antradienis, rugsėjo 29 d.
Pasaulis
Į Afriką išvykusios dvi vienuolės grįžo pastojusios
Katalikų Bažnyčia pradėjo tyrimą, dviem vienuolėms pastojus po misionieriškų kelionių, informuoja independent.com.
Lietuva
Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Šventojo Sosto atstovu Lietuvai
Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Šventojo Sosto apaštaliniu nuncijumi Lietuvai arkivyskupu Petaru Rajičiumi.
Komentarai
Neišsižiok – ir tu neišsiduosi
Žmonės per daug kalba, o kalbėdami, žinoma, išsiduoda. Ne veltui liaudis patarinėja: jeigu nori atrodyti geras, gražus, protingas ir paslaptingas – tylėk. Nes prasižiosi, ir pradės tau iš burnos kristi žodžių gyvatės ir nesuprantami raidžių junginiai. Išaiškės neįmanomi dalykai, pavyzdžiui, kad Lietuvoje įmanoma būti rasistu.
Pasaulis
Kunigas vertė jaunus berniukus apsirengti kūdikėliu Jėzumi ir tada juos tvirkino
Pedofilas Katalikų kunigas vertė jaunus berniukus persirengti kūdikėliu jėzumi, juos vystydavo ir tada seksualiai išnaudodavo.
Pasaulis
Didžiojo penktadienio proga katalikai prisikalė prie kryžių
Filipinuose Ruben Enaje buvo nukryžiuotas jau 33-čią kartą iš eilės. Vyras šiam kraupiam ritualui pasiryžta kasmet. Taip parodoma pagarba Jėzaus Kristaus kančiai.
Komentarai
Religijos kritika: daugės ir aštrės?
Valstybinė vartotojų teisių agentūra nubaudė restoraną „Keulė rūkė“ už tikinčiųjų jausmų įžeidimą bei religinės neapykantos kurstymą. Viešojoje erdvėje pasirodžius įvairiems šio sprendimo vertinimams, pasigedau platesnių diskusijų, kokių visuomenėje vykstančių sociopolitinių procesų padariniu galėtume įvardyti šiuos atvejus.
Vietovardžiai
Fatima. Po šimto metų
Iš Lisabonos stoties pajuda autobusas, kurio maršrutas driekiasi per keliautojų pamėgtas vietas iki šalies šiaurėje esančios Bragos. Audris Narbutas iš šio autobuso išlipa vienoje pirmųjų stotelių.
Kultūra
Lietuva – religingiausia iš Baltijos šalių
Lietuvos gyventojai yra religingiausi tarp Baltijos šalių, rodo „WIN/Gallup International“ asociacijos su BALTMI rinkos tyrimų kompanija atliktas religinių įsitikinimų pasaulyje reprezentatyvus tyrimas.
Pramogos
„Baltic View”: naujuosius metus pradėkime prasmingais filmais
Sausis – bene svarbiausias mėnuo metuose. Pasibaigus šventėms ir kalėdiniam šurmuliui pagaliau laiko galime skirti ir sau, nusistatyti naujųjų metų siekius. „Baltic View” šiemet kviečia svajoti apie didžius dalykus – sausio viduryje projektas oficialiai startuoja su trimis abejingų nepaliksiančiais filmais.
Pramogos
Lietuvių projektas po bendra vėliava pasauliui pristato Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus
Baltijos filmus pristatantis projektas „Baltic View” kviečia susipažinti ir artėjančių švenčių proga pirmiesiems žiūrovams dovanoja fantastišką galimybę lietuviškus, latviškus ir estiškus trumpametražius filmus žiūrėti nemokamai.
Pramogos
Lietuvės filmas gali būti nominuotas „Oskarams”
Lietuvės režisierės Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara” – tarp geriausių pasaulio kino juostų. Gali būti, kad jis varžysis dėl bene prestižiškiausio pasaulio kino apdovanojimo – „Oskaro” stalulėlės.
