antradienis, sausio 26 d.
Kultūra
P. Vyšniauskas: dabar esu tiesiog stebėtojas
Pretekstu susitikti su saksofonininku Petru Vyšniausku tapo world music projektas „Kosminis Čiurlionis“. Apie improvizacijas grojant ne tik M. K. Čiurlionį ir įdomumo veiksnį su muzikantu ir džiazo kūrėju kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Pasaulis
Lapė užšalo lede
Europą sukaustę šalčiai problemų kelia ne tik gyventojams, bet ir gyvūnams.
Lietuva
Žiema rodo savo nagus: jutiminė tempratūra nukris iki -33
Arktinis šaltis sukaustė didelę dalį Lietuvos. Tiesa, labai žemai temperatūra nukrito rytiniuose šalies regionuose, kur siekė 21 laipsnį žemiau nulio, o pajūryje buvo -5 laipsniai šalčio.
Lietuva
Stingdantys šalčiai jau nuo kitos savaitės
Sinoptikai prognuozuoja, kad lietingus ir drėgnus orus pakeis stingdantis šaltis. Pranešama, kad jau kitą savaitę Lietuvoje termometrų stulpeliai vietomis rodys dešimties ir net šešiolika laipsnių šalčio.
Lietuva
Kovą laukiame speigų
Ilgai lauktas pavasaris pradžiugino keliomis saulėtomis dienomis. Jų tikėtasi gerokai daugiau, tačiau sinoptikai atskleidė visai kitokias prognozes – kovą sugrįš šalta žiema.
Pasaulis
Žiema kinams trukdo grįžti namo
Kinijos gyventojų planus koreaguoja šaltis, todėl tūkstančiai žmonių įstrigo pakeliui į namus, į kuriuos dauguma jų susiruošia vos vieną kartą per metus. Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad daugiausiai keleivių šiuo metu priversti laiką leisti Guangdžou miesto stotyse, pranešė portalas chinadaily.com.
Lietuva
Dideli šalčiai miestus paskandino smoge
Prieš Naujuosius Lietuvą sukaustęs speigas trauksis. Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis oras šals iki 11-4 laipsnių dieną, o naktį temperatūra nukris iki 13-7 laipsnių šalčio. Kauno ir Vilniaus miesto gyventojai šiomis dienomis laukia ne tik atšilimo, bet ir kol išsisklaidys smogas.
Pramogos
Mirtį pasėjęs sniegas ir šaltis iš Anglijos nesitrauks
Sinoptikai skelbia rekordą – sausį Anglijoje sulaukta daugiausiai saulės per dešimtmetį. Tačiau dėl sniego Škotijos aukštumose mirė žmogus, gelbėtojai taip pat ieško į jūrą Cornwallyje nuplauto vyriškio. Sniegas ir šaltis nesitrauks dar kurį laiką.
Lietuva
Lietuvą sukaustė šaltis
Žiemiški orai buvo prognozuojami jau kurį laiką, tačiau termometro stulpeliai pradėjo žemyn kristi prieš savaitę. Šalyje jau skaičiuojamos pirmosios aukos, dešimtys žmonių gydomi nuo nušalimų. Artimiausiomis dienomis šals dar labiau.
Lietuva
Laukiama rekordinių speigų
Kaip ir reikėjo tikėtis, žiema galų gale parodė savo nagus. Temperatūra žemiau nulio Lietuvoje krenta jau savaitę, sninga beveik kasdien. Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis bus sumuštas ir šio sezono šalčio rekordas.
Lietuva
Lietuvoje neslūgstantis šaltis ir sniegas
Pavasario nekantriai laukia visi europiečiai ir lietuviai ne išimtis. Šalyje jau kuris laikas laikosi daugiau nei dešimt laipsnių siekiantys šalčiai. Šiek tiek atšyla tik dienomis, tačiau pliusinės temperatūros, kaip prognozuoja sinoptikai, dar teks palūkėti.
Gyvenimas
Nerodykit šalčiui nosies...
Visoje Europoje spaudžiant šalčiams verta prisiminti seną tiesą, kad su šalčiu nepajuokausi. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo institucijos bei visuomenės sveikatos centrai primena gyventojams, kaip elgtis per šalčius.
Lietuva
Lietuvoje – sausio šalčiai
Europą iš normalaus gyvenimo vėžių išmušė šaltis ir lijundra. Daugybė atšauktų skrydžių Londono, Paryžiaus ir Frankfurto oro uostuose dėl šalčio ir lietaus. Lietuvą irgi kausto šalčiai, tik daug didesni. Visą savaitę naktimis šaltis Lietuvoje spaudžia iki minus 16-20 laipsnių. Tačiau tai dar nepabaiga. Prognozuojama, kad savaitės pabaigoje šals dar smarkiau.
Pasaulis
Po audros Niujorkui grasina šalčiai
Niujorkas po superaudros „Sandy“ grįžta prie normalaus gyvenimo. Šiandien jau pradėjo veikti beveik visos mokyklos, biurai ir parduotuvės savo darbą pradėjo dar paėjusią savaitę. Tačiau dabar niujorkiečiams tikru iššūkiu tampa smarkiai atšalę orai.
Pasaulis
Europą kausto sniegas ir šaltis
Gamta paskutiniu metu negaili nei vienos šalies. Uraganas „Sandy“ nusiaubė JAV, o Europą užklupo šiam metų laikui nebūdingi šalčiai ir sniegas. Prancūzijoje storas sniego sluoksnis sutrikdė įprastą gyvenimą, kai kurie keliai tapo tiesiog nepravažiuojami, o atskirose gyvenvietėse žmonės buvo įkalinti net kelioms dienoms.
ŽYMA
ČIURLIONIS