antradienis, rugpjūčio 11 d.
Vietovardžiai
Suvenyrai
Nuo Čikagos iki Čarlstono: E. Daciūtės kelionių suvenyrai
Antrus metus JAV gyvenanti rašytoja Evelina Daciūtė kaupia vis gausesnę ir spalvingesnę tenykščių įspūdžių kolekciją.
Lietuva
Į URM iškviestam Rusijos ambasados atstovui pareikštas protestas
Į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją gegužės 7 dieną iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas protestas dėl Rusijos ambasados JAV viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą po to, kai jo garbei Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas.
Pasaulio lietuviai
Čikagoje atidengtas paminklas Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui
Gegužės 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadui ir su okupacija kovojusios Valstybės vadovui, atidengimo iškilmėse Čikagoje. Ceremonijoje taip pat dalyvavo A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir jo anūkė Inga Jancevičienė.
Sveikata
Dietologės žinutė metantiems svorį: keiskite ne tik maistą
Spalio 16 dieną buvo minima Pasaulinė maisto diena. Tačiau maistas ne visada būna mūsų sąjungininkas. Vieni pakyla nuo stalo jausdami malonumą, o kiti – sunkumą ir papildomus kilogramus. Daug metų pacientus konsultuojanti gastroenterologė, dietologė doc. Aida Žvirblienė davė keletą svarbių patarimų norintiems sulieknėti. Pasak jos, vien keisti mitybos įpročius – nepakanka.
Pramogos
Meškos svorio vyras sėkmingai kratosi kilogramų
Baltojo lokio patinui svoriu prilygstantis ir storiausiu pasaulio žmogumi laikomas vyras sėkmingai atsikratė nemažai kilogramų ir žada numesti dar antra tiek.
Sveikata
Paauglio mama įspėja tėvus į vaikų antsvorį žiūrėti itin rimtai
Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus grupėse, o per pastarąjį penkmetį ši problema itin padidėjo paauglių tarpe, ypatingai berniukų. Teigiama, kad kas penktas 6-11 metų vaikas Lietuvoje turi antsvorį. Specialistų teigimu, tokį gyvenimo būdą lemia sėslumas, kompiuteriniai žaidimai ir nesupratimas, ką reiškia pilnavertė mityba.
Aktualijos
Pailsėjęs B.Obama grįžta į viešą gyvenimą
Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį pasakė pirmą viešą kalbą nuo savo kadencijos pabaigos ir pareiškė, kad tikisi tolesniu savo gyvenimo etapu padėti „ugdyti kitą lyderių kartą“.
Pramogos
Kerštas – geriausia dieta: storulė virto liauna gražuole (nuotraukos)
Jauna australė sumanė itin originaliai atkeršyti buvusiam vaikinui – ji atsikratė dešimčių kilogramų antsvorio ir dabar atrodo taip, kad ją erzinęs buvusysis graužtųsi iš pavydo.
Gyvenimas
Nutukusiems ir rūkantiems pacientams teks ilgiau laukti pagalbos
Nacionalinės Sveikatos Apsaugos (NHS) taryba patvirtino Yorkshiro sveikatos apsaugos tarybos planą atidėti planines operacijas tiems pacientams, kurie rūko ar turi viršsvorio.
Sveikata
Norite numesti svorio? Pusryčiaukite sočiai, bet ne saldžiai
Ruduo atneša ne tik blogėjančius orus ir ilgėjančius vakarus, bet ir pasisėdėjimus prie televizoriaus, vakarienes su draugais, jaukius namus ir sotų, šildantį maistą. Jaukumas ir šildantis maistas, kaip ir mažiau judėjimo, turi savo kainą – tai didėjančias apimtis ir perėjimą į „žiemos režimą“.
Sveikata
Dešimt paprastų patarimų pokyčių pradžiai
Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad situacija žiniasklaidoje, kalbant apie mitybą ir svorio pokyčius, po truputį keičiasi į gerąją pusę. Iki šiol buvo populiarūs straipsniai tik apie dietas „Kaip numesti 5 kilogramus per savaitę” ir pan., bet dabar vis daugėja patarimų, kaip sveikai maitintis, kokią įtaką sveikatai ir kūnui daro sportas bei fizinis aktyvumas, kokie produktai vertingi ir kurie ne.
Sveikata
Didesnis pilvas – mažesnės smegenys?
Antsvoris ir fizinio krūvio stoka kenkia ne tik mūsų sveikatai, bet ir intelektui, teigia Lietuvos sporto universiteto profesorius Albertas Skurvydas. O sporto psichologas Sikstas Ridzevičius pastebi, kad žmonės labiau linkę „sportuoti“ prie televizoriaus ekrano, bet ne gryname ore – lygiai taip pat, kaip labiau mėgsta lankytis laidotuvėse nei krikštynose.
Pramogos
Lietuvos įžymybės įsiuto dėl komentaro apie antsvorį
Ugnės Savickaitės pasirodymas „Mados infekcijos“ modelių atrankoje iššaukė aršią diskusiją. Renginių organizatorei Erikai Purauskytei viešai nusistebėjus, kad atrankoje išdrįso pasirodyti ir apvalesnių formų mergina, žinomos moterys stojo ginti paauglės.
Gyvenimas
Esi vieniša? Rizikuoji sustorėti
Kas nutinka, kai suaugę vaikai „išskrenda“, ir tėvų namai ištuštėja? Neseniai atlikto tyrimo duomenys jus gali nustebinti: „tuščio lizdo sindromas“ moterims gali ne tik sukelti depresiją, bet ir sutrikdyti mitybos režimą.
Aktualijos
Milijoninės sumos skiriamos padėti žmonėms su antsvoriu
Jungtinėje Karalystėje per penkerius metus buvo išleista daugiau nei 7 milijonai svarų įrenginiams ir paslaugoms, skirtoms žmonėms su antsvoriu.
Gyvenimas
Nepatogi tema: nutukę vyrai patys renkasi gyventi su vis didėjančiu ligų maišeliu
Internete gausu straipsnių apie įvairiausias moteriškas sveikatos bėdas ir nepatogumus. Deja, apie vyrų problemas, kad ir kokios jos aštrios ir svarbios, dažnai pamirštama, o gal tiesiog ne taip patogu kalbėti. Ligų amžius jaunėja, jos sunkėja, o visuomenė ir toliau laikosi sovietinio palikimo minties, kad geriau privačias problemas palikti už savo namų durų.
Sveikata
Vasarą atsikratyti antsvorio lengviau!
Jei per žiemą priaugo keletas nereikalingų kilogramų, dabar pats metas susizgribti ir jų atsikratyti. Ir ne tik todėl, kad gražiau atrodytume paplūdimyje, bet svarbiausia – dėl sveikatos.
Pramogos
Oficialu: daugumai britų gresia nutukimas
Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2030-aisiais Jungtinėje Karalystėje (JK) 3 iš 4 vyrų ir 2 iš 3 moterų bus nutukę, - skelbė portalas independent.co.uk.
Gyvenimas
Poliklinikų darbuotojai – per stori
Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) susirūpino dėl savo darbuotojų sveikatos. Antsvoriu besiskundžiantiems gydytojams ir seselėms bus siūloma mesti svorį nemokamose lieknėjimo pamokose, skirtose specialiai NHS darbuotojams, - pranešė portalas independent.co.uk.
ŽYMA
ČIKAGA