ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Aktualijos
Savivalda
Savivaldybės džiaugiasi fiskaline drausme, tačiau prašo prezidento paremti didesnį skolinimąsi
Prezidentui ketinant įvertinti siūlymus suteikti savivaldybėms daugiau galimybių skolintis, taip pritraukiant naujų investicijų ir skatinant verslą, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas sako, kad tam reikėtų keisti konstitucinį Fiskalinės drausmės įstatymą.
Kava su IQ
Gerovės valstybė
Švedų ekonomistas B. Legerius: „Mokesčiai gali sustiprinti sąlygas ekonomikai augti.“
Europai senstant, ateityje reikės gerokai daugiau dėmesio skirti sveikatos priežiūrai, nepamirštant ir kitų viešųjų paslaugų. Svarbiausiose Švedijos finansų institucijose dirbęs ekonomistas Bo Legerius teigia, kad didinant viešųjų paslaugų efektyvumą reikėtų pagalvoti ir apie mokesčių reformas. Su juo kalbėjosi IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius.
Verslas
Nekilnojamasis turtas
Tavo ir mano kvadratai: ką atneš valstybei priklausančio turto pardavimo banga?
Dar daug reikia nuveikti, kad valstybės ir savivaldybių turtas duotų naudos, o ne būtų našta
Aktualijos
Koronavirusas
Grįžę iš užsienio bus karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose
Iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje, pirmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Komentarai
Neblėstanti valstybinių verslų nostalgija
Pasiklausius politikų gali atrodyti, kad kai kurie jų yra primiršę beskonę dešrą, nenusakomos spalvos duoną parduotuvių lentynose ir nusidriekusias eiles prie būtiniausių prekių. Tokia buvo Lietuvos gyventojų kasdienybė iki išsivadavimo iš planinės ekonomikos, kai visas ūkis laikytas valdžios rankose.
Aktualijos
Regionai
Naujas savivaldybių indeksas: didmiesčių lyderiu tapo Vilnius, mažųjų savivaldybių – Klaipėdos rajonas
Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulą Lietuvos savivaldybių indekse šiemet susigrąžino sostinė, nedideliu skirtumu aplenkusi Klaipėdos miestą. Toliau rikiuojasi Šiauliai, Kaunas.
IQ Tema
Savivaldybės Lietuvoje – nereformuojamas paveldas
Lietuva savivaldą įgyvendina iš sovietmečio paveldėtame didelių savivaldybių tinkle. Bendruomenių lyderiai nesulaukia, kol demokratija priartės prie žmonių.
Aktualijos
Sužinokite, kiek balandžio mėnesį pakils jūsų municipalinis mokestis (Council Tax)
Nuo 2019 metų balandžio mėnesio municipalinis mokestis (Council Tax) Band D klasės namui vidutiniškai kils apie £70. Pasinaudokite puslapyje pateikta nuoroda į dienraščio mirror.co.uk skaičiuoklę, kad sužinotumėte, kiek mokėti turėsite jūs.
Aktualijos
Vėluojančios gerovės Lietuva
Išliekant atotrūkiui tarp didmiesčių ir periferijos, savivaldybės nesulaukia finansinės autonomijos
Pasaulis
Festivalio metu automobilis įsirėžė į žmonių minią
Nyderlanduose mikroautobusui pirmadienį įsirėžus į būrį pėsčiųjų prie vieno didelio muzikos festivalio teritorijos žuvo vienas žmogus, o dar trys buvo sunkiai sužeisti, pranešė policija.
Aktualijos
STT: beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų – giminės
Beveik penktadalis Lietuvos savivaldybių darbuotojų yra giminės, ketvirtadienį paskelbė analizę atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Aktualijos
Prezidentūra: beveik penktadalis savivaldybių administracijos darbuotojų susiję giminystės ryšiais
Savivaldybių administracijose apie 18 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais, dar maždaug tiek pat – partiniais ryšiais, pirmadienį pareiškė Prezidentūra.
Gyvenimas
Skandalas: žmonės nuodijami ilgiau nei metus
Skandalas dėl užterštų kiaušinių įgauna pagreitį. Paaiškėjo, kad į Jungtinę Karalystę (JK) pateko žymiai daugiau Fipronilu užnuodytų kiaušinių nei iš pradžių skelbta.
Verslas
Vidaus sandoriai savivaldybėse lieka – Seimas atmetė prezidentės veto
Vidaus sandoriai savivaldybėse ir toliau galės būti sudaromi – Seimas nepritarė prezidentės veto. Tai pirmas kartas, kai šios kadencijos Seimas atmetė šalies vadovės veto.
Pasaulis
Turkija grasina Europą užtvindyti pabėgėliais
Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos santykiai – nuolatinėjė įtampoje. Turkija parasino kas mėnesį į Europą išsiųsti po 15 tūkst. pabėgėlių.
Pasaulis
Nyderlandai: rinkėjai išsigando „Brexit“ scenarijaus
Nyderlanduose trečiadienį vykusius rinkimus laimėjo nuosaikios politinės partijos. Tad Europa gali kiek lengviau atsikvėpti.
Aktualijos
Valstybės kontrolė: kai kur už socialinius būstus permokama iki 10 kartų
Valstybės kontrolė kritikuoja, kaip savivaldybės valdo ir skirsto socialinius būstus.
Pasaulis
“Brexit” liga: austrų dešinieji užsidegė noru rengti refrendumą
“Brexit” bacila užsikrėtė ir olandai su austrais. Nyderlandai apie norą rengti referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pagarsino šeštadienį, o diena vėliau apie tokią galimybę jau prabilo ir kraštutiniai dešinieji Austrijoje.
Pasaulis
Ebolą „nugalėjo“ nauja paukščių gripo atmaina
Pasaulį bauginęs Ebolos virusas greičiausiai nebebus taip dažnai linksniuojamas kaip iki šiol. Ligą pavyko pažaboti ir bent jau šiuo metu Afrikos šalių gyventojai gali lengviau atsikvėpti. Ebolakuriam laikui atsitraukė. Tačiau jos vietą užėmė nauja, pavojinga paukščių gripo atmaina, kuria užsikrėsti labai paprasta.
Pasaulis
Nyderlandai: į užleistą sostą – naujasis karalius
Tegyvuoja karalius! Tokie šūkiai skambėjo po inauguracijos ceremonijos, kurios metu Nyderlandų sosto įpėdinis princas Willemas Alexanderis tapo šalies karaliumi, kai jo motina karalienė Beatričė pasirašė sosto atsisakymo aktą Amsterdame.
ŽYMA
savivaldybės