ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Karinė Černobylio paslaptis: mano vyrai šveitė tuos prakeiktus gelžgalius, kol krisdavo iš nuovargio iki kraujo nutrintomis rankomis
Buvo jau gerokai po vidurnakčio, kai kolona pagaliau pasiekė Kijevą. Trisdešimt vilkikų, gabenančių trisdešimt zenitinių raketų, lėtai slinko miesto centru. Tuo metu galimybės apvažiuoti miesto centrą nebuvo, tad ir važiavo visa ši procesija, apsigobusi aksomine balandžio naktimi, per pačią Ukrainos sostinės širdį. Pačiame kolonos priekyje važiavo UAZ visureigis su vyresniuoju karininku. Jų niekas nelydėjo. Ir tai nebuvo nei karinio parado repeticija, nei kokių nors beprotiškų manevrų dalis. Tai buvo superslapta trisdešimties „žemė-oras“ klasės raketų perkėlimo (kitaip tariant – evakuacijos) operacija iš slaptos pozicijos Černobylio rajone į kitą karinę bazę prie Boryspilio. Iš trisdešimties pervežamų raketinių kompleksų S75-M4 „Volchov“ trys egzemplioriai buvo aprūpinti branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, rašo svoboda.org.
Pasaulis
Ukrainiečiai ir britai pagamino eksperimentinę degtinę iš Černobylio kviečių ir vandens
Grupė Ukrainos ir Didžiosios Britanijos mokslininkų pagamino eksperimentinę degtinės „Atomik“ partiją iš kviečių, užaugintų teritorijoje, iš kurios po 1986 metų Černobylio atominės jėgainės katastrofos buvo evakuoti gyventojai, ketvirtadienį pranešė Portsmuto universitetas.
Pasaulis
Miestas, į kurį perkėlė išgyvenusius Černobylio beprotybę: sergantys vaikai ir sunkiai suvokiamas skurdas
Evakavus gyventojus iš Pripetės, dvejus metus jiems buvo statomas naujas miestas – Slavutičius.
Pasaulis
Černobylio padarinius likvidavęs kėdainietis: tai buvo tarsi laužas, kurio negalėjai užgesinti
Daugiau nei prieš trisdešimt metų Sovietų Sąjungoje kilo didelė avarija – įvyko Černobylio atominis sprogimas. Šį įvykį ir šiandien supa daug paslapčių, nežinomų faktų. Daugelio susidomėjimą šia katastrofa vėl atgaivino serialas apie Černobylio ketvirtojo reaktoriaus sprogimą. Serialas tapo tikra sensacija ir sulaukė neįtikėtino dėmesio. Kėdainietis Vasilijus Rysakovas buvo vienas iš daugiau nei aštuoniasdešimt kėdainiečių, 1986 metų birželio 16 d. išvykusių į nelaimės vietą. Vyras su „Rinkos aikštės“ skaitytojais dalijasi savo prisiminimais ir pasakoja išgyvenimus, kuriuos patyrė būdamas Černobylyje.
Pasaulis
Pamirškite Černobylį ar Fukušimą: šis rojaus kampelis yra labiausiai užteršta vieta Žemėje
Po branduolinio reaktoriaus sprogimo Černobyllio atominės elektrinės stogas buvo pramintas pavojingiausia vieta Žemėje – juk ant jo pabuvus bent dvi minutes gyvenimo trukmė sumažėdavo per pusę. Per pastaruosius dešimtmečius radiacijos kiekis Černobylyje nukrito, o teritorija atvira turistams, kuriems virš 18 metų. To nebūtų galima pasakyti apie dalį Maršalo salų. Susipažinkite – šios Ramiajame vandenyne esančios salos yra labiau užterštos radiacija nei garsusis Černobylis, rašo businessinsider.com.
Lietuva
Avariją Černobylio AE likvidavę lietuviai: atleiskite, kad esame gyvi
Lietuvos judėjimo „Černobylis“ pirmininkas neslepia apmaudo – ilgus metus pamiršti ir neišklausomi Černobylio atominės elektrinės (AE) katastrofos veteranai visuomenei parūpo tik pasirodžius greit išpopuliarėjusiam serialui.
Pramogos
Kaip susiklostė serialo „Černobylis“ herojų likimai
Serialas „Černobylis“ tapo vienu populiariausių visų laikų televizijos serialų ir kartu priminė apie vieną baisiausių žmonijos išgyventų katastrofų. Vėl iš naujo atsivėrus negyjančioms Černobylio žaizdoms, pasidomėkime, kaip susiklostė realūs herojų gyvenimai anuomet ir praėjus daug laiko po katastrofos likvidavimo.
Pasaulis
Tikroji Černobylį gesinusio ugniagesio istorija kur kas šiurpesnė: per parą vyras pasikeitė neatpažįstamai
1986 m. balandžio 26 d. 4-ame Černobylio reaktoriuje įvyko sprogimas. Sovietų valdžia bandė nuslėpti neregėto masto branduolinę nelaimę ir siuntė į radiacijos židinį tūkstančius menkai apsaugotų vyrų.
Pasaulis
Penki faktai, kurių nežinojote apie Černobylio katastrofą ir jos padarinius
1986 metais – prieš daugiau nei tris dešimtmečius – nugriaudėjo sprogimas Černobylio branduolinėje jėgainėje.
ŽYMA
ČERNOBYLYS