šeštadienis, spalio 24 d.
Pasaulis
Savivalda
Šiukšlės verčia Rygos valdžią
Latvijos Saeima ketvirtadienį nusprendė paleisti Rygos miesto tarybą dėl neveiksmingo jos darbo. Dabartinė Dūma kol kas tęs savo darbą, nes parlamento sprendimas įsigalios kitą dieną po to, kai jį ne vėliau kaip po 10 dienų patvirtins prezidentas Egilas Levitas.
Lietuva
Naglis Puteikis: „Seimas nusprendė toliau nuodyti žmones“
Seimo narių dauguma nusprendė leisti toliau teršti orą ir vandenį toksiškomis medžiagomis ir atmetė Naglio Puteikio siūlymą įstatymu nustatyti, kad „ūkinė veikla, kurios metu deginamos šiukšlės, galima tik tokiu atveju, jeigu jos deginamos ne žemesnėje negu 1200 laipsnių Celsijaus temperatūroje“.
Pasaulis
Everesto kalno šlaituose surinkta 10 tonų šiukšlių, rasti žmonių palaikai
Nuo šlaitų Everesto buvo išgabenti keturių žuvusių alpinistų kūnai, taip pat apie 10 tonų šiukšlių, surinktų baigiantis šių metų pavasario kopimo sezonui, pirmadienį pranešė Nepalo tarnybos.
Pramogos
„Šiukšlių mergaite” pramintai trylikametei Nadijai Sparkes teko keisti mokyklą dėl žiaurių patyčių
Trylikametė Nadia Sparkes, bendramečių patyčininkų praminta „šiukšlių mergaite” už tai, kad laisvalaikiu renka šiukšles ir kitaip prisideda prie aplinkosaugos buvo taip žiauriai puolama mokykloje, kad jai teko susirasti naują ugdymo įstaigą.
Pramogos
D. Attenborough efektas: per metus vienkartinio plastiko naudojimas sumažėjo 53 proc.
Daugiau nei pusė visų vartotojų teigė sumažinę vienkartinio plastiko naudojimą per pastaruosius metus, skelbiama pranešime, kuriame nagrinėjamas taip vadinamas Davido Attenboroguh efektas.
Pasaulis
Nugaišusio banginio pilve rado 40 kg plastiko
Filipinuose, Mabini pakrantėje, buvo rastas tikrojo snapuočio rūšies banginis, kurio pilve aptikta 40 kilogramų plastiko. Iš gyvūno pilvo biologas Darrellas Blatchley ištraukė 16 plastikinių maišų ryžiams ir pirkinių maišų, kurie naudojami vietinėse parduotuvėse.
Anglijoje
Paskutinis paauglių mados klyksmas: degina konteinerius ir uosto, kad „apsineštų”
Britanijos policija prašo tėvų pasikalbėti su vaikais: kaip ugnis plinta nauja mada: paaugliai masiškai padeginėja konteinerius ir uosto dūmus supratę, kad nuo jų apsvaigsta galva. Tai - ne tik šlykštu, pavojinga gaisrinės saugos sumetimais ir yra viešojo turto niokojimas, toks svaiginimasis - itin pavojingas sveikatai.
Anglijoje
Ekskliuzyvinė informacija: Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES be sutarties atveju šalį nuklos pūvančių šiukšlių kalnai
Pasak dienraščiui “Guardian” nutekintų dokumentų Didžiosios Britanijos valdžia ruošiasi įrančių šiukšlių kalnų apokalipsei.
Pramogos
Britai nepasimokė: ir toliau gamtoje palieka kalnus šiukšlių
Rodos, britai ir kiti Jungtinės Karalystės gyventojai dar nepasimokė iš savo klaidų ir elgiasi kiauliškai. Miškuose, pakelėse ir kitose gražiose gamtos vietovėse paliekamos didžiulės krūvos šiukšlių.
Aktualijos
Už prie konteinerių paliktas šiukšles gresia baudos
Kai kuriose Anglijos vietovėse už prie šiukšlių konteinerių paliktas net ir savo šiukšles galite sulaukti baudos.
Pramogos
Alos Pugačiovos ir Maksimo Galkino dukros šokis išlydė internautų širdis
Maksimui Galkinui asmeninėje „Instagram” paskyroje paviešinus šypseną keliantį mylimos dukros šokį video vos per parą buvo peržiūrėtas pusantro milijono kartų. To matyt nesitikėjo ir viena žymiausių Rusijos pop scenos porų.
ŽYMA
ŠIUKŠLĖS