pirmadienis, sausio 25 d.
Lietuva
Vasaros pabaigos šventė Žolinė, kas tai?
Kasmet rugpjūčio 15 dieną katalikiškas pasaulis mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną, Lietuvoje įvedus krikščionybę ši šventė sutapatinta
Pasaulio lietuviai
Lietuvos ambasadoje Helsinkyje vyko politinis seminaras, skirtas Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimui
Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Aktualijos
Naujųjų metų naktį išprievartauta studentė - monstras narkotikų įpylė į jos naujametinį šampaną
Melody Maxwell (19 m.) užpuolė „monstru" pakrikštytas Obi Forgive. Mergina išžaginta vakarėlio su draugais savo gimtajame mieste Nortamptone metu.
Pasaulis
Briuselyje Naujųjų metų naktį padegta apie 20 automobilių ir nuniokotas tramvajus
Briuselio policija Naujųjų metų naktį sulaikė apie 180 asmenų už administracinius pažeidimus, o į areštinę uždarė dar 27 ypač audringai šventusius asmenis.
Lietuva
Lietuva pasitiko 2020-uosius
Laikrodžiui mušant vidurnaktį, visa Lietuva pasitiko Naujuosius, 2020-uosius metus.
Aktualijos
Gruodžio 18-toji - tarptautinė migrantų diena
Gruodžio 18-oji Jungtinių Tautų sprendimu paskelbta tarptautine migrantų diena. „Migrantais“ vadinami asmenys, kurie persikelia gyventi iš vienos vietos į kitą.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijos lietuvių vaikams surengta Kalėdinė vakaronė
Metams bėgant į pabaigą ir artėjant Kalėdoms, Lietuvos ambasada Minske mažuosius lietuvaičius pakvietė į šventinę Kalėdinę vakaronę su Kalėdų seneliu ir daugybe įvairiausių siurprizų.
Pasaulis
Kroatijos Varaždino miesto muziejuje vyko Baltijos keliui skirtas vakaras
Lapkričio 6 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Varaždino miesto muziejuje rengiamame kassavaitinių renginių cikle „Trečiadienis muziejuje“, kuris šįkart buvo skirtas Baltijos kelio 30-mečiui.
Lietuva
Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena
Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.
Pasaulio lietuviai
Suomijoje vyko Pasaulio lietuvių bėgimas
Rugsėjo 8 dieną Nuuksio nacionaliniame parke Suomijoje, Suomijos lietuvių jaunimo sąjunga surengė Pasaulio lietuvių bėgimą „5užLietuvą“, o Suomijos lietuvių bendruomenė organizavo tradicinę rudens iškylą bei bendruomenės veiklos naujojo sezono atidarymą.
Pramogos
Kalėdos dar toli, bet baras Anglijoje jau papuošė eglutę
Nors už lango Anglijoje dar ryškiai šviečia saulė, o termometrų stulpeliai rodo daugiau nei 30 laipsnių karščio, viena aludė Bristolyje jau laukia gražiausios metų šventės ir ta proga papuošė žaliaskarę, rašo Independent.co.uk.
Pramogos
Trumpiausios metų nakties stebuklai
Lietuvoje nuo seno buvo garbinama gamta. Iki krikšto lietuviai buvo pagonys, garbino ir gerbė gamtos dievus, nes gyveno priklausomi nuo gamtos ir jos malonių.
Pramogos
Pasaulio lietuvių metų proga Londone ruošiama fantastiška šventė lietuviams - „Draugystės tiltas”
Artėja „Draugystės tiltas” - lituanistinių mokyklų, pavienių šeimų, bendruomenių, mokyklėlių vadovų, aktyvių visuomenės veikėjų sąskrydis.
Atradimai
Kuri tradicija svarbiausia?
Kai laužiame kalėdaitį ar daužiame margučius, į savo šventes sąmoningai ar ne įsileidžiame tradicijas. Miglė Marija Galvonaitė klausia penkių pašnekovų, ką ši sąvoka reiškia skubotoje ir greitai kintančioje šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje.
Pramogos
Sausio 2-oji: dienos įvykis
Sausio 2 yra 2-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 363 dienos (keliamaisiais metais – 364).
ŽYMA
ŠVENTĖ