pirmadienis, gegužės 25 d.
Pasaulis
Venecijos architektūros bienalė atidedama iki 2021 metų
Venecijos bienalės organizatoriai pranešė, kad jos 17-oji architektūros paroda atidedama iki 2021 metų. Ši Italijoje rengiama paroda tapo dar vienu svarbiu
Pasaulis
Koronavirusas
Dėl koronaviruso karantinavus Italiją, Venecijos kanalų vanduo vėl tapo švarus
Garsieji Venecijos kanalai dabar, kai dėl koronaviruso uždarius visą Italiją mieste neliko turistų ir beveik neplaukioja valtys, pasidarė nepaprastai švarūs.
Pasaulis
Venecija kenčia nuo gąsdinančio dviejų reiškinių derinio
Potvyniai Venecijoje, nusinešę dviejų žmonių gyvybes ir padarę žalos šimtams statinių, įskaitant ir Šv. Morkaus baziliką, regis, nenumaldomi. Miestas – trapus lobis, pastatytas ant 118 salų šiaurės rytų Italijoje.
Pasaulis
Venecijos gyventojai nesulaiko ašarų: pabudę išvydo apokaliptinius vaizdus
Venecijiečiai trečiadienį pabudę išvydo pribloškiančius vaizdus, miestą užliejus aukščiausiam per daugiau kaip 50 metų potvyniui, dėl kurio žuvo du žmonės, o turistams teko bristi užtvindytomis gatvėmis ieškantis prieglobsčio.
Atradimai
Tai nėra Venecija
Būtų netikslu teigti, kad Venecija – tai tik turistinė įdomybė. Į ją nukeliavęs fotografas Arūnas Baltėnas patiria vaizdinį šoką ir po pusmečio ten grįžta fotografuoti milijonus kartų užfiksuotų vietų. Ievai Rekštytei-Matuliauskei fotomenininkas pasakoja, kuo jį papirko šis miestas.
ŽYMA
venecija