trečiadienis, sausio 27 d.
Pasaulis
Nacionalizmas
Pritarimas Škotijos nepriklausomybei rekordiškai didelis
Parama Škotijos nepriklausomybei nuo Jungtinės Karalystės padidėjo iki rekordinių 58 procentų, rodo trečiadienį paskelbti sociologinių tyrimų agentūros „Ipsos MORI“ apklausos rezultatai.
Anglijoje
„Brexitas“ skatina raginimus pakartoti referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES atgaivino debatus dėl Škotijos nepriklausomybės, kaip manyta, išspręstus per istorinį referendumą, surengtą prieš beveik šešerius metus.
Pramogos
Turtuolio jachtoje – jaunos interneto žvaigždutės lavonas (nuotraukos)
Didžiulę armiją sekėjų socialiniuose tinkluose turėjusi jaunutė australė rasta negyva jachtoje, kuri priklauso vienam milijonieriui.
Pasaulis
Per gaisrus netoli Atėnų žuvo daugiau nei 50 žmonių, sužeisti dar mažiausiai 150 (foto)
Daugiau nei 50 žmonių žuvo pirmadienį per gaisrus netoli Graikijos sostinės, pranešė šalies vyriausybė.
Pasaulis
Turistų apgultose Graikijoje ir Turkijoje žemės drebėjimai. Yra žuvusių turistų
Turistų pamėgtą ir lietuvių gausiai lankomą Graikijos Koso salą ir Turkijos Bodrumo kurortą supurtė žemės drebėjimai.
Lietuva
Bloga žinia grynų pinigų mėgėjams
Vyriausybė nusprendė smarkiai apriboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais. Planuojama, kad mokant už pirkinį ne pavedimu, suma negalės viršyti 3 tūkst. eurų.
Pasaulis
Turkija grasina Europą užtvindyti pabėgėliais
Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos santykiai – nuolatinėjė įtampoje. Turkija parasino kas mėnesį į Europą išsiųsti po 15 tūkst. pabėgėlių.
Aktualijos
Th.May neliko kliūčių skelbti „Brexit“ pradžią
Didžiosios Britanijos parlamentas pirmadienį suteikė galutinį leidimą ministrei pirmininkei Theresai May pradėti šalies išstojimo iš Europos Sąjungos procesą, nors Škotija pasiuntė signalą, kad nepritaria tokiam žingsniui, paskelbusi planus surengti naują plebiscitą dėl nepriklausomybės.
Pasaulis
Emigrantai Graikiją išmainė į Italiją
Graikija – viena populiariausių atostogų krypčių Europoje. Tiesa, kurį laiką poilsiautojus nuo minties ilsėtis didesnėje ar mažesnėje saloje galėjo atgrasyti ten masiškai plūstantys imigrantai.
Pasaulis
Graikai įsiuto: pabėgėlius į stovyklas gabens priverstinai
Europa desperatiškai bando suvaldyti milžinišą pabėgėlių minią. Graikijos pareigūnai pareiškė, kad šiuo metu Atėnuose, prie didžiausio uosto, apsistoję emigrantai, turi kuo greičiau vykti į kariškių pastatytas stovyklas.
Pasaulis
Prasidėjo masinė pabėgėlių deportacija iš Europos
Pilni laivai pabėgėlių – gana įprastas vaizdas šių dienų Viduržemio ir Egėjo jūros valstybėse. Tiesa, šie laivai dabar juda jau dvejomis kryptimis: ne tik iš Turkijos, bet ir į šią šalį. Mat prasidėjo masinė pabėgėlių deportacija iš Europos.
Pasaulis
Per parą į Graikiją atplaukė 670 pabėgėlių
Įtampa Graikijoje pasiekė piką – šaliai ne tik sunku susitvarkyti su laikinose stovyklose jau gyvenančiais pabėgėliais, tačiau dabar dar tenka ir vienai pačiai dorotis su vis augančiais atvykėlių srautais. Irakiečių, sirų ir pakistaniečių skaičius – kritinis.
Lietuva
Lietuvoje apsigyveno du pabėgėliai sirai
Lietuvoje naują gyvenimą nuo šios savaitės pradėjo kurti jauna pora iš Sirijos. Pagal Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos susitarimą, vyras ir moteris iš pabėgėlių stovyklos į Lietuvą atvyko šią savaitę, pirmadienį.
Pasaulis
Žinia pabėgėliams: nevykite į Europą!
“Nevykite į Europą! Netikėkite žmonių kontrobandininkais! Nerizikuokite savo gyvybėmis ir bešvaistykite pinigų! Visa tai veltui!” – tokią žinią potenciai nelegeliems ekonominiams migrantams pasiuntė Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.
Aktualijos
Skambus gynėjo sugrįžimas
Tomas Delininkaitis įrodė, kad dar turi parako. Pirmąją sezono dalį be klubo praleidęs 33-ejų metų lietuvis kartu su Dimitriu Mavroeidžiu iš Atėnų AEK pasidalijo Graikijos lygos 17-ojo turo MVP titulą. Abu žaidėjai praėjusį savaitgalį surinko po 32 naudingumo balus.
Lietuva
Į Lietuvą pabėgėliai neplūsta
Lietuvoje kol kas gyvena tik viena pabėgėlių šeima iš Irako. Vyras su žmona ir dviem mažamečiais vaikais į šalį atvyko praėjusių metų pabaigoje. Tikėtasi, kad praėjus šventiniam periodui iš Graikijos ir Italijos į Lietuvą bus perkelta dar bent keletas šeimų, bet taip nenutiko, pranešė portalas delfi.lt.
Pasaulis
Pabėgėliai pražudys Graikiją?
Politikai trimituoja apie Europos Sąjungos (ES) griūtį ir su baime laukia, kada baigsis Šengeno zonos era. Atviros sienos, panašu, kad gali užsidaryti labai greitai. ES ministrai šią savaitę prakalbo apie apie tai, kad pirmiausia iš Šengeno zonos gali būti išstumta Graikija.
Pasaulis
Tarp nuskendusių pabėgėlių valčių aukų mažiausiai 17 vaikų
Penktadienį prie Graikijos nuskendo Europą mėginančių pasiekti pabėgėlių valtys. Kaip skelbė Independent.co.uk, žuvo mažiausiai 45 žmonės, iš kurių 17 – vaikai.
Pasaulis
Graikija laimina homoseksualių porų santuokas
Homoseksualios poros, gyvenančios Graikijoje, šią savaitę turėjo progą švęsti. Šalies parlamentas priėmė įstatymą, kuris leidžia vienalytėms poroms sudaryti civilines santuokas. Šis sprendimas buvo priimtas 193 parlamentarams balsavus už ir 56 prieš.
ŽYMA
ŠKOTIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