaupyti pinigų vaikų traukinių bilietams
Kai bilietų pardavimo aparatas, kuriuo Sarah Burns įprastai naudojasi Stockporte esančioje Woodley stotyje, sugedo, bilietus ji turėjo įsigyti traukinyje. Su vaiku keliavusiai moteriai konduktorius pasakė, kad vaikui skirtą bilietą kelionei atgal ji gali įsigyti vos už 80 pensų – net 2,05 svaro sterlingo pigiau, nei pirktų jį bilietų aparate.
Aktualijos
Anglijos savivaldybės įspėja: išnyks tūkstančiai autobusų maršrutų
Tūkstančiai autobusų maršrutų Anglijoje gali išnykti, nes savivaldybės nebeišgali už juos susimokėti. Jos kaltina £652 milijonų skylę paliktą nemokamų kelionių autobusu projekto, kurią užkamšyti teko vietinėms valdžios įstaigoms.
Aktualijos
Po naktį įvykusių gedimų vėluoja traukiniai
Šalia vienos labiausiai užimtos Londono traukinių stoties atsiradus gedimams ir sutrikus elektros tiekimui laidais, keleiviai įspėjami dėl vėluojančių traukinių.
Aktualijos
Kelionės traukiniu britams kelia stresą
Atlikus apklausą paaiškėjo, kad kelionės traukiniais daugeliui respondentų kelia stresą, rašo Metro.co.uk.
Pramogos
Dėl kitokio kailio vedlio šuns, neregei merginai liepta „nešdintis“ iš autobuso
Aklai ir su šunimi vedliu į autobusą įlipusiai merginai keleivė liepė nešdintis iš autobuso. Moteris negalėjo patikėti, kad neregiams padedantys šunys gali turėti ir juodos spalvos kailį.
Aktualijos
Dėl traukinių bilietų jauni žmonės stovi virtualiose eilėse
Nauja geležinkelio kortelė, skirta 26-30 metų žmonėms ir suteikianti tam tikras nuolaidas, internete sukėlė tikrą chaosą. Norėdami ją įsigyti, jauni žmonės privalėjo kelias valandas stovėti virtualioje eilėje.
Aktualijos
Pabrango traukinių bilietai
Traukiniais važinėjantiems žmonėms dar labiau patuštėjo kišenės. Nuo sausio 1 d. traukinių bilietai pabrango vidutiniškai 3,1 proc., rašo Metro.co.uk. Dauguma sezoninių bilietų pabrango iki 100 svarų sterlingų.
The Economist
Daugelyje turtingų miestų mažėja viešojo transporto paklausa
Dėl susidariusios situacijos „kaltas“ nuotolinis darbas, „Uber“, nebrangios paskolos automobiliui ir internetas.
Verslas
W. Buffetas tiki, Lietuvos merai – dar ne
Prognozuojama, kad iki 2025 m. pusė visų pasaulyje važinėjančių autobusų bus elektriniai. Kodėl neskuba mūsų šalies savivaldybės?
IQ Tema
Pajudėkime
Finansinę padėtį įmanoma pagerinti ne tik išvykstant dirbti į užsienį, bet ir keičiant gyvenamąją ar darbo vietą Lietuvoje
Verslas
Klaipėda galvoja apie tramvajus ir elektrobusus
Klaipėdos savivaldybė nori pertvarkyti miesto viešąjį transportą į ekologiškesnį – planuojama parengti studiją dėl tramvajaus ir elektrobusų pritaikymo uostamiesčio poreikiams.
IT ir transportas
Elono Musko užkratas
Klaipėdoje kuriamas elektrinis miesto autobusas į gatves išriedės jau šiais metais
Aktualijos
Vilniaus troleibusų ir autobusų vairuotojai balandį žada tris streikus
Vilniaus savivaldybės valdomo „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinių sąjungų atstovai reikalauja paskelbti šią įmonę keleivių vežimo dalies maršrutų konkurso laimėtoja, priešingu atveju grasina streikais.
ŽYMA
Viešasis_transportas