trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Kultūra
Kultūra
Mirė žymusis kino kompozitorius Ennio Morricone
Vienas žinomiausių ir produktyviausių kino muzikos kūrėjų Ennio Morricone mirė Romoje, būdamas 91 metų, pirmadienį pranešė Italijos žiniasklaida.
Kultūra
In Memoriam
K. Pendereckis: „Man smagu jausti, kad muzika gali teikti ir malonumą, o ne vien būti tragiška“
Sekmadienio rytą Krokuvoje mirė Krzysztofas Pendereckis, pasaulinio garso lenkų kompozitorius ir dirigentas. Prieš penkerius metus jis Vilniuje davė interviu IQ
Kultūra
Interviu
V. Bartulis: „Visa gera muzika yra sakrali“
Sausio 13-ajai atminti Vilniuje ką tik nuskambėjo Vidmanto Bartulio oratorija, o jis pats jau intensyviai ruošėsi Kovo 11-ajai skirto kūrinio premjerai. Tačiau sausio 30 d. pasiekė skaudi žinia – Palangoje netikėtai užgeso kompozitoriaus gyvybė. Publikuojame paskutinį jo interviu .
Pramogos
Maskvoje pažymėtos 110-osios lietuvių kompozitoriaus S. Vainiūno gimimo metinės
Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.
Kultūra
A. Šenderovas: „Norėčiau kompozitorius grąžinti prie žmonių”
Kompozitorius Anatolijus Šenderovas niekada nesvarstė, kuo būti: kelią nulėmė talentas ir genai. Vieno garsiausių šių dienų Lietuvos muzikos kūrėjų Viktorija Vitkauskaitė klausė, ko jis ketina mokyti jaunuosius kompozitorius ir ko iš didžiųjų korifėjų išmoko pats.
Pasaulis
Begalinė širdgėla: giltinė vienu metu gviešiasi brangiausių žmonių
Visą pasaulį sujaudino moters viešai paskelbta nuotrauka, atskleidžianti kraupią šeimos istoriją: ant mirties slenksčio vienu metu atsidūrė nepagydoma liga serganti jos mažylė dukra bei jos senelis – skelbimo autorės tėvas.
Pramogos
Vyras pradeda kovą už teisę numirti
Nepagydoma liga sergantis britas stoja į teisinį mūšį su Jungtine Karalytėje dėl to, kad galėtų šioje šalyje savanoriškai užbaigti savo gyvenimą.
ŽYMA
kompozitorius