trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Pasaulis
Artimieji Rytai
Sprogimo nušluotame Beiruto uoste – naujas didelis gaisras
Beiruto uoste ketvirtadienį kilo didelis gaisras, libaniečiams dar neatsigavus po praėjusį mėnesį sostinę sukrėtusio ir gyvybių pareikalavusio galingo sprogimo, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.
Pasaulis
Libano krizė
Libano vyriausybė atsistatydino. Kas toliau?
Po beveik metus trunkančių protestų Libano premjeras Hassanas Diabas pasitraukė kartu su visu ministrų kabinetu. Ar tai atneš permainų koronaviruso
Pasaulis
Per sprogimą Beiruto uoste nuskendusio kruizinio laivo savininkas pateikė ieškinį
Kruizinio laivo, nuskendusio per galingą sprogimą, šią savaitę driokstelėjusio Beiruto uoste, savininkas libanietis pateikė teismui ieškinį dėl šio incidento, penktadienį
Verslas
Darbo sauga
Sprogimo Beirute aidas: Klaipėdos uoste amonio trąšas kraunančios įmonės priverstos aiškintis
Galingą sprogimą Beiruto uoste, kaip manoma, sukėlus jame saugotai amonio salietrai, amonio trąšas Klaipėdos uoste kraunančios bendrovės „Klasco“ ir „Bega“ tikina, kad žmonėms nerimauti nereikėtų – jų krova vyksta saugiai, pagal griežtus saugumo reikalavimus.
Pasaulis
Tyrėjų nuomonė: sprogimas Beiruto uoste įvyko dėl aplaidumo
Galingas sprogimas Beiruto uoste įvyko dėl jo darbuotojų aplaidumo, trečiadienį pranešė Jungtinės Karalystės televizija „Sky News“, cituodama su preliminariais tyrimo
Pasaulis
Nelaimės
Beiruto sprogimo aukų skaičius padidėjo iki 100
Pasaulis
Nelaimės
Sprogimo Beirute aukų skaičius padidėjo iki 78, daugiau nei 4 tūkst. žmonių sužeista
Vakar vakare Libano sostinėje Beirute per sprogimą buvo apgriauti ištisi kvartalai, o gelbėjimo tarnybos vis dar ieško po griuvėsiais įstrigusių žmonių.
Pasaulis
Nelaimės
Po Beirutą supurčiusių sprogimų – mažiausiai 50 žuvusiųjų ir 2,5 tūkst. sužeistųjų
Beirutą antradienį supurtę du galingi sprogimai nusinešė mažiausiai 50 žmonių gyvybių, dar 2,5 tūkst. buvo sužeisti, pranešė Libano sveikatos apsaugos ministras Hamadas Hassanas, remdamasis „pirminiais vertinimais“.
Aktualijos
Temzėje įvykus sprogimui ir užsidegus laivui keleiviai, gelbėdamiesi nuo mirties, šoko į vandenį
Dramatiški vaizdo įrašai, paplitę socialiniuose tinkluose, užfiksavo kaip laive netoli Twickenham, pietvakarių Londone, Temzės upėje buvusiame laive įvykus sprogimui kyla didžiulis gaisras.
Aktualijos
Dėl įtartino paketo evakuota Mančesterio oro uosto traukinių stotis, suimtas vyras
Policijai sulaukus pranešimų apie įtartiną paketą, paliktą Mančesterio oro uosto traukinių stotyje, stotis buvo evakuota, viešojo transporto maršrutai nukreipti kitur, stotyje pasirodė išminuotojų komandos.
Pasaulis
Afganistane sučiuptas 39 gyvybes nusinešusio sprogdinimo įtariamas organizatorius
Afganistano komandosai per operaciją centrinėje Gazni provincijoje sulaikė devynis kovotojus, įskaitant teroristinės atakos pietinėje Zabulo provincijoje, per kurią žuvo žuvo 39 žmonės ir 185 buvo sužeisti, organizatorių, šeštadienį pranešė Gynybos ministerijos spaudos tarnyba.
Pasaulis
Diena, kai žuvo 75 proc. gyvybės: asteroidas trenkėsi 10 milijardų atominių bombų jėga
Prieš 66 milijonus metų Žemėje nutiko šis tas baisaus. Milžiniškas asteroidas (jo skersmuo galėjo siekti net 81 km) nukrito ten, kur šiandien stovi Čiksulubo miestelis (dabartinė Meksikos teritorija), rašoma sciencealert.com. Manoma, kad ši katastrofa sukėlė išnykimo bangą, pražudžiusią 75 proc. mūsų planetos gyvybės.
