trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Verslas
Savo seifą ištuštinusi kredito unija „Žemaitijos iždas“ bankrutuoja
Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją „Žemaitijos iždas“ nemokia ir kreipsis į Šiaulių apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.
Lietuva
Naujoji Vilniaus valdžia prisiekė netradicinėje vietoje
Šiandien prisiekė naujoji Vilniaus miesto valdžia. Sostinės meras liberalas Remigijus Šimašius pasirinko netradicinę vietą inauguracijai. Ceremonija vyko vilniečių ir miesto svečių pamėgtoje žalioje erdvėje prie Baltojo tilto, skleidžiantis sakurų žiedams.
Lietuva
Pasibaigus rinkimų kovoms Artūro Zuoko dukra paatviravo „Facebook“
Kad rinkiminė kova nebuvo švari ir persmelkta asmeniškumų, sakė ne vienas kandidatas ir ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei kituose miestuose. Rinkimuose dėl Vilniaus mero posto dalyvavusio ir juos pralaimėjusio Artūro Zuoko dukra Gabrielė pasibaigus rinkiminei kovai socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino savo viešą laišką.
Lietuva
Rinkimų atgarsiai: džiaugmas ir ateities baimė (atnaujinta)
Lietuvos gyventojai nusprendė, kas vadovaus šalies miestams ir rajonams artimiausius ketverius metus. Rinkimų rezultatai kai kuriuos politikus maloniai nustebino, kitus gi nuvylė ir net išgąsdino. Didžioji dalis politikų viešai nepripažino savo klaidų ir žurnalistams tvirtino, kad rezultatai puikūs… Tiesa, kai kuriems politikos apžvalgininkai priminė, kad jeigu tokios tendencijos išsilaikys, tai per kitų metų Seimo rinkimus jie patirs dar skaudesnių smūgių.
Lietuva
Sekmadienį – lemiamas politikų mūšis
Liko vos kelioms dienoms iki lemiamo antrojo merų rinkimų rato, kautynės dėl miestų bei rajonų vadovų kėdžių baigsis. Sekmadienį, kovo 15-ąją, prie balsadėžių rinkėjai rinksis ne visose savivaldybėse, nes kai kuriose jų vadovai išrinkti pirmajame ture. Bene, arčiausia kova dvi savaites po pirmojo turo, vyko tarp potencialių Vilniaus ir Kauno merų.
Lietuva
Savivaldybių rinkimai: rinkėjų atsakymas kandidatams
Sekmadienį rinkėjai visoje Lietuvoje turėjo progą pasakyti savo nuomonę dalyvaudami miestų savivaldos rinkimuose. Rinkėjai nemažoje dalyje miestų jau pirmame ture nusprendė, kad vertas užimti mero kėdę, taip pat labai aiškiai pasakė, kokios partijos turi iš naujo pradėti kovoti dėl jų balsų.
Lietuva
Vilniaus meras pavogė M. Mikutavičiaus dainą
Kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas supykdė Lietuvoje garsų dainininką Marijoną Mikutavičių. Pastarojo daina be sutikimo atsidūrė rinkiminiame video, kuriame raginama balsuoti už A. Zuoką, vadinami kandidato nuopelnai sostinei.
Lietuva
A. Zuokas susikibo su M. Adomėnu dėl Vilniaus skolų
Lietuvos savivaldybių skolos sudaro per 2 mlrd. litų, didžiausia skola – sostinės. Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos parinktas kandidatas Seimo narys Mantas Adomėnas rimtai susikibo dėl sostinės finansų LRT laidoje „Dėmesio centre“.
Lietuva
Politikai pradeda kovą dėl Vilniaus mero posto
Stipriausios Lietuvoje veikiančios partijos leidosi į paieškas – ieškomi kandidatai užimti Vilniaus meto postą. Viena tokių kandidačių, kaip tikėjosi konservatoriai, galėjo tapti buvusi Finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Tačiau ilgai kalbinta ir įkalbinėta moteris dalyvauti rinkimuose atsisakė, pranešė portalas Delfi.lt.
Lietuva
Prezidentė sukritikavo darbiečius, socdemus ir A.Zuoko sąjungą
Vilniaus tarybos praėjusią savaitę priimta rezoliucija, kuria kreipiamasi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, raginant didinti elektros kvotas šiluminėms elektrinėms, papiktino šalies vadovę. Anot jos, taip visų šalies gyventojų sąskaita siekiama šiek tiek atpiginti šilumą kelių miestų gyventojams. Prezidentė taip pat kaip reta griežtai sukritikavo šią iniciatyvą parėmusias partijas – Artūro Zuoko „Taip“, Socialdemokratus ir Darbo partiją, rašė Delfi.lt.
Pramogos
Trumpa atmintis – politikos resursas
A.Zuoko vadovavimo sostinei fiasko greitai pasimirš. Jeigu ne – viešieji ryšiai įtikins, kad nieko neatsitiko. „O kodėl penktukas dabar per centrą nevažiuoja?“ – klausia moteris mikroautobuso vairuotojo Vilniuje. „Tai kad jau pusę metų nevažiuoja. Kodėl? Nežinau. Zuoko klauskite“, – atsiliepia vairuotojas žvangindamas litais – kitam keleiviui grąžą skaičiuodamas.
Pramogos
Politikų Zuokų dukra studijuos Londone
Vilniaus mero Artūro Zuoko ir Seimo narės Agnės Zuokienės dukra Gabrielė (18 m.) šiemet baigė mokyklą ir mokslus tęs viename iš Londono universitetų. Čia mergina gilinsis į filosofijos, ekonomikos ir politikos mokslą.
Lietuva
A.Zuoko vizija: Vilnius be troleibusų
Vilniuje po dešimtmečio gali nelikti troleibusų ir išdygti saulės energija šildomų daugiabučių kvartalas, portalui delfi.lt teigė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Pramogos
Galios centrai susiduria ne šiaip sau
Vertinant FNTT vadovų atleidimu prasidėjusią politinę karštinę šalyje paprasčiausia būtų viską nurašyti priešrinkiminėms peštynėms dėl įtakos šiai įstaigai. Kaip ir naivu būtų kalbėti vien apie teisingą/neteisingą elgesį su valstybės pareigūnais ar sureikšminti FNTT pavaldumą.
Aktualijos
Londono oro uostai: Rytai prieš Vakarus
Atrodo, kad nacionalinių oro linijų steigimą Lietuvoje inicijuojantis Vilniaus meras Artūras Zuokas turi stiprų idėjinį partnerį ir kolegą kitoje Šiaurės jūros pusėje. Pastaraisiais mėnesiais Jungtinėje Karalystėje vis garsiau girdima Londono mero Boriso Johnsono atgaivinta grandiozinė idėja rytiniame Temzės upės žiočių regione statyti naują oro uostą.
ŽYMA
ŽEMAITIJOS IŽDAS