penktadienis, rugpjūčio 7 d.
NT ir energetika
Elektros energija
Sutrikus regioniniam tiekimui Lietuva gaminasi didžiąją dalį elektros
Neveikiant Lietuvos-Švedijos elektros jungčiai „NordBalt“, o Rygoje išsijungus dviem kogeneracinėms jėgainėms, didžiąją dalį elektros poreikio Lietuva antradienį užsitikrina savo gamybos pajėgumais.
Pramogos
Reikšminga savaitė Britanijoje: tai įvyko pirmą kartą nuo 1882-ųjų
Britanija pirmą kartą nuo 1882-ųjų visą savaitę elektros energijai išgauti nenaudojo anglies. Šis šaliai ir pasauliui itin reikšmingas įvykis – didelis žingsnis švaresnės energijos ir mažesnės oro taršos link, rašo Theguardian.com.
Pasaulis
Škotijos atominės elektrinės reaktoriuje – įtrūkimai
Internete paplito nuotraukos, kuriose įamžinti grafito plytose, sudarančiose Škotijos atominės elektrinės Hunterston B reaktorių, atsiradusius įtrūkimus.
Pasaulis
Airija priėmė istorinį sprendimą, apklausos rodo, kad rinkėjai nusprendė legalizuoti abortus
Tradiciškai katalikiškoji Airija, regis, priėmė istorinį sprendimą liberalizuoti savo abortų įstatymą, kuris yra vienas griežčiausių Europoje, šeštadienį pareiškė šalies ministras pirmininkas.
Pramogos
Airijoje - referendumas dėl abortų
Airijos rinkėjai penktadienį istoriniame referendume nuspręs, ar šalis turėtų liberalizuoti savo abortų įstatymą, kuris yra vienas griežčiausių Europoje.
IQ Tema
Susitarti ir nesiblaškyti
Atsakymų, kaip spręsti energetikos problemas, Lietuva turėtų ieškoti pas šiaurės kaimynes
Gyvenimas
Dvi airės paviešino abortą
Kasmet tūkstančiai Airijos moterų atvyksta į Jungtinę Karalystę darytis abortų, tačiau dvi iš jų kiekvieną savo žingsnį paviešino socialiniame tinkle.
Gyvenimas
Abortai dažniausiai daromi Rytų Londone
Londone atliekamų abortų skaičiaus vidurkis yra žymiai didesnis nei likusioje Anglijoje, šią statistiką sostinėje ženkliai įtakoja skaičiai iš rytinės miesto dalies.
Pasaulis
Kinija atsisako vieno vaiko politikos
Kinijoje verčiamas naujas istorijos puslapis. Šalies komunistų partija leido šeimoms turėti du vaikus. Ilgus metus Kinijoje galiojo griežta vieno vaiko politika.
ŽYMA
elektros_energija