pirmadienis, kovo 1 d.
IT ir transportas
Įmonių saugumas
Vyriausybinė komisija pradėjo oro uostų konkurse dalyvaujančios Kinijos įmonės patikrą
Vyriausybinė strateginius sandorius tikrinanti komisija pradėjo Lietuvos oro uostų paskelbtame aviacijos saugumo įrangos viešajame pirkime dalyvaujančios Kinijos įmonės „Nuctech“ patikrą.
Verslas
Tyrimas
Įmonių vadovai į pasaulio ekonomikos augimą žiūri nebe taip optimistiškai: situaciją pakeitė ne tik COVID-19
COVID-19 pandemija ir ją lydintys apribojimai gerokai pakoregavo daugybės verslų visame pasaulyje planus. Įvertindami pokyčius dėl augančio užsikrėtusiųjų skaičiaus, verslininkai į pasaulio ekonomikos augimo perspektyvas žvelgia ne taip optimistiškai kaip metų pradžioje. 
Verslas
Ekonomika
VMI paskelbė nuo koronaviruso nukentėjusias įmones (pateikiame jų sąrašą)
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtame nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių sąraše yra valdančiųjų valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojama viena didžiausių žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“, prekybos tinklas „Senukai“ ir kiti nuo šios savaitės uždaryti prekybos tinklai, automobilių prekybininkai, didieji kelionių organizatoriai, maitinimo įmonės.
Verslas
Verslo susijungimai
Didėjanti įmonių koncentracija mažųjų kol kas nesutraiškys
Pasaulį pastaraisiais metais užgriuvo didelių įmonių susijungimų banga. Ką stambėjimo tendencijos galėtų reikšti tarptautiniam, Europos ir Lietuvos verslui?
Anglijoje
31 diena iki „Brexit“: 3 dalykai, ką įmonės gali padaryti jau šiandien
Jungtinė Karalystė išlieka tarp Lietuvos įmonių geidžiamų eksporto rinkų, tačiau daugelis eksportuotojų nėra tinkamai pasirengę pokyčiams, kurie įvyks Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos (ES). „Verslios Lietuvos“ ekspertų teigimu, nors galutinis scenarijus dėl „Brexit“ dar neaiškus, tris paprastus dalykus įmonės gali padaryti jau šiandien.
Aktualijos
Londono meras prieš šventes siekia padaryti gerą darbą
Londono meras Sadiqas Khanas prašo iš įkalinimo įstaigos paleisti labdaros organizacijos darbuotoją Nazanin Zaghari-Ratcliffe.
Komentarai
Kaip numatyti ateitį?
Konkurencingas verslas turi būti viena koja ateityje, o geri vadovai ‒ sugebėti ją numatyti. Ypač dabar, kai stovime ant ketvirtosios pramonės revoliucijos slenksčio, pokyčiai vyksta kaip niekada sparčiai, o laiku nepriėmus ryžtingų sprendimų galima daug prarasti.
Komentarai
Etikos kodeksai galėtų padėti mažinti korupciją
Per pastaruosius dešimt metų Pasaulio banko publikuojamas Lietuvos korupcijos kontrolės valdymo indeksas iš esmės nepasikeitė ir svyruoja apie 70%. 2016 metais pagal šį indeksą Lietuva buvo 18-oje vietoje iš 28-ų Europos Sąjungos šalių.
Pasaulis
Savaitgalį nukrito dar du lėktuvai – vienas jų skraidino ministrą
Meksikoje nukritus vidaus reikalų ministrą skraidinusiam sraigtasparniui žuvo 13 ant žemės buvusių žmonių, nors orlaivio viduje buvę asmenys liko gyvi, šeštadienį pranešė valstijos pareigūnai.