Pasaulis
Išpuolis Kabule: per rugsėjo 11-osios atakų metines prie JAV ambasados sprogo raketa
Prie JAV ambasados Afganistane trečiadienį, kai minimos rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose metinės, sprogo raketa, bet pareigūnai ambasados komplekse vėliau paskelbė, kad pavojus praėjo, o apie jokius sužeistus žmones nepranešė.
Pasaulis
Po sprogimo Rusijos kariniame poligone – keisti manevrai
Rusijos kariškiai antradienį paragino vieno kaimo, esančio netoli karinių jūrų pajėgų bandymų poligono, gyventojus evakuotis, bet po kelių valandų šį nurodymą atšaukė.
Pasaulis
Karinė Černobylio paslaptis: mano vyrai šveitė tuos prakeiktus gelžgalius, kol krisdavo iš nuovargio iki kraujo nutrintomis rankomis
Buvo jau gerokai po vidurnakčio, kai kolona pagaliau pasiekė Kijevą. Trisdešimt vilkikų, gabenančių trisdešimt zenitinių raketų, lėtai slinko miesto centru. Tuo metu galimybės apvažiuoti miesto centrą nebuvo, tad ir važiavo visa ši procesija, apsigobusi aksomine balandžio naktimi, per pačią Ukrainos sostinės širdį. Pačiame kolonos priekyje važiavo UAZ visureigis su vyresniuoju karininku. Jų niekas nelydėjo. Ir tai nebuvo nei karinio parado repeticija, nei kokių nors beprotiškų manevrų dalis. Tai buvo superslapta trisdešimties „žemė-oras“ klasės raketų perkėlimo (kitaip tariant – evakuacijos) operacija iš slaptos pozicijos Černobylio rajone į kitą karinę bazę prie Boryspilio. Iš trisdešimties pervežamų raketinių kompleksų S75-M4 „Volchov“ trys egzemplioriai buvo aprūpinti branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, rašo svoboda.org.
Pasaulis
Rusijai nepavyko nuslėpti branduolinio incidento: po raketos bandymo padėtis primena Černobylio tragediją
Nedidelis incidentas, kuro nutekėjimas, keli sužeisti, padėtis kontroliuojama. Taip dar ketvirtadienį aiškino Rusijai Gynybos ministerija, komentuodama netoli Severodvinsko esančiame laivyno poligone įvykusį sprogimą. Tačiau aiškėja, kad tikrasis nelaimės mastas slepiamas ir kur kas rimtesnis, o ir priežastis – branduolinės raketos bandymas paaiškina radiacijos nuotėkį.
Pasaulis
Kabulą sukrėtė galingas sprogimas, sužeisti mažiausiai 95 žmonės
Kabulą trečiadienio rytą sukrėtė galingas užminuoto automobilio sprogimas, po kurio virš miesto pakibo didžiulis dūmų debesis ir išdužo daugybės pastatų langai, pranešė pareigūnai ir liudininkai.
Aktualijos
Teroristo niekdarystė atsisuko prieš jį patį: po sprogimo ugnies liežuvius pasitiko veidu
Tristan Morgan Exeteryje bandė sudeginti sinagogą. Baltosios rasės pranašumu tikintis vyras bandydamas įvykdyti nusikaltimą buvo užfiksuotas apsaugos kamerų kurioziškoje situacijoje - liepsnos liežuviai atsisuko prieš jį patį.
Pasaulis
Prie Didžiojo Egipto muziejaus ir Gizos piramidės nugriaudėjo sprogimas
Netoli Didžiojo Egipto muziejaus ir Gizos piramidės įvyko sprogimas. Sužeista mažiausiai 16 žmonių.
Pasaulis
Šri Lankoje - 8 sprogimai: nustatė paskutinės atakos kaltininką
Trijose bažnyčiose ir trijuose viešbučiuose Šri Lankos sostinėje Kolombe ir jo apylinkėse nugriaudėjo sprogimai, sekmadienį pranešė policija. Šiuo metu pranešta apie 8 sprogimus, kurių metu žuvo beveik 160 žmonių, šimtai sužeistų.
ŽYMA
sprogimas