antradienis, balandžio 7 d.
Sveikata
Medikai įspėja: vaikai suserga tymais, nes jų tėvai atsisako skiepų
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką.
Gyvenimas
Jungtinė Karalystė – viena valstybių, kuri paskelbta kaip neįveikusi tymų
Europoje smarkiai padaugėjo susirgimo tymais atvejų, taip pat – keturiose šalyse, kuriose, kaip anksčiau manyta, ši virusinė liga jau yra eliminuota, ketvirtadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Pasaulis
JTO įspėja apie pavojingą visuotinio skiepijimo rodiklio stagnaciją
Beveik 20 mln. vaikų pernai negavo vakcinų, kurios ateityje galėtų išgelbėti jų gyvybę. Šią žinią skelbia Jungtinių Tautų (JT) agentūros, ragindamos didinti pastangas apsaugoti nepilnamečius nuo prevencinių ligų, pavyzdžiui, tymų.
Gyvenimas
Londono mokyklose - tymų protrūkis, visuomenė įspėjama dėl pavojaus sveikatai
Londono tėvai raginami skiepyti vaikus MMR (tymų, kiaulytės bei raudonukės) vakcina - Londone - tymų protrūkis. Trijų Londono rajonų mokyklų direktoriai paraginti likti budriais.
Gyvenimas
Britanijoje siūloma įvesti privalomą vaikų skiepijimą
Vaikai iki 5 metų, besiruošiantys į mokyklą, privalo būti paskiepyti nuo tymų, teigia ekspertai. Manoma, kad tik tokiu būdu yra įmanoma bent kiek pristabdyti mirtinos ligos plitimą.
Gyvenimas
Gydytojai paneigė populiariausius mitus apie skiepus
Vis daugiau tėvų nebežino – skiepyti savo vaikus ar ne? Socialiniuose tinkluose gausu taip vadinamiems antivakseriams skirtos informacijos, kad jos gausoje imanoma pasiklysti. Be to, nemažai apie skiepus pateiktų faktų yra klaidingi. „BBC“ į pagalbą pasikvietė ekspertus ir gydytojus, kurie paneigė populiariausius apie skiepus sklandančius mitus.
Pasaulis
Po tymų protrūkio Niujorko priemiestyje - draudimas neskiepytus vaikus vesti į viešąsias erdves
Daugiau nei 150 žmonių užsikrėtus tymais Niujorko apskrityje uždrausta vesti neskiepytus vaikus į viešąsias erdves. Rocklando apskrities pareigūnas Ed Day skelbė, kad tokių veiksmų imtasi siekiant sutramdyti padėtį, kurios metu sveikatos apsaugos pareigūnams vykdant tyrimą jiems neretai priešinimąsi.
ŽYMA
tymai