trečiadienis, sausio 27 d.
Verslas
Mokesčiai ir šešėlis
PVM’o loto: ką pakeitė dvejus metus vykdytas kvitų žaidimas?
Dvejus metus trukęs kvitų žaidimas vainikuotas optimistiškais skaičiais, tačiau tai tik šešėlinės ekonomikos problemos pakrapštinėjimas
Verslas
Šešėlinė ekonomika
Apie penktadalis suvartojamo alkoholio ir cigarečių – nelegalūs
Šešėlinės ekonomikos mažėjimas akcizinių prekių rinkoje Lietuvoje atsimušė „į grindis". Tyrimai rodo, kad šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje sudaro apie 22 proc., cigarečių – 19 proc. visos rinkos. Tokias tendencijas atskleidžia Lietuvos laisvosios rinkos instituto kartu su rinkos tyrimų bendrovėmis atlikti tyrimai.
Verslas
Lietuva išlieka tarp šešėlinės ekonomikos lyderių Europoje
Poreikis pigiam ir lengvai prieinamam alkoholiui Lietuvoje nemažėja. Padidinti akcizai ir alkoholio prekybos apribojimai žmones paskatino ieškoti alternatyvų, o nelegalaus alkoholio gamintojus – plėsti savo verslą, teigia VšĮ „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys.
Anglijoje
Dvigubai pilietybei uždegta žalia šviesa
Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubą pilietybę leidžiančių Konstitucijos pataisų.
Lietuva
Lietuvos Seimui reikia apsaugos nuo teroristų
Netrukus Lietuvos Seimo pastato prieigose turėtų atsirasti specialios apsaugos, skirtos apsisaugoti nuo didėjančio terorizmo pavojaus.
Komentarai
Šešios struktūrinės reformos: geriau nuosaikios permainos negu visai nieko?
S. Skvernelio Vyriausybė neseniai paskelbė šešių struktūrinių reformų paketus švietimo, sveikatos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse.
Aktualijos
„Valstiečiai“ vėl kalba apie specializuotų alkoholio parduotuvių idėją
Valdžiai griežtinant alkoholio prekybą ir kartu augant „šešėlinei“ rinkai, „valstiečiai“ ketina grįžti prie specializuotų alkoholių parduotuvių idėjos.
Lietuva
Seimas apsisprendė dėl pirmalaikių rinkimų
Seimas antradienį jau pirmojoje stadijoje atmetė opozicijos iniciatyvą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.
Lietuva
A. Tapinas įvertino mitingą prie Seimo, pažėrė kritikos ir sau
Socialiniame tinkle itin aktyviai besireiškiantis žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas kandžiai įvertino vakar savo organizuotą taikų mitingą prie Seimo.
Lietuva
Seimo sprendimo įsiutinta visuomenė planuoja atkirtį
Didžiulį pasipiktinimą Lietuvoje sukėlė Seimo sprendimas nepanaikinti šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu apkaltinto Mindaugo Basčio mandato. Šis tautos išrinktųjų veiksmas laikomas nesugebėjimu ginti savo valstybės interesų, todėl visuomenė planuoja atkirtį.
Lietuva
A. Valinskas sugrįžta į Seimą
Buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko sūnus, 28-erių Arųūnas Valinskas, dirbs konservatoriaus Mykolo Majausko padėjėju Seime.
Verslas
Tamsus miškas
Šešėlyje Lietuvoje sukasi sumos, prilygstančios maždaug penktadaliui bendrojo vidaus produkto. Kodėl nelegalios ekonomikos dalis tokia didelė ir ką daryti, kad situacija pasikeistų, IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui papasakojo šioje srityje besispecializuojantis žymus austrų ekonomistas, Linco Johanneso Keplerio universiteto profesorius Friedrichas Schneideris.
Komentarai
Kai netoleruoti šešėlio – per brangu
Atrodo, kad Lietuvoje norima pakeisti kovos su šešėline ekonomika kryptį. Metinėje šešėlinei ekonomikai skirtoje Vyriausybės organizuotoje konferencijoje ministras pirmininkas ir kiti jos dalyviai akcentavo visuomenės švietimą, piliečių sąmoningumo ugdymą ir viešumo svarbą mažinant šį reiškinį Lietuvoje. Iki šiol pagrindinė Vyriausybės darbo kryptis kovojant su šešėliu buvo efektyvesnis pažeidėjų identifikavimas, griežtesnė kontrolė ir baudos. Ar naujoji kryptis gali sumažinti šešėlinę ekonomiką?
Lietuva
Seime dar vienas draudimas: už įsigytą dirbamą žemę mokėti grynaisiais nebebus galima
Seimas, antradienį svarstydamas vadinamąjį žemės įsigijimo saugiklių įstatymą, pritarė grupės „valstiečių“ frakcijos atstovų pataisai, pagal kurią dirbamos žemės pirkimo–pardavimo sandoriai ateityje turėtų būti vykdomi tik bankinių atsiskaitymų būdu.
Lietuva
K. Pūkas nebežino, kaip išsukti uodegą. Pateikė protu nesuvokiamą prašymą
Seimo narys Kęstutis Pūkas nebenori grįžti į Seimą – neseniai dešimtą kartą tėvu tapęs parlamentaras prašo Seimo jį išleisti vaiko priežiūros atostogų.
Anglijoje
Seimas referendumą dėl dvigubos pilietybės galėtų skelbti su prezidento rinkimais
Referendumą dėl dvigubos pilietybės Seimas galėtų skelbti su prezidento rinkimais, mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Komentarai
Sąžinės skurdas, išmonės deficitas
Skurdas ir pajamų nelygybė yra opi Lietuvos problema, sunku tai paneigti. Tačiau karštai pasiginčyti būtų galima dėl to, kad tiek kovą su šiomis ydomis paskelbę valdantieji, tiek bet kuri kita partija ar atskirai paimtas politikas iš tiesų kada rimtai žvelgė į šią problemą.
Lietuva
Seimas pradėjo rudens sesiją
Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas susirinko į eilinę rudens sesiją. Per pirmąjį posėdį pristatyta sesijos darbų programa, taip pat planuojama pateikti projektą dėl kadencijų įvedimo ministerijų kancleriams.
Verslas
Trys ketvirtadaliai būsto nuomos rinkos yra „šešėlyje“. Ką daryti?  
Ekspertų vertinimu, 75 proc. Lietuvos būsto nuomos rinkos yra „šešėlyje“. Mokėti mokesčius būstą nuomojančius asmenis paskatintų mažesni mokesčių tarifai, paprastesnė jų deklaravimo tvarka arba didesnės baudos, rodo apklausos duomenys.
Lietuva
S. Skvernelis praranda gyventojų simpatijas
Premjero postą užimančiam Sauliui Skverneliui ir jo vadovaujamai Vyriausybei Lietuvos gyventojai simpatizuoja vis mažiau.
ŽYMA
ŠEŠĖLINĖ EKONOMIKA