antradienis, sausio 19 d.
Anglijoje
May gali atidėti balsavimą dėl „Brexit“?
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May gali atidėti gruodžio 11-ąją parlamente numatytą balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo su Briuseliu, sekmadienį pranešė britų leidinys „The Sunday Times“.
Anglijoje
ES įspėjimas dėl „Brexit“
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier teigė, kad kitą savaitę dėl „Brexit“ susitarimo balsuosiančių Didžiosios Britanijos parlamentarų rankose bus sprendimas dėl jų šalies ateities.
Pasaulis
Europos parlamentarai reikalauja Magnitskio įstatymo visoje ES
Parlamentarai iš daugumos ES valstybių narių reikalauja Magnitskio įstatymo, galiojančio visos ES lygiu. Tarp pasirašiusiųjų atvirą laišką užsienio reikalų ministrams – du Lietuvos atstovai Europos Parlamente, Laima Andrikienė ir Petras Auštrevičius. Dokumentą taip pat pasirašė Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris.
Anglijoje
Paviešintas dokumentas, kuris neturėjo išvysti dienos šviesos
Didžiosios Britanijos vyriausybės vyriausiasis teisininkas perspėjo ministrus apie preliminarioje „Brexit“ sutartyje slypinčią „teisinę riziką“, sakoma jo konsultacijos tekste, kurį buvo priversta paviešinti Dauningo gatvė.
Anglijoje
Th. May blogos žinios
Didžiosios Britanijos vyriausybė sulaukė precedento neturinčio atkirčio iš įstatymų leidėjų dėl savo „Brexit“ planų, o šis žingsnis yra bloga lemiantis ženklas premjerei Theresai May, pradėjusiai debatus parlamente, nulemsiančius su Briuseliu suderėtos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties likimą.
Anglijoje
Daugėja vilčių, kad įvyks antras „Brexit“ referendumas
Didėjant nežinomybei dėl „Brexit“, Didžiojoje Britanijoje daugėja vilčių, kad bus surengtas antras referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES), tačiau yra ir didelių kliūčių – nuo datos pasirinkimo iki teisinių sunkumų abiejose Lamanšo pusėse.
Anglijoje
Th. May vyriausybė toliau byra
Didžiosios Britanijos universitetų ir mokslo ministras Samas Gyimah paskelbė atsistatydinantis dėl premjerės Theresos May „naivaus“ išstojimo iš Europos Sąjungos plano, tokiu būdu suduodamas dar vieną smūgį vyriausybės vadovės pastangoms prastumti „Brexit“ susitarimą parlamente.
Anglijoje
„Brexit“ bus smūgis JK ekonomikai, įspėja pasiruošti
Didžiosios Britanijos ekonomikai bus nepalankus bet koks išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) scenarijus, parodė trečiadienį paskelbta iždo tyrimo ataskaita.
Anglijoje
Tuskas prieš „Brexit“ viršūnių susitikimą prisiminė „Queen“ dainą apie draugystę
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas prieš šeštadienio vakare įvykusias derybas su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May prisiminė britų roko grupės „Queen“ dainą „Friends Will Be Friends“ („Draugai liks draugais“).
Anglijoje
„Brexit“ sutartis ir vėl pakibo ant plauko
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May nurodė šeštadienį grįšianti į Briuselį toliau tartis dėl savo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, likus parai iki planuojamo viršūnių susitikimo, per kurį turėtų būti pasirašyta „Brexit“ sutartis.
Anglijoje
Įspėjimas dėl ekonomikos reakcijos į „Brexit“
„Brexitas“ kelia pastebimą grėsmę ES ekonomikos augimui ateinančiais metais, pirmą 2019 m. Vokietijos biudžeto svarstymų dieną teigė šalies finansų ministras Olafas Scholzas.
Anglijoje
ES šalys palaiko su Londonu suderintą „Brexit“ sutarties projektą
Visų kitų 27 Europos Sąjungos šalių ministrai pirmadienį susitarė, kad nebus vedamos jokios papildomos derybos dėl praeitą savaitę su Didžiąja Britanija suderinto „Brexit“ sutarties projekto, kol jis bus pasirašytas Bendrijos lyderių per ateinantį savaitgalį vyksiantį viršūnių susitikimą.
Anglijoje
Trečdalis JK vyriausybės narių pasisakė prieš „Brexit“ sutartį
Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May pateikto su Briuseliu suderinto „Brexit“ sutarties projekto nepalaikė net trečdalis jos kabineto narių, tačiau buvo pareikštas „kolektyvinis“ vyriausybės pritarimas šiam dokumentui, pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida.
Aktualijos
JK drąstiškai sumažėjo darbininkų
Artėjant „Brexit“, Didžiojoje Britanijoje dirbančių darbininkų iš Europos Sąjungos (ES) skaičius trečiąjį ketvirtį sumažėjo labiausiai nuo 1997 metų, kuomet buvo pradėta rinkti šiuos duomenis, parodė paskelbti oficialūs duomenys.
Anglijoje
ES skelbia specialius planus dėl „Brexit“
Europos Sąjunga antradienį paskelbė savo planus Jungtinės Karalystės išstojimo be „Brexit“ sutarties atvejui, didindama spaudimą Londonui, kai ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) siekia suvienyti savo susiskaldžiusią vyriausybę ir išgelbėti susitarimą.
Anglijoje
Britų ministras atsistatydino dėl „siaubingos klaidos“ ruošiant „Brexit“ susitarimą
Didžiosios Britanijos susisiekimo ministras Jo Johnsonas penktadienį atstatydino iš pareigų ir pavadino siūlomą susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų „siaubinga klaida“, kurią galima ištaisyti tik dar vienu referendumu dėl narystės Europos Sąjungoje.
Anglijoje
Blėsta viltys parengti „Brexit“ sutartį
Europos Sąjungos pareigūnai perliejo šaltu vandeniu viltis, kad šį mėnesį bus surengtas ypatingas viršūnių susitikimas, per kurį bus priimtas susitarimas dėl „Brexit“.
Anglijoje
JK ir Airijos lyderiai aptarė galimą kompromisą „Brexit“ derybose
Didžiosios Britanijos ir Airijos lyderiai aptarė galimą kompromisą sprendžiant sudėtingą Šiaurės Airijos klausimą, strigdantį „Brexit“ derybas, pranešė Dublinas.
Anglijoje
Kokios JK skyrybų baigties laukiama?
Didžiosios Britanijos ir Airijos ministrai penktadienį pareiškė „labai priartėję“ prie susitarimo, leisiančio po „Brexit“ išlaikyti abiejų valstybių sausumos sieną atvirą.
Anglijoje
Paaiškėjo „Brexit“ susitarimo data
Didžioji Britanija tikisi užbaigti susitarimą dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos iki lapkričio 21 dienos, rašoma paskelbtame britų „Brexit“ sekretoriaus laiške parlamentarams.
ŽYMA
ŠNIPIŠKIŲ ŽYDŲ KAPINĖS