sekmadienis, balandžio 11 d.
IT ir transportas
Vartotojų teisės
„Apple“ sumokės 3,4 mln. JAV dolerių Čilės vartotojams už telefonų veikimo lėtinimą
„Apple“ sutiko sumokėti Čilės vartotojams 3,4 mln. JAV dolerių už tai, kad užprogramavo ribotą „iPhone“ telefonų naudojimo trukmę, trečiadienį pranešė
Pasaulis
Čilėje per gaisrą ligoninėje evakuota šimtai žmonių
Čilės sostinėje apie 350 pacientų šeštadienį teko evakuoti iš vienos ligoninės miesto centre, kilus gaisrui jos katilinėje, bet pareigūnai nepranešė
Pasaulis
Pietų Amerika
Viena turtingiausių Pietų Amerikos šalių patyrė didelį sukrėtimą – BVP krito 14,1 proc.
Koronaviruso pandemijai sudavus skaudų smūgį ekonominiam aktyvumui, Čilės bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį smuko 14,1 proc., pranešė šalies centrinis bankas.
Vietovardžiai
Čilė
Druskos ežerai, kantrybės slėniai
Po Atakamos dykumą keliavusi Rita Kulešovaitė džiūgauja paklausiusi bičiulio patarimo: šį lagūnų ir uolienų kraštą būtina tyrinėti savarankiškai, nes laisvė – protingiausias tokios kelionės pasirinkimas.
Vietovardžiai
DYKUMA
Druskos ežerai, kantrybės slėniai
Po Atakamos dykumą keliavusi Rita Kulešovaitė džiūgauja paklausiusi bičiulio patarimo: šį lagūnų ir uolienų kraštą būtina tyrinėti savarankiškai, nes laisvė – protingiausias tokios kelionės pasirinkimas
Komentarai
Paralelės 54° šiaurės ir 33° pietų platumose
Nuo Honkongo rytuose iki Čilės vakaruose – minios protestuotojų kelia savo reikalavimus gatvėse.
Pasaulis
Čilė
Streikai ir protestai sudavė skaudų smūgį Čilės ekonomikai
Čilės bendrasis vidaus produktas (BVP) lapkritį, palyginti su tuo pat mėnesiu metais anksčiau, smuko 3,3 proc. ir tai lėmė didžiausių per dešimtmečius socialinių neramumų šioje Lotynų Amerikos šalyje poveikis, ketvirtadienį pareiškė centrinis bankas.
Lietuva
Naujametės šventės dilema: vaikus pasiimti kartu ar palikti auklei?
Jei jūsų vaikai dar per maži vakarėliams, fejerverkų pliūpsniai jų dar nežavi, o geriausia pramoga jiems – saldus miegas, auklė Naujųjų metų nakčiai – logiškas sprendimas. Suguldyti vaikus ir eiti sutikti vidurnakčio dviese ar būryje draugų – būtent tokį scenarijų siūlo auklių agentūros, pasiryžusios net ir šventinę naktį sąžiningai dirbti. Tiesa, už tai teks pakloti nemenką sumą pinigų. O ir pasirūpinti tuo jau reikėtų susizgribti.
Pramogos
Paaiškėjo didžioji paslaptis, kas yra Kembridžo kunigaikščių vaikų auklė
Žinoma, jog britų karališkosios šeimos nariai yra labai užsiėmę. Jiems tenka dalyvauti įvairiuose susitikimuose ir viešuose renginiuose, kurių vien Didžiojoje Britanijoje kasdien vyksta apie keliasdešimt. Būtent dėl to daugelis susimąsto, kaip, pavyzdžiui, princas Williamas ir jo žmona Catherine randa laiko savo trims atžaloms.
Aktualijos
Auklę prancūzę nužudžiusi londoniečių pora nuteista kalėti iki gyvos galvos
Londoniečių pora, kuri nužudė savo auklę prancūzę ir galiniame kieme ant laužo sudegino jos palaikus, buvo nuteista kalėti mažiausiai 30 metų.
Pramogos
Oksana Pikul ieško auklės sūnui Dominykui
Šiuo metu Oksana Pikul-Jasaitienė išgyvena nelengvą gyvenimo etapą. Jos ir Simo Jasaičio santuoka atsidūrė ant bedugnės krašto. Pykčiai, slaptos meilės ir advokatų pasisakymai tapo tikru išbandymu moteriai.
Pasaulis
Du vaikus nužudžiusi auklė kaltę vertė velniui
Niujorke aukle dirbusi moteris nužudė du prižiūrimus vaikus – prestižiniame kvartale esančiuose namuose ji su vaikais žiauriai susidorojo neva paliepta velnio.
Aktualijos
Londone teisiama auklės nužudymu kaltinama buvusi „Boyzone“ grupės nario žmona su partneriu
Londone teisiama pora, įtariama ilgas valandas negailestingai tardžiusi pas ją dirbusią vaikų auklę, o paskui nužudžiusi ir sudeginusi jos kūną.
Verslas
O kas paguos sirgalius?
2018-ųjų pasaulio futbolo čempionatas vyks be keturių žemynų čempionų ir seniausias šio sporto tradicijas turinčių rinktinių
Pasaulis
Auklė mirtinai sergančiai mergytei suteikė galimybę gyventi
Thaliai Rosko buvo vos du mėnesiai, kai gydytojai pastebėjo jos akytėse geltos požymius. Tik atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad naujagimė išties sunkiai serga – mažylei nustatyta biliarine atrezija – būklė, pavojinga gyvybei, kai kepenys negali normaliai funkcionuoti ir ligai progresuojant, galiausiai mirštama.
Aktualijos
Buvusiai garsenybės draugei – šiurpūs kaltinimai: įtariama nužudžiusi ir sudeginusi auklę
Šią savaitę Londone įvykdytas kaip reta šiurpus nusikaltimas – nužudyta jauna moteris, o jos palaikai sudeginti namo kieme, o įtarimų šešėlis krenta ant jos darbdavės – pasiturinčios londonietės, pas kurią velionė dirbo aukle.
Aktualijos
Auklė kaltinama pasikėsinimu nužudyti kūdikį
Annmarie ir Johanas Theronai, šiuo metu gyvenantys Namibijoje iki šiol negali patikėti kokį siaubą teko patirti jų nė metukų nesulaukusiai dukrelei Lailai, kuomet ši šių metų gegužę buvo patikėta auklės globon. Sveiku protu sunkiai suvokiamas auklės elgesys, užfiksuotas įrengta slapta kamera pagaliau leido mažosios Lailos tėvams atmerkti akis.
Aktualijos
Svajonių darbas Londone: atlyginimas – ne tik šešiaženklė suma
Auklės darbas – paklausus ir gerai apmokamas visur, tačiau viena Londono šeima už savo atžalų priežiūrą siūlo fantastiškas sąlygas ir atlyginimą.
Pasaulis
Auklės mušamą sūnelį tėvai stebėjo tiesiogiai
Namuose slaptą kamerą įrengę sutuoktiniai netrukus su siaubu telefono ekrane stebėjo tiesiogiai transliuojamą vaizdą – kaip pasamdyta auklė elgiasi su neįgaliujų sūneliu.
Aktualijos
Pykčio apimta auklė mirtinai užpurtė vaiką
Londone nuteista auklė, kuri pripažinta kalta dėl nė metukų nesulaukusio vaikelio mirties. Mažylį ji pražudė nesuvaldžiusi pykčio priepuolio.
ŽYMA
ČILĖ