šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Finansai ir investavimas
Finansai
„Swedbank“ dėl nepakankamos pinigų plovimo kontrolės gavo 360 mln. eurų siekiančią baudą
Estijos ir Švedijos tyrėjai nustatė, kad banko „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolė, susijusi su jo veikla Baltijos šalyse, pasižymėjo rimtais trūkumais, ketvirtadienį paskelbė abiejų šalių finansų inspekcijos.
Finansai ir investavimas
Viešieji ryšiai
Komunikuoti vengęs „Swedbank“ dėl pinigų plovimo nukentėjo labiau nei SEB
Į pinigų plovimo skandalus pernai įsivėlę didžiausi Lietuvoje skandinavų kapitalo bankai „Swedbank“ ir SEB Lietuvoje pasirinko skirtingas komunikacijos strategijas. 
Aktualijos
Policija aptiko £1 250 000 nešvarių grynųjų: tarp trijų įkalintųjų - lietuvis
Daugiau nei £251 000 grynais buvo rasti automobilio bagažinėje Princess Parkway, dar £1 000 000 - name. Policija sulaikė tris įtariamuosius, o tarp jų ir lietuvį, 40 metų amžiaus Marių Stanciką.
Verslas
Pinigų plovimas lošimo namuose – kita žetono pusė
Grynųjų pinigų prikimštas lošimų sektorius yra palanki terpė pinigams plauti, tačiau Lietuvoje tai padaryti tampa vis sunkiau
Kava su IQ
Finansinių nusikaltimų ekspertas G. Barrow: „Jei norite plauti pinigus, nusipirkite banką“
Bankuose yra daug nešvarių pinigų, įsitikinęs Didžiosios Britanijos finansinių nusikaltimų ekspertas Grahamas Barrow. Ir artimiausiu metu niekas nesikeis. Jis IQ apžvalgininkės Kotrynos Tamkutės dėmesį atkreipė į padėtį Baltijos valstybėse – pinigų plovimo profesionalų vartais į Europą laikomos šalys pačios dėl to nekaltos.
Aktualijos
Rinktinė žygiuoja be nuostolių
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė FIBA 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato Europos zonos atrankos antrojo etapo J grupės pirmosiose rungtynėse svečiuose Osijeke susitiko su aikštės šeimininke Kroatijos nacionaline komanda.
Pramogos
Jūroje iš kruizinio laivo iškritusi britė išgyveno
Savaitgalį iš Adrijos jūra plaukiančio kruizinio laivo iškrito viena keleivė – pusamžė britė, kuri sugebėjo išgyventi, nors gelbėtojų teko laukti beveik pusę paros.
Aktualijos
Pasaulio čempionai – prancūzai
Sekmadienį Rusijoje pasibaigusiame pasaulio futbolo čempionate triumfavo Prancūzijos rinktinė, kuri šį titulą iškovojo antrą kartą.
Aktualijos
Nigerijos piliečiai plovė pinigus naudodamiesi Lietuvos paštu
Aiškėja galima buvusios Lietuvos pašto vadovės Linos Minderienės atleidimo priežastis – naudodamiesi šios įmonės paslaugomis, šalyje gyvenantys Nigerijos piliečiai plovė pinigus, BNS patvirtino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Verslas
Finansų įstaigos turės stiprinti kovą su pinigų plovimu
Naujausia pinigų plovimo istorija, kurios metu iš Rusijos galėjo būti išplauta apie 22 mlrd. JAV dolerių, neturės didelės neigiamos įtakos Lietuvos finansų sektoriaus patikimumui, nes šalies bankų vaidmuo joje buvo sąlyginai nedidelis, teigia BNS kalbinti ekspertai.
Pasaulis
Pabėgėliai guolius susisuko ant žmonių kapų
Pabėgėliai Europoje – dabar jautri tema daugelyje šalių. Vieni Europos Sąjungos (ES) šalių senieji gyventojai juos pasitinka su šypsena veide, kiti – demonstracijomis ir veja lauk dar net neatvykiusius. Pastarosiomis savaitėmis socialinėje medijoje ypač daug video ir pranešimų apie nepateisinamą naujųjų imigrantų elgesį.
Pasaulis
Kroatija džiūgauja prisijungusi prie ES
Laikrodžiui išmušus vidurnaktį Kroatijos žmonės ir politikai džiaugėsi tapę pilnateisiais Europos Sąjungos (ES) nariais. Šalies sostinėje Zagrebe dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo šventiniame renginyje, kurį vainikavo įspūdingi fejerverkai. Nors ES kamuoja ekonominiai sunkumai ir tokios šalys kaip Graikija, Portugalija ar Ispanija garsiai svarsto apie ES trūkumus bei kartas nuo karto reiškia neoficialų norą išstoti iš bendrijos, tačiau Kroatijai tai svarbi istorinė akimirka, pranešė BBC.
Pasaulis
Kroatiją niokoja gaisrai
Kroatija išgyvena vieną iš karščiausių vasarų šalies istorijoje. Karščiai sukėlė gaisrų virtinę pietinėje šalies dalyje, kur atostogauja tūkstančiai turistų, pranešė telegraph.co.uk.
Pasaulis
Kita stotelė – Aljanso plėtra
JAV Valstybės sekretorė Hillary Clinton Čikagoje išreiškė viltį, kad šis NATO viršūnių susitikimas – paskutinis prieš Aljanso plėtrą.
ŽYMA
pinigų_plovimas