trečiadienis, liepos 15 d.
IT ir transportas
Skrydžiai
Skandinavų „Norwegian Air“ grįžta į Europos padangę
Skandinavijos pigių skrydžių bendrovė „Norwegian Air Shuttle“ („Norwegian Air“) trečiadienį paskelbė nuo liepos 1 dienos atnaujinanti 76 maršrutus po Europą ir šalies viduje.
Verslas
Koronavirusas
Laikini atleidimai: Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS atsisako 90 proc. darbuotojų
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS („Scandinavian Airlines“) nusprendė išleisti neapmokamų atostogų 10 tūkst. žmonių, arba 90 proc. darbuotojų, dėl mažėjančio
Verslas
Oro linijos
„Air Baltic“ atleidžia daugiau nei penktadalį darbuotojų
Skrydžius dėl koronoviruso pandemijos atšaukianti Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ ketvirtadienį popiet pranešė atleisianti dar 100 darbuotojų. Anksčiau „Air Baltic“, dėl
Pasaulis
Lėktuvo avarija
Irane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas, visi keleiviai ir įgula žuvo
Teherane trečiadienį iškart po pakilimo sudužus Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvui žuvo 177 žmonės, pranešė valstybinė Irano žiniasklaida. Orlaivis „Boeing 737-800“
Aktualijos
„British Airways“ pilotai pradėjo visuotinį streiką
Jungtinės Karalystės (JK) oro linijų bendrovės „British Airways“ pilotai pirmadienį pradėjo visuotinį streiką, o beveik visi bendrovės skrydžiai gali nevykti dvi dienas.
Pramogos
Oro linijų paskelbtas streikas sukėlė įsiutį: griūna vestuvės ir atostogų planai
Britanijos Orlaivių Pilotų Sąjunga paskelbė, kad jos nariai rugsėjo mėnesį streikuos, tad British Airways lėktuvai į orą nekils ištisas tris dienas.
Pasaulis
JAV oro linijų bendrovė siūlo nemokamus skrydžius su viena sąlyga
Reklamuodama savo gamtos apsaugai skirtą Žaliąją savaitę, JAV mažų sąnaudų oro linijų bendrovė „Frontier Airlines“ siūlo nemokamus skrydžius asmenims su pavardėmis Green arba Greene (angl. green – žalias), skelbia upi.com.
Aktualijos
„Wizz Air“ – tarp dešimties saugiausių pasaulio aviakompanijų
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, įvertinta kaip viena iš dešimties saugiausių žemų sąnaudų oro linijų bendrovė 2019 metais. Įvertinimą bendrovei skyrė vienintelė pasaulyje oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūra airlineratings.com.
The Economist
Aviacija
Skrydžių valdyme daug netvarkos – brangios senos sistemos nesusitvarko su srautais
Keleivių ir skrydžių vis daugėja, infrastruktūra sparčiai sensta, tačiau dėl asmeninių interesų pertvarka negali vykti.
Aktualijos
Mažu atlygiu už darbą nepatenkinti „British Airways“ pilotai nubalsavo už streiką
Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovės „British Airways“ pilotai balsų dauguma nubalsavo už streiką ilgai trunkančiame ginče dėl darbo užmokesčio.
Aktualijos
Prieš pat pakilimą lėktuve mirė moteris
Maljorkos Palma oro uoste prieš pat oro linijų „Ryanair“ skrydžio pradžią, lėktuve, keliaujančiame į Edinburgą, mirė britė, praneša Metro.co.uk.
Pasaulis
SAS pilotų streikas palietė šimtus tūkstančių keleivių
Dėl skrydžių bendrovės „Scandinavian Airlines System“ (SAS) pilotų streiko sekmadienį buvo atšaukti 1213 skrydžių, be suplanuotų kelionių liko apie 110 tūkst. žmonių.
Aktualijos
Paskelbta geriausia Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovė
“TripAdvisors'” įmonės surengtuose “Travellers’ Choice Awards” buvo paskelbtos geriausios Jungtinės Karalystės ir pasaulio oro linijų bendrovės.
Aktualijos
Oro linijų bendrovė baus klientus, neatvykusius į užsakytą skrydį
Vokietijos oro linijų kompanija „Lufthansa“ siekia, kad jiems būtų leista į teismą paduoti keleivius, specialiai užsisakiusius pigesnį skrydį ir į jį neatvykusius, teigiama pranešime.
Aktualijos
Hitrou oro uoste dėl sniego atšaukti vienos oro linijų bendrovės skrydžiai
Sniegui ir toliau dengiant šalį, Hitrou oro uoste atšaukti „British Airways“ oro linijų bendrovės skrydžiai, praneša Metro.co.uk.
Aktualijos
Kelionės iš Londono oro uostų – greičiau, pigiau ir patogiau
Nuo šių metų gegužės 1 d. Lenkijos oro linijos „LOT Polish Airlines“ pradės vykdyti skrydžius nauju maršrutu Vilnius–Londono Sičio oro (LCY) uostas, kurio reisai bus vykdomi moderniu orlaiviu, vienu naujausių modelių „Embraer ERJ-190“.
Anglijoje
Keliaujant į Britaniją asmens tapatybės kortelės gali nebeužtekti
Po „Brexito“ į Britaniją vykstantiems lietuviams, patariama keliauti su pasu, o ne tapatybės kortele. Net jei Briuseliui ir Londonui nepavyktų sutarti dėl „Brexito“ sutarties, diplomatai tikisi, kad bent laikinai vizų keliaujant į Britaniją nereikės. Ekspertai sako, kad nereikia dramatizuoti, nes visi bus suinteresuoti kuo sklandesnėmis kelionėmis. Tačiau tarp Britanijos ir Lietuvos keleivius ir siuntas vežiojantys verslininkai prognozuoja savo verslo pabaigą.
Lietuva
„Wizz Air“ stabdo keliones iš Vilniaus 5 kryptimis
Pigių skrydžių kompanija „Wizz Air“ iš Vilniaus vasaros sezono metu nebevykdys skrydžių kai kuriomis kryptimis.
ŽYMA
oro_linijos