trečiadienis, sausio 27 d.
Pasaulis
Jungtinė Karalystė
Škotijos lyderė žada surengti „teisėtą“ referendumą dėl nepriklausomybės
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sekmadienį pareiškė, jog, nepaisydama Vestminsterio rūmų prieštaravimų, planuoja surengti teisėtą referendumą dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios
Anglijoje
B. Johnsonas: Škotija turi palaukti naujos kartos, kad vėl balsuotų dėl nepriklausomybės
Naujas referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės turėtų būti rengiamas tik pasikeitus gyventojų kartai, sekmadienį pareiškė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas,
Anglijoje
Škotijos lyderė: Londonas įgriso, o į Briuselį dar sugrįšime
Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon šeštadienį išreiškė viltį, kad jos sritis atsiskirs nuo Jungtinės Karalystės ir vėl prisijungs prie Europos
Pasaulis
Škotija
Škotijos lyderė – Europos Sąjungai: tikimės vėl prie jūsų prisijungti
Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon šeštadienį išreiškė viltį, kad jos sritis atsiskirs nuo Jungtinės Karalystės ir vėl prisijungs prie Europos
Pasaulis
Škotijos nepriklausomybė
Škotijos lyderė ragina kitais metais surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon pirmadienį pareiškė sieksianti antro referendumo dėl šios srities nepriklausomybės, jeigu jos Škotijos nacionalinė partija (SNP) gegužę laimės rinkimus.
Pasaulis
Škotija taps pirmuoju kraštu, kurioje moterims bus siūlomos nemokamos higienos priemonės
Škotija antradienį balsavo už tai, kad visuomeniniuose pastatuose moterims ir merginoms būtų suteikta galimybė nemokamai gauti asmens higienos priemonių, tapdama
Pasaulis
„Brexitas“
Nejungtinė karalystė: kodėl dėl „Brexito“ Škotijos nepriklausomybė yra dar labiau tikėtina?
Prieš daugiau nei 6 metus Škotijos gyventojams beveik pavyko padaryti tai, kas neįmanoma – ilgą laiką svajota nepriklausomybė nuo Jungtinės Karalystės vos per plauką nebuvo pasiekta. Tačiau dabar šios jungtinės valstybės vienybė vėl braška nuo politikų ir visuomenės spaudimo.
Pasaulis
Škotija iki gegužės planuoja nuspręsti dėl naujo nepriklausomybės referendumo sąlygų
Škotija iki ateinančių metų gegužės nustatys naujo referendumo dėl savo nepriklausomybės sąlygas ir kalendorių, antradienį paskelbė šios Jungtinės Karalystės srities
Pasaulis
Škotijos nepriklausomybė
Besitvarkydamos su COVID-19 Anglija ir Škotija pasuko skirtingais keliais. Tai gali privesti iki skyrybų
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį besilankydamas atokiame Škotijos šiaurėje esančiame Orknio salyne pareiškė, kad šis vizitas įrodo jo įsipareigojimą išsaugoti šalies vienybę, pranešė portalas CNN.
Vietovardžiai
KRYPTIS
Stebuklų sala
Kadaise turistų gausiai lankyta Škotijai priklausanti Bjuto sala per pastaruosius kelis dešimtmečius neteko populiarumo. Čia gimusi Emma Irving stebi, kaip pabėgėliai iš Sirijos vėl įkvepia šiai vietai gyvybės.
Vietovardžiai
KRYPTIS
Stebuklų sala
Kadaise turistų gausiai lankyta Škotijai priklausanti Bjuto sala per pastaruosius kelis dešimtmečius neteko populiarumo. Čia gimusi Emma Irving stebi, kaip pabėgėliai iš Sirijos vėl įkvepia šiai vietai gyvybės.
The Economist
SUVIENYTA AIRIJA
Bręsta neeiliniai įvykiai?
Po šimto metų nuo Airijos padalijimo šalies susivienijimas vėl atrodo tikėtinas Aukštoje Dublino karališkosios draugijos Simonskorto salėje prieš būrį šurmuliuojančių žurnalistų
Anglijoje
Škotijos iššūkis JK: po „Brexito“ prie parlamento liks plevėsuoti ES vėliava
Škotijos įstatymų leidėjai trečiadienį nubalsavo už tai, kad po Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES prie regiono parlamento pastato Edinburge toliau plevėsuotų bendrijos vėliava.
Anglijoje
„Brexitas“ skatina raginimus pakartoti referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES atgaivino debatus dėl Škotijos nepriklausomybės, kaip manyta, išspręstus per istorinį referendumą, surengtą prieš beveik šešerius metus.
Anglijoje
JK gresia byrėjimas: kiek realūs Škotijos planai atsiskirti ir likti ES?
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sako, kad antrasis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės turėtų būti surengtas 2020 m.
Lietuva
Škotams su britais nebepakeliui: referendumo žada prašyti dar šią savaitę
Škotijos pirmoji ministrė, Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) lyderė Nicola Sturgeon žada iki šios savaitės pabaigos pareikalauti iš Londono teisės surengti pakartotinį referendumą dėl regiono nepriklausomybės. Ji tai paskelbė antradienį Škotijos parlamente.
Anglijoje
Sturgeon įspėjo Johnsoną: negalit laikyti per prievartą
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sekmadienį įspėjo Jungtinės Karalystės (JK) premjerą Borisą Johnsoną, kad šis negali laikyti Škotijos JK sudėtyje prieš jos valią, skelbia „Reuters“.
Anglijoje
Škotų nacionalistai sieks surengti balsavimus dėl nepriklausomybės ir „Brexit“
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon trečiadienį, pristatydama savo partijos visuotinių rinkimų manifestą, pažadėjo surengti naujus balsavimus dėl „Brexit“ ir šio Jungtinės Karalystės regiono nepriklausomybės.
Aktualijos
Buvęs Škotijos lyderis Salmondas neigia kaltinimus lytine prievarta
Buvęs Škotijos lyderis Alexas Salmondas, vienas garsiausių šalies politikų, ketvirtadienį stojo prieš teismą dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais, įskaitant mėginimą išžaginti moterį oficialioje lyderio rezidencijoje.
Pramogos
Pirmosios Lietuvos dienos Škotijoje skatino domėtis tarpusavio sąsajomis, stiprinti kultūrinius ir akademinius ryšius
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge (Jungtinė Karalystė) surengtas pirmasis Lietuvos dienų Škotijoje renginių ciklas. Tai – pirmas tokio įvairiapusio Lietuvos istorijos ir kultūros pristatymo projektas, surengtas virš 5 milijonų gyventojų turinčioje Jungtinės Karalystės dalyje ir sulaukęs didelio tiek Škotijoje gyvenančių lietuvių, tiek škotų susidomėjimo.
ŽYMA
ŠKOTIJA