trečiadienis, rugsėjo 30 d.
IQ Tema
ĮKALINIMO SĄLYGOS
Mano svajonių kalėjimas: ką pakeistų modernios kameros ir nauji metodai
Atsikratyti pokaryje suformuotos įkalinimo infrastruktūros būtų naudinga visiems: tiek kaliniams, tiek administracijai, tiek visuomenei Apie ryžtingą įkalinimo įstaigų pertvarką pradėta kalbėti
IQ Tema
NUSIKALTIMAS IR BAUSMĖ
Kraujo skonis, arba Kodėl kalėjimas dažnai tampa netinkama bausme
Jei yra nusikaltimas, turi būti ir bausmė. Su tuo niekas nesiginčija, tačiau ne visi sutinka, kad Lietuvos baudžiamoji sistema yra adekvati.
Lietuva
Paviešintos pirmosios rūsyje laikytos šeimos tėvo nuotraukos
Gerrit Jan van Dorsten, savo šeimą rūsyje laikęs tėvas, socialiniame tinkle facebook pasidalino keistais lemenimais apie Šiaurės Korėją bei savo pasigaminto irklavimo treniruoklio nuotraukomis
Pasaulis
Kalėjime su 730 nuteistųjų bausmę atlieka ir meška
Viename Kazachstano kalėjime, kartu su kitais 730 nuteistųjų, bausmę atlieka ir rudoji meška, rašo Mirror.co.uk.
Aktualijos
Prieš 12 metų dviratį pavogęs vyras į laisvę vis dar neišėjo
Vyras, už grotų būdamas 17-kos patekęs už tai, kad trenkė kitam asmeniui ir pavogė iš jo dviratį, net praėjus 12 metų vis dar atlieka bausmę ir nežinia kada išeis į laisvę. Per tą laiką dabar 29-erių Wayne’as Bellas matė, kaip iš kalėjimo paleidžiami žudikai, prievartautojai ir kiti gerokai sunkesnius nusikaltimus įvykdę asmenys.
The Economist
Tokio pasiūlymo negali atsisakyti
JAV teisingumo sistemoje jau seniai įprasti prokurorų ir kaltinamųjų susitarimai plinta ir kitur
Pramogos
Vilniuje vyko Londono Sičio lietuvių klubo remiama pabėgelių integracijos stovykla vaikams
Paskutinę birželio savaitę Vilniuje vyko Vilniaus arkivyskupijos Caritas organizuota, Londono Sičio Lietuvių klubo remiama dienos stovykla prieglobstį Lietuvoje gavusiems trečiųjų (ne Eurpos Sąjungos) šalių užsieniečiams vaikams ir paaugliams iš Afganistano, Azerbaidžano, Sirijos, Turkijos ir Ukrainos. Galimybę dalyvauti stovykloje turėjo ir Vilniaus Visų Šventųjų šeimos paramos centro mažieji globotiniai.
Anglijoje
Lietuviškos stovyklos įkūrėja šaknis įleido Anglijoje
Du išsilavinimus Lietuvoje įgijusi, tačiau Jungtinėje Karalystėje savo įgytų žinių taip ir nepanaudojusi Porstmouth‘o mieste gyvenanti 29-erių lietuvė Gintarė Ulevičiūtė kartu su drauge nusprendė įkurti vasaros stovyklą vaikams.
ŽYMA
ĮKALINIMAS