penktadienis, gruodžio 4 d.
Lietuva
Mariose aptikta nauja žuvų rūšis - ramada
Lapkričio 12 dieną žvejas V. Telšinskas Kuršių mariose prie Preilos pagavo iki šiol Lietuvoje oficialiai neregistruotą žuvį – ramadą (lot.
Pasaulis
Australijoje iššokusi iš vandens žuvis užmušė žvejį
Australijoje 56 metų žvejys mirė nuo stambios žuvies, įšokusios į jo valtį, smūgio, šeštadienį pranešė policija. „Vyrui žvejojant su šeima ir
Gyvenimas
Žuvies kukuliai indelyje
Žuvies kukuliai ir brokoliai gardžiame sūrio padaže. Šis patiekalas pavadintas „Senis ir jūra“. Reikės: 250 g žuvies faršo, 1 svogūno, 3–4 šaukštų maltų džiūvėsėlių, 300
Gyvenimas
Profesionalūs šefai atskleidė tobulos žuvienės ant laužo paslaptį
Dar vienoje pavasariškoje TV3 laidoje „La Maistas“, nuostabiais žiedais nusėtoje lauko virtuvėje šefai Tomas Rimydis ir Vylius Blauzdavičius pademonstruos kaip
Pasaulis
Skelbia aliarmą: Uralo upę ištikus ekologinei katastrofai masiškai gaišta žuvys, miestams ima trūkti vandens
Mažėja Uralo upės vandens lygis. Trečia pagal ilgį upė Europoje prasideda Rusijos Uralo kalnuose, vinguriuoja per Kazachstaną ir įteka į Kaspijos jūrą. Nepaisant itin snieguotos žiemos ir lauktų potvynių, šiemet upės vandens lygis visai nepakilo, informuoja „Laisvosios Europos Radijas / Laisvės radijas“.
Sveikata
Mokslų daktarė patarė, kokia žuvis mums naudingiausia ant švenčių stalo
Tradiciškai žuvis prisimename atėjus adventui, kai dažno lietuvio pietų ar vakarienės meniu bent kelis kartus per savaitę tampa be mėsos. Labai rekomenduoju šią tradiciją išlaikyti ir visus metus, nes žuvys jau nuo seno vertinamos kaip puikus aukštos kokybės baltymų, riebalų ir svarbių mikromedžiagų šaltinis. Remiantis Lietuvos sveikos mitybos rekomendacijomis, žuvis reikėtų valgyti du kartus per savaitę. Kiekvienas papildomas 100 g per savaitę 5 procentais sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką.
Pramogos
Britanijos upėse plaukioja nuo narkotikų apsvaigusios žuvys
Britanijos upėse siaučia „nematoma“ narkotikų epidemija. Atokesniuose vandens telkiniuose gyvenančios žuvys yra itin užterštos įvairiomis cheminėmis ir neteisėtomis medžiagomis, praneša mokslininkai. Kol kas nėra žinoma, kokią įtaką tai turi pačioms žuvims.
Gyvenimas
Grilintas vilkešeris su lęšių garnyru bei juodojo šokolado triufeliai savaitgalio pasmaguriavimui
Šį šeštadienį prie ekranų kviečiami žuvies mėgėjai ir visi kiti, kurie vis dar nedrįsta jos gaminti namuose, baimindamiesi, kad nesugebės išdoroti ar teisingai iškepti. Virtuvės profesionalai nepagailės gausybės patarimų ir net pademonstruos keletą būdų, kaip lengvai išvalyti bei išfiliuoti žuvį. Charizmatiškasis virtuvės šefas Gian Luca Demarco grilio keptuvėje iškeps vilkešerio filė ir patieks ją su grilintais vyšniniais pomidoriukais bei netradiciniu garnyru – troškintais lęšiais. Ali liks sužavėtas kolegos deriniu ir pažadės, kad nuo šiol jo namų virtuvėje bulves ir ryžius vis dažniau pakeis lęšiai.
Pasaulis
„FedEx“ centre detonavo siuntoje paslėptas sprogmuo
Teksaso mieste Šerce įsikūrusiame siuntų bendrovės „FedEx“ skirstymo cente antradienį detonavo pašto siuntoje paslėptas sprogmuo, o per šį incidentą lengvai nukentėjo viena darbuotoja, pranešė ugniagesiai.
ŽYMA
ŽUVIS