pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Finansai ir investavimas
Ekonomikos apžvalga
Prieš koronaviruso krizę gyventojai skolinosi rečiau, tačiau didesnėmis sumomis
Gyventojų pajamos iki koronaviruso protrūkio augo sparčiau nei įsipareigojimai, mažėjo paskoloms grąžinti skiriama pajamų dalis, gyventojai skolinosi rečiau, tačiau didesnėmis sumomis, rodo naujausia Lietuvos banko Paskolų turinčių namų ūkių finansinės būklės apžvalga.
Lietuva
Politinėms partijoms paramą šiemet skyrė apie 20 tūkst. gyventojų, daugiausia gavo TS-LKD
Politines partijas gyventojų pajamų mokesčio dalimi šiemet parėmė 20 tūkst. Lietuvos gyventojų. Daugiausiai paramos gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Valstybinės
Pasaulis
JT: iki 2050 m. Lietuvos gyventojų sumažės daugiau nei penktadaliu
Nors bendras pasaulio gyventojų skaičius ir toliau stabiliai auga, dėl visuomenės senėjimo ir kai kurių kitų faktorių dalyje valstybių gyventojų
The Economist
Europa sensta
Demografinė padėtis taip pat gali skatinti ES vidaus nesutarimus
Dėl jos gali padidėti susiskaldymas Šiaurės-Pietų ir Rytų-Vakarų kryptimis Darbuotojų ieškantiems Bulgarijos įmonių vadovams padėtis pradeda priminti košmarą. Tekintojo (kvalifikuoto ir
Verslas
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis
Statistikos departamentas: vartotojai optimistiškesni nei pernai
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2020 m. sausį padidėjo 2 procentiniais punktais.
Aktualijos
Atsikratę „kaimynės iš pragaro“, gatvės gyventojai surengė didžiulę šventę
Išsikrausčius „kaimynei iš pragaro“, vienos gatvės gyventojai nusprendė šią itin jiems džiugią progą paminėti surengdami didžiulį vakarėlį, rašo Metro.co.uk. Asmuo namus Bransholme paliko padaręs daugiau nei 25 tūkst. svarų sterlingų žalos.
Lietuva
Proga groti M. Mikutavičiaus dainą: Lietuvoje – daugiau nei 3 mln. gyventojų
Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste. Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. O Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šias tendencijas stebi Registrų centras.
Lietuva
Pernai iš Lietuvos emigravo daugiau žmonių nei imigravo
Praėjusiais metais iš Lietuvos emigravo 3,3 tūkst. žmonių daugiau negu imigravo.
Komentarai
Užmirštasis Donbasas
Šiuolaikiniai informacijos vartotojai negali išlaikyti dėmesio jokiam pasaulio įvykiui ar naujienai pakankamai ilgai. Kasdien esame nepertraukiamai bombarduojami daugiau ar mažiau svarbiomis žiniomis iš atokiausių pasaulio kampelių.
Verslas
Lošimai ir loterijos: ką apie juos mano šalies gyventojai
Azartinius lošimus ir loterijas dauguma Lietuvos gyventojų išbando būdami 18–24 metų, tačiau skirtingai vertina šių pramogų sukeliamą priklausomybę. Tai atskleidė IQ redakcijos užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa.
Lietuva
Lietuvoje trečdalis žmonių ties skurdo riba
Nors statistika byloja, kad Lietuvoje ekonominė situacija gerėja kasmet, vis daugiau šalies gyventojų kenčia skurdą. Pernai ant skurdo ribos balansavo beveik trečdalis.
Pasaulis
Bulgarijos sostinėje panika dėl sprogmens (atnaujinta)
Bulgarijos sostinėje Sofijoje kilo panika dėl sprogmens. Įtarta, kad bomba buvo padėta mažame autobusiuke netoli oro uosto. Pareigūnai netrukus po to, kai buvo pastebėtas įtartinas krepšys, evakavo kai kuriuos tarptautinio Sofijos oro uosto terminalus.
Pasaulis
Įsielektrinusi Bulgarija
Dėl aukštų elektros energijos kainų išprovokuotų protestų atsistatydino Bulgarijos Vyriausybė. Prisimindami žymaus lenkų ekonomisto Leszeko Balcerowicziaus „nukaltą“ akronimą BELL (Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva), kurį jis priešino PIGS šalims (Portugalijai, Airijai, Graikijai, Ispanijai), galėtume sakyti, kad jo pagalba Bulgarija buvo prilyginta Baltijos šalims, galėtume išvesti analogiją tarp 2009 m. sausio 16 d. protesto Vilniuje ir šiuo metu visą Bulgariją krečiančių protestų. Vis dėlto šias dvi pilietinio nepasitenkinimo apraiškas skiria trys esminiai bruožai: protestų kilmė, eiga ir pasekmės.
Aktualijos
Britanija baiminasi rumunų ir bulgarų antplūdžio
Jungtinės Karalystės organizacija „MigrationWatch” paskaičiavo, kad nuo 2014 metų, panaikinus bet kokius darbo apribojimus bulgarams ir rumunams, jų kiekvienais metais į Jungtinę Karalystę gali atvykti iki 70 tūkst.
Pasaulis
Baltijos šalis – Bulgarija
Įvykiai ir procesai Bulgarijoje panašūs į vykstančius Lietuvoje – protestai, atominių jėgainių uždarymas ir naujų statyba, priklausomybė nuo Rusijos dujų ir energetinio saugumo siekis. Šią Pietų Europos valstybę žymus lenkų ekonomistas Leszekas Balcerowiczius, duodamas interviu „Verslo klasės“ apžvalgininkui Rytui Staseliui, akronimu BELL (Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva) jau prijungė prie Baltijos valstybių.
Pasaulis
Norvegų šeima paprašė grąžinti pinigus už atostogas, nes Bulgarijoje buvo per daug bulgarų
Norvegų šeima, per kelionių organizatorių įsigiję atostogas Bulgarijoje, sugrįžę po poilsio pareikalavo grąžinti pinigus. Jie skundėsi tuo, kad viešbutyje, kuriame gyveno, buvo per daug bulgarų.
ŽYMA
gyventojai