Lietuva
JK pilietę kalinamą Irane išglebėti bandys B. Johnson'as
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas šeštadienį atvyko į Iraną spausti paleisti Britanijos ir Irano pilietybę turinčią Nazanin Zaghari-Ratcliffe, nors namuose yra kaltinamas, kad būtent ministro neapdairus pasisakymas smarkiai pablogino šios moters padėtį.
Pasaulis
Siaubingas žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 400 gyvybių (atnaujinta)
Regioną abipus Irano ir Irako sienos supurčiusio smarkaus žemės drebėjimo aukų Irane padaugėjo mažiausiai iki 445. Dar mažiausiai 7 400 žmonių buvo sužeisti per sekmadienio vakarą įvykusį 7,3 balo žemės drebėjimą, sakoma valstybinės televizijos pranešime.
Verslas
Užsienio įmonės Lietuvos ekonomikos perspektyvas vertina palankiai
Užsienio kapitalo bendrovės žada kelti atlyginimus ir priimti daugiau darbuotojų. Kita vertus, jos atkreipia dėmesį į darbo našumo ir darbo kodekso problemas.
Pasaulis
Sirija: cheminės atakos aukų skaičius drastiškai auga
Cheminė ataka Sirijoje pareikalavo daugiau aukų nei buvo manyta šios savaitės pradžioje. Remiantis paskutiniais duomenimis, “nuodingosios dujos” nužudė mažiausiai 72 civilius, tarp kurių – 20 vaikų, 17 moterų.
Verslas
Įmonės darbuotojams galės lengviau suteikti bendrovės akcijų
Akcinės bendrovės galės lengviau motyvuoti savo darbuotojus ir didinti jų įsitraukimą į bendrovės veiklą, suteikiant jiems įmonės akcijų.
Aktualijos
Vienuolikos valstybinių įmonių sujungimas sutaupys 8,5 mln. eurų kasmet
Jau šiais metais Lietuvos valstybinės reikšmės kelių priežiūra bus patikėta vienai valstybės įmonei, kuri bus įsteigta sujungiant šiuo metu tokį darbą atliekančias 11 valstybės įmonių.
Pasaulis
“Lufthansa” nepaisys D. Trump’o draudimo dvi dienas
Skrydžių bendrovė „Lufthansa“ dar dvi dienas, iki vasario 5-osios dienos, skraidins į JAV visus keleivius, kurių, anot Valstijų prezidento Donald’o Trump’o, nebelaukiama, nes įsigaliojo draudimas į šalį atvykti piliečiams iš septynių musulmoniškų šalių.
Verslas
Atsargumas gėdos nedaro
Pasaulyje, taip pat Baltijos šalyse, yra daug pigių pinigų, bet po rekordinių 2015-ųjų įmonės neskuba nei parsiduoti, nei apsipirkti.
Komentarai
Pagaliau permainos
Nors Seimo priimtas naujasis Darbo kodeksas (DK) įsigalios tik 2017 m. sausio 1 d., jau dabar netyla diskusijos dėl jame numatytų pakeitimų ir naujovių. Naujasis DK geriau atspindi esamą darbo aplinką, yra modernesnis, ir tai sudaro palankesnes sąlygas visiems darbo rinkos dalyviams.
Verslas
Kaip stresą valdo Lietuvos įmonių vadovai?
Vis aktualesne visuomenės sveikatos problema tampa ilgą laiką patiriamas stresas – tokia išvada pasidalino metinę apklausą atlikusi Amerikos psichologų asociacija.
Pasaulis
Pabėgėliai Švedijoje: darbą susiranda tik užsispyrėliai
Švedija viena tų šalių, į kurią pabėgėliai plūste plūsta. Vieni jų su malonumu priima vasakeriopą valstybės pagalbą ir ilgainiui jos neeatsisako, kiti – patys kabinasi į gyvenimą. Kaip susirado darbus ir pradėjo pilnavertį gyvenimą Stokholme, portalui thelocal.se papasakojo Švedijoje įsūkūrę keli pabėgėliai.
ŽYMA
ĮMONĖS