šeštadienis, spalio 24 d.
IQ Tema
Virginijus Sinkevičius. Estafetė
Mindaugą pakeitė Virginijus. Tiek tų permainų.
Aktualijos
Naujasis Ūkio ministerijos V. Sinkevičius – kas jis toks?
Apie naują kandidatą į ūkio ministrus Virginijų Sinkevičių visuomenė iki šiol žinojo gana mažai. Tačiau valdantiesiems jo kandidatūrą pasiūlius į ministrus, parlamentaras atsidūrė po padidinamuoju stiklu. 27-erių vyras gali tapti jauniausiu ministru po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.
Verslas
Sprendimų paieškos: kaip padidinti investicijas į mokslinius tyrimus?
Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius su naująja Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadove Edita Janušiene aptars galimybę mažinti administracinę naštą verslui.
Pramogos
Su JK lietuviais atsisveikinanti ambasadorė linki nepamiršti Lietuvos
Kadenciją baigianti Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė palieka Londoną ir atsisveikina su tautiečiais.
Verslas
Nulinis pelno mokestis galėtų būti taikomas reinvesticijoms, praneša Ūkio ministerija
Finansų ministerijai parengus mokesčių pakeitimus, Ūkio ministerija siūlo keisti įmonių pelno apmokestinimo sistemą – jį apmokestinti tik tuo atveju, kaip pelnas yra paskirstomas akcininkams.
Aktualijos
Valstybės valdomų įmonių skiriama parama bus ribojama
Trečiadienį ūkio ministras pateikė siūlymą riboti valstybės valdomų įmonių skiriamą paramą. Nauja tvarka esą užtikrins skaidrumą.
Aktualijos
Ambasadoje mušamą vaiką gynusi lietuvė nukentėjo pati
Lietuvos ambasadoje Londone apsilankiusi emigrantė išvydo smurto protrūkį prieš mažamečius vaikus. Grubią motiną sutramdyti mėginusi moteris pati buvo iškoneveikta ir stebėjosi, kad iš dešimčių laukimo salėje buvusių lietuvių nei vienas nesudrausmino smurtautojos.
Aktualijos
Norintiems išlikti konkurencingiems versle – technologijų būtinybė
Vienbalsiai sutariama, kad didelio poveikio technologijos (DPT) gali paskatinti ekonomikos proveržį, padidinti produktyvumą, paspartinti inovatyvių produktų gamybą. Tačiau Lietuvos įmonės į jas vis dar nedrąsiai investuoja. Kodėl taip yra ir ko galime pasimokyti iš gerųjų pavyzdžių?
Anglijoje
Ambasada atsako: kokių dokumentų reikia kūdikio kelionei į Lietuvą?
- Aš laukiuosi vaikelio, tad noriu informacijos apie vaiko įregistravimą per ambasadą: kada ir kokius dokumentus pristatyti, kokia kaina ir per kiek laiko viskas sutvarkoma, kad jau galėtume laisvai keliauti į Lietuvą ir atgal.
Anglijoje
Ambasada atsako: kur kreiptis dingus žmogui?
Mano sūnėnas Vytautas Segžda, gimęs 1965-11-26, išvyko į Londoną 1997 m. Paskutinį kartą buvo parvažiavęs į Lietuvą 2009 m. gruodžio mėn. ir 2010 m. sausio pradžioje išvyko į Londoną. Iki 2010 m. vasaros palaikėme ryšius telefoniniais pokalbiais. Po to mėginome ieškoti per jo buvusius draugus, bet jie sake, kad apie jį nieko nežino, o vėliau jie į telefoninius skambučius nebeatsiliepdavo.
Anglijoje
Ambasada atsako: Ar ambasadoje galiu užsiregistruoti rinkimams?
Informuojame, kad 2014 m. gegužės 11 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai, o 2014 m. gegužės 25 d. – rinkimai į Europos Parlamentą ir, jeigu bus reikalingas, Respublikos Prezidento rinkimų antrasis turas.
Anglijoje
Ambasada atsako: vaiko pilietybė ir būsto įsigijimo sąlygos
Gyvenam Londone 3 metus, susituokę Lietuvoje, dabar laukiamės kūdikio, kuris jau netrukus gims čia, Londone. Kokią pilietybę jis gaus? Ar galima jam gauti Didžiosios Britanijos pilietybę? Buvau Lietuvos ambasadoje keisti paso, tai konsultantė sakė, kad galima gauti kažkokią pažymą iš JK vidaus reikalų ministerijos (Home Office), kad įgijo pilietybę gimimu ar pan.
Anglijoje
Ambasada atsako: kiek pilietybių gali gauti vaikas ir kur jos galioja?
Girdėjau, kad Jungtinėje Karalystėje gimęs kūdikis automatiškai gauna Jungtinės Karalystės pilietybę dėl gimimo vietos. Aš esu lietuvė, o mano vyras italas. Noriu pasiteirauti, ar mūsų vaikas turi galimybę gauti tris pilietybes (dvi pagal tėvų pilietybes ir vieną pagal gimimą) ir kuriose šalyse kokios pilietybės galiotų? Kiek žinau, Lietuvoje nepripažįstama antra asmens pilietybė, o kaip yra Italijoje bei Jungtinėje Karalystėje, kurioje gyvename?
Anglijoje
Ambasada atsako: kaip užsieniečiui sutuoktiniui gauti LT pilietybę?
Aš esu LR pilietė, mano vyras yra iš Pakistano. Mes esame įregistravę savo santuoką civilinės metrikacijos būdu. Šiuo metu gyvename Anglijoje, bet labai norime sugrįžti į Lietuvą. Kokiu būdu ir per kiek laiko mano sutuoktinis gali tapti Lietuvos piliečiu?
Anglijoje
Ambasada atsako: kiek galioja deportacija
Noriu sužinoti, kokiam laikui aš esu deportuotas, bet niekur negaliu rasti informacijos. Gal galėtumėte pasakyti, kur reikia kreiptis?
Anglijoje
Ambasada atsako: vaiko gimimo liudijimo patvirtinimas
Kur galima uždėti ant vaiko gimimo liudijimo apostilės antspaudą, kuris reikalingas įrodyti, kad vaikas gimė Jungtinėje Karalystėje, o ne Lietuvoje?
Anglijoje
Ambasada atsako: vaiko vardo keitimas
Noriu pasiteirauti, ar įmanoma pakeisti vaiko vardą per ambasadą? Jeigu įmanoma, tai kokius veiksmus turėtume atlikti ir kokia kaina?
Anglijoje
Ambasada atsako: paso keitimas užsienyje
Gyvenu Škotijoje jau 4 metus ir nesuprantu, kodėl žmones britišką pasą gali gauti paštu ir viską galima sutvarkyti paštu, o Lietuvos pasą reikia tvarkytis tik ambasadoje Londone. Kodėl negalima visų dokumentų atsiųsti paštu?
Anglijoje
Konferencija apie architektų kvalifikacijų pripažinimą ES
2013 m. rugsėjo 9 d. Lietuvos Respublikos ambasada Londone, įgyvendindama Lietuvos Pirmininkavimo ES Tarybai programą, kartu su Karališkuoju britų architektų institutu, Jungtinės Karalystės verslo, inovacijų ir įgūdžių ministerija bei Lietuvos architektų sąjunga organizuoja konferenciją apie architektų kvalifikacijų pripažinimą Europos Sąjungoje.
ŽYMA
ŪKIO MINISTERIJA