Pramogos
Kęstutis Jakštas – lietuviškasis Tony Sopranas
Televizijos serialų, kino ir teatro aktorius, režisierius Kęstutis Jakštas neseniai kurtoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje, „Kunigo naudą velniai gaudo“, vėl ėmėsi blogiuko vaidmens. Šįkart aktoriui patikėtas sudėtingas, įtartinos reputacijos verslininko vaidmuo. Dėl nepriekaištingai suvaidinto personažo aktorius kino aikštelėje buvo pramintas lietuviškuoju Tony Soprano.
Pramogos
Lietuvio svajonių šalis – su lietuviška gamta ir angliška tvarka
Arnoldas Alubauskas, neseniai baigęs kino dokumentikos studijas Jungtinėje Karalystėje, „Tiesai“ pasakojo apie filmavimo darbus Lietuvoje, kur jo trumpametražio filmo „Twogether“ pagrindiniais herojais tapo du charizmatiški dauno sindromu sergantys draugai. Kūrėjas taip pat pripažino, kad į Lietuvą jį visada traukia sugrįžti, nes lietuviška aplinka, perpinta su angliška patirtimi, jam suteikia daug žavesio.
Pramogos
Lietuviško kino mėgėjai rinkosi į filmų vakarą Londone
Kaip ir kiekvieną pavasarį „Tiesa“ kartu su „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimais kvietė lietuvius pasižiūrėti netradicinių pilno ir trumpo metro filmų. Renginys šiais metais subūrė keletą šimtų žiūrovų, kurie šeštadienio vakarą susirinko stebėti lietuviškų filmų kino teatre „Genesis“, Rytų Londone.
Pramogos
Filmo „Redirected“ komanda Londone pradėjo paskutinį filmavimo etapą
Kitų metų pradžioje Lietuvos, D. Britanijos ir kitų užsienio šalių kino ekranuose pasirodysiančio naujausio lietuvių režisieriaus Emilio Vėlyvio filmo „Redirected“ komanda šiomis dienomis Londone pradėjo paskutinius filmavimo darbus. D. Britanijos sostinėje šiuo metu dirba 60-ies žmonių tarptautinė „Redirected“ komanda.
Pramogos
Lietuviškų filmų vakaras Londone: „Šanxai banzai“
Išskirtinių lietuviškų filmų vakaras tradiciškai pavasarį sugrįžta į Londoną. Gegužės 18 d., šeštadienį, 19 val. kino teatre „Genesis“ „Tiesa“ kartu su „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimais kviečia lietuviško kino gerbėjus pasižiūrėti geriausių pilno ir trumpo metro filmų.
Pramogos
Lietuviškų filmų vakaras Londone: „Paskutinė medaus mėnesio diena“
Išskirtinių lietuviškų filmų vakaras tradiciškai pavasarį sugrįžta į Londoną. Gegužės 18 d., šeštadienį, 19 val. kino teatre „Genesis“ „Tiesa“ kartu su „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimais kviečia lietuviško kino gerbėjus pasižiūrėti geriausių pilno ir trumpo metro filmų.
Pramogos
Lietuviški filmai tarp festivalio Paryžiuje nugalėtojų
Paryžiuje (Créteil) vykusiame Tarptautiniame moterų filmų festivalyje prizus gavo abu konkursinėje programoje dalyvavę lietuviški trumpo metražo filmai.
Pramogos
Pasirodys naujas „Tado Blindos“ kūrėjų filmas
Spalio pabaigoje pradėtas filmuoti naujas Lietuvos kūrėjų filmas - nelietuviškai drąsi romantinė komedija „Valentinas Vienas\", kuri atvirai nagrinės vyrų ir moterų santykius bei bus skirta ne jaunesniems nei 16 metų amžiaus žiūrovams. Šioje juostoje pasirodys įspūdingas skaičius - daugiau nei dešimt - žymių Lietuvos aktorių, tokių kaip V. Šapranauskas, M. Jankavičius, A. Grudytė ir kiti.
ŽYMA
katalikai