ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Finansai ir investavimas
Investicijos
Geriausia investicija į žaliavas šiais metais? Apelsinų sultys
Apelsinų sulčių ateities sandoriai, kuriais prekiaujama Niujorko biržoje, nuo sausio išaugino savo vertę apie 20,5 proc. Tai lėmė vartotojų noras apsirūpinti šiuo produktu pandemijos metu, rašo BBC.
Pramogos
Banke „Barclays“ – rimtos problemos
Ketvirtadienį bankas „Barclays“ susidūrė su didžiuliais techniniais nesklandumais, dėl kurių klientai liko be prieigos prie sąskaitų.
Pramogos
„TSB” banko klientai susiduria su techniniais trikdžiais
Savaitės pradžioje vieno didžiausių Jungtinės Karalystės bankų „TSB” klientai susidūrė su neskandumais. Daugybė banko klientų negali pasiekti savo sąskaitos.
Anglijoje
JK bankai nepasiruošę vienam „Brexit“ scenarijui
Šalyje veikiantys bankai yra netinkamai pasiruošę tam atvejui, jeigu Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos pasitrauks neradusi benrdo sutarimo.
Pramogos
Bankui vadovavęs nemokša vos nesukėlė griūties
Prievaizdai nušalino nuo finansinės veiklos buvusį banko „Co-op“ vadovą, kuris ne tik paliko įstaigos biudžete didžiulę skylę, bet ir nevengė darbo metu rūpintis visiškai su darbu nesusijusiais reikalais – seksu ir narkotikais.
Pramogos
Britanija pasiims milijonus iš nenaudojamų banko sąskaitų
Didžiosios Britanijos vyriausybė planuoja iš nenaudojamų banko sąskaitų paimti 330 mln. svarų sterlingų. Šios lėšos bus skirtos labdaringiems tikslams.
Aktualijos
Raginama uždrausti imigrantų banko sąskaitų tikrinimą
Daugiau nei šešiasdešimt Jungtinės Karalystės Parlamento narių bei imigrantus remiančios organizacijos pasirašė peticiją, skatinančią Vyriausybę atsisakyti planų nuo naujų metų pradėti tikrinti imigrantų banko sąskaitas.
Anglijoje
Britanijos bankai nebijo „sunkaus“ „Brexit“
Didžiosios Britanijos bankai galėtų paremti šalies ekonomiką „sunkaus“ išstojimo iš Europos Sąjungos, vadinamojo „Brexit“, atveju, antradienį paskelbė šalies centrinis bankas – Anglijos bankas, atlikęs bankų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis.
Anglijoje
Bloga žinia britų bankams: ES išimčių netaikys
Pirmadienį vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas paskelbė, kad nė vienam Jungtinės Karalystės verslo sektoriui po „Brexit“ nebus taikomos išimtys, o britų bankai praras prieigą prie vieningos rinkos.
Lietuva
Sėkmingas britų startuolis vieną svarbiausių biurų steigia Vilniuje
Jungtinės Karalystės finansinių paslaugų startuolis „Revolut“ steigia būstinę Vilniuje.
Komentarai
Kodėl investuotojai nepaiso „juodųjų gulbių“?
Emmanuelio Macrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose apsaugojo ES ir eurą nuo katastrofiškų padarinių, tačiau geopolitinė rizika išlieka didelė. Prieš globalizaciją nusiteikusių populistinių judėjimų įtaka auga, ir tai gali paskatinti staigius migracijos apribojimus, protekcionizmą bei prekybos karus. Nors Bendrijai labai svarbi Prancūzija pateikė gerų žinių, ES neturėtų jaustis rami, nes euroskeptikų gretas gali auginti ir įsibėgėsiantis „Brexit“.
Pramogos
JK bankai juodai dienai atsidėjo dar daugiau
Du didieji Jungtinės Karalystės bankai padidino savo atsargas, skirtas apsisaugoti nuo galimų finansinių sunkumų šalyje.
Aktualijos
Iš senolio HSBC banko darbuotojas pavogė šimtus tūkstančių
Nesąžiningas HSBC banko darbuotojas, kuris iš demencija sergančio senolio pavogė daugiau kaip 150 tūkst. svarų sterlingų, nuteistas laisvės atėmimo bausme.
Pramogos
Bankomatui – 50 metų, jis niekur nesitraukia
Pasaulyje sparčiai populiarėjant bekontaktėms kortelėms, mobiliesiems bankų pervedimams, kriptovaliutoms ir kitiems šiuolaikiniams finansiniams išradimams, neatpažįstamai keičiasi mūsų suvokimas apie įprastus atsiskaitymo būdus.
Anglijoje
„Brexit“ bankams gali atsieiti 15 mlrd. svarų sterlingų
Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos (ES), britų bankams greičiausiai teks perkelti nemažą dalį savo veiklos į žemyną, kad jie it toliau galėtų tęsti veiklą regione.
The Economist
Elektromobiliai ir jų baterijos sukels naują kalnkasybos bumą
Iš krizės vos pradėjęs bristi sektorius tikisi sulaukti ekologiško superciklo
Anglijoje
Vienas iš didžiausių bankų jau traukiasi iš JK
Vienas iš didžiausių pasaulio bankų, amerikiečių bankas „JPMorgan Chase“, oficialiai patvirtino, kad dėl „Brexit” jau rengiasi iš Londono į kitas Europos sostines perkelti šimtus savo darbuotojų.
Pramogos
Iš HSBC banko – įspėjamieji signalai
Praėjusiais metais didžiausio Europos banko HSBC pelnas krito žymiai daugiau nei buvo galima tikėtis, ši finansinė įstaiga neatsisako planų perkelti dalį darbuotojų iš Jungtinės Karalystės.
Pramogos
Teks mokėti už pinigų išėmimą iš bankomatų?
Dėl nesutarimų tarp „Link“ bankomatų grupės narių, gali būti apmokestintas grynųjų pinigų išėmimas iš bankomatų.
ŽYMA
ŽALIAVOS