antradienis, liepos 14 d.
Vietovardžiai
KRYPTIS
Stebuklų sala
Kadaise turistų gausiai lankyta Škotijai priklausanti Bjuto sala per pastaruosius kelis dešimtmečius neteko populiarumo. Čia gimusi Emma Irving stebi, kaip pabėgėliai iš Sirijos vėl įkvepia šiai vietai gyvybės.
Vietovardžiai
KRYPTIS
Stebuklų sala
Kadaise turistų gausiai lankyta Škotijai priklausanti Bjuto sala per pastaruosius kelis dešimtmečius neteko populiarumo. Čia gimusi Emma Irving stebi, kaip pabėgėliai iš Sirijos vėl įkvepia šiai vietai gyvybės.
The Economist
SUVIENYTA AIRIJA
Bręsta neeiliniai įvykiai?
Po šimto metų nuo Airijos padalijimo šalies susivienijimas vėl atrodo tikėtinas Aukštoje Dublino karališkosios draugijos Simonskorto salėje prieš būrį šurmuliuojančių žurnalistų
Anglijoje
Škotijos iššūkis JK: po „Brexito“ prie parlamento liks plevėsuoti ES vėliava
Škotijos įstatymų leidėjai trečiadienį nubalsavo už tai, kad po Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES prie regiono parlamento pastato Edinburge toliau plevėsuotų bendrijos vėliava.
Anglijoje
„Brexitas“ skatina raginimus pakartoti referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES atgaivino debatus dėl Škotijos nepriklausomybės, kaip manyta, išspręstus per istorinį referendumą, surengtą prieš beveik šešerius metus.
Anglijoje
JK gresia byrėjimas: kiek realūs Škotijos planai atsiskirti ir likti ES?
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sako, kad antrasis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės turėtų būti surengtas 2020 m.
Lietuva
Škotams su britais nebepakeliui: referendumo žada prašyti dar šią savaitę
Škotijos pirmoji ministrė, Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) lyderė Nicola Sturgeon žada iki šios savaitės pabaigos pareikalauti iš Londono teisės surengti pakartotinį referendumą dėl regiono nepriklausomybės. Ji tai paskelbė antradienį Škotijos parlamente.
Anglijoje
Sturgeon įspėjo Johnsoną: negalit laikyti per prievartą
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sekmadienį įspėjo Jungtinės Karalystės (JK) premjerą Borisą Johnsoną, kad šis negali laikyti Škotijos JK sudėtyje prieš jos valią, skelbia „Reuters“.
Anglijoje
Škotų nacionalistai sieks surengti balsavimus dėl nepriklausomybės ir „Brexit“
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon trečiadienį, pristatydama savo partijos visuotinių rinkimų manifestą, pažadėjo surengti naujus balsavimus dėl „Brexit“ ir šio Jungtinės Karalystės regiono nepriklausomybės.
Aktualijos
Buvęs Škotijos lyderis Salmondas neigia kaltinimus lytine prievarta
Buvęs Škotijos lyderis Alexas Salmondas, vienas garsiausių šalies politikų, ketvirtadienį stojo prieš teismą dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais, įskaitant mėginimą išžaginti moterį oficialioje lyderio rezidencijoje.
Pramogos
Pirmosios Lietuvos dienos Škotijoje skatino domėtis tarpusavio sąsajomis, stiprinti kultūrinius ir akademinius ryšius
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge (Jungtinė Karalystė) surengtas pirmasis Lietuvos dienų Škotijoje renginių ciklas. Tai – pirmas tokio įvairiapusio Lietuvos istorijos ir kultūros pristatymo projektas, surengtas virš 5 milijonų gyventojų turinčioje Jungtinės Karalystės dalyje ir sulaukęs didelio tiek Škotijoje gyvenančių lietuvių, tiek škotų susidomėjimo.
Pramogos
Pamatykite: Lietuvos dienų Škotijoje akcentas, diskusija „Iš praeities į ateitį: Škotija, Lietuva ir Europa“
Įdomių minčių ir įžvalgų apie Lietuvą ir Škotiją siejančias istorines, politines, geografines, socialines ir literatūrines paraleles bei intelektualaus humoro kupiną diskusiją „Iš praeities į ateitį: Škotija, Lietuva ir Europa“
Lietuva
Škotijoje vyko Petro Geniušio ir Liudo Mockūno koncertas “Jūra miške”
Vakar ispūdingu Petro Geniušio ir Liudo Mockūno koncertu “Jūra miške” nuostabioje St Cecilia's Hall: Concert Room & Music Museum salėje prasidėjo Lietuvos dienos Škotijoje.
Pramogos
Jau nuo rytojaus Škotijoje prasidės Lietuvos dienos
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge (Jungtinė Karalystė) organizuojamos pirmosios Lietuvos dienos Škotijoje. Keturias dienas vyksiančiuose renginiuose Škotijos visuomenė ir Škotijos lietuvių bendruomenė galės susipažinti su žymiausiais Lietuvos kultūros ir akademinio pasaulio atstovais, išgirsti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfonines poemas, susipažinti su Lietuvos dokumentiniu kinu.
Pramogos
Lochneso pabaisa gali būti visai ne pabaisa: mokslininkai mano, kad tai - mutavęs ungurys
Pasak naujausio mokslininkų tyrimo, žmonės, teigiantys matę garsiąją Lochneso pabaisą, iš tiesų galėjo matyti visai ne ją, o milžinišką ungurį.
Anglijoje
Škotijos teismas atmetė prašymą blokuoti JK Parlamento darbo sustabdymą
Škotijos teisme penktadienį žlugo pirmasis bandymas teisiniu keliu neleisti Jungtinės Karalystės (JK) ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui sustabdyti Parlamento darbą.
Pasaulis
Škotijos miestai gali likti be bankų: gyventojai priverčiami atsisakyti grynųjų pinigų
Didiesiems šalies bankams turėtų būti uždrausta palikti Škotijos miestus be padalinių, rašoma naujausiame pranešime, kuriame aptariama šiaurės ir šiaurės rytuose vykstančių bankų uždarymų įtaką.
Pasaulis
Prasidėjus mokslo metams, Škotijoje degė mokykla
Sekmadienio vakarą apie 17.05 val. Dunfermline gaisrininkai važiavo gesinti „didelio ir sudėtingo“ gaisro. Pasirodo, degė Woodmill vidurinė mokykla. Dėl gaisro, kurį visą naktį gesino daugiau nei 80 ugniagesių gelbėtojų, apkaltintas paauglys, praneša Metro.co.uk.
Pramogos
Škotijoje prieš skrydį sulaikyti du galimai apsvaigę „United Airlines“ pilotai
Škotijoje sekmadienį buvo sulaikyti du pilotai, kaip įtariama, apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų prieš numatytą skrydį į Naująjį Džersį, informavo policija.
Pramogos
B. Johnsonas išvyksta pirmojo vizito į Škotiją: sieks sutvirtinti regionų vienybę
Naujasis Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Škotiją, siekdamas sutvirtinti Jungtinės Karalystės sritis siejančius ryšius, skambant perspėjimams apie „Brexit“ be sutarties perspektyvos neigiamas pasekmes šalies vienybei.
ŽYMA
ŠKOTIJA