trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Komentarai
Komentaras
Naujausia Britanijos ataskaita apie Rusiją – nepakankamai nuodugni
Britanijos parlamento Žvalgybos ir saugumo komiteto ataskaita apie Rusiją nuo jos paskelbimo praeitą savaitę sulaukė daug dėmesio. Kaip senas Kremliaus
Pasaulis
Žvalgyba
Jungtinė Karalystė – rusų žvalgybos taikiklyje
Jungtinės Karalystės antradienį paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad šalis šiuo metu yra vienas svarbiausių rusų žvalgybos taikinių Vakaruose.
Anglijoje
JK sako mačiusi JAV žvalgybos informaciją apie Rusijos premijas Talibanui
Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace'as antradienį patvirtino matęs JAV žvalgybos pranešimus apie numanomas premijas, esą siūlytas Rusijos Afganistane veikiantiems
Pasaulis
Koronavirusas
JAV žvalgyba: Kinija slėpė koronaviruso grėsmę, kad sukauptų medicininių priemonių atsargų
JAV pareigūnai mano, kad Kinija slėpė koronaviruso protrūkio mastą ir didelį viruso užkrečiamumą, siekdama sukaupti medicininių priemonių atsargų kovai su
Pasaulis
Koronavirusas Kinijoje
Prarasti mėnesiai: JAV žvalgyba COVID-19 protrūkį Kinijoje pradėjo stebėti dar lapkritį
JAV žvalgybos tarnybos informaciją apie Kinijoje atsiradusį naują koronavirusą ėmė rinkti dar lapkričio mėnesį, remdamasi vienu buvusiu kariuomenės pareigūnu pranešė
Aktualijos
Tarnyba
Siūloma žvalgybos vadų neišvaryti į gatvę jiems pasenus
Prezidento Gitano Nausėdos registruotomis Žvalgybos įstatymo pataisomis siūloma žvalgybos tarnybų vadovams panaikinti amžiaus cenzą.
Pasaulis
Aviakatastrofa
Irane sudužusio keleivinio lėktuvo numušimo versiją patvirtino ir Kanados premjeras
Kanados premjeras Justinas Trudeau ketvirtadienį pareiškė, kad keli žvalgybos šaltiniai rodo, jog Irano raketa numušė Teherano oro uoste pakilusį ukrainiečių keleivinį lėktuvą, kuriame buvę visi 176 žmonės, įskaitant 63 kanadiečius, žuvo.
Aktualijos
Rūgštimi apipilta moteris gali netekti regėjimo
37-erių Theresa McCann, ant kurios buvo užpilta rūgštis, gali netekti regėjimo, rašo Mirror.co.uk. Kaip praneša policijos pareigūnai, moteris ligoninėje dėl stiprių nudegimų atsidūrė po to, kai prie pat jos namų durų jai ant veido buvo užpilta rūgštis.
Komentarai
Pažymos ir išvados
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vykdomas politinis tyrimas dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir neteisėtos įtakos politiniams procesams įtraukė į didelį verpetą ne vieną politinę partiją, žiniasklaidos priemonę ir verslo organizaciją. Tačiau dar prieš tai, kai NSGK parengė savo tyrimo išvadas, žiniasklaidoje pasklido Valstybės saugumo departamento (VSD) išslaptinta medžiaga, kurioje nors ir buvo paslėpta dalis informacijos, bemaž visiems tapo aišku, kokie politikai, žurnalistai ar verslininkai ten minimi.
Aktualijos
Lietuvos KGB agentai vis dar domina rusų žvalgybą
Rusijos saugumas yra nusitaikęs į buvusio bendradarbiavimo su sovietų KGB nedeklaravusius valstybės tarnautojus, tam naudoja Rusijos archyvuose saugomą informaciją, pirmadienį paskelbė Lietuvos žvalgyba.
Aktualijos
Prezidentė: Lietuva gali išsiųsti iš šalies rusų šnipus po diplomatine priedanga
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies čia dirbančius Rusijos žvalgybos pareigūnus, dirbančius po diplomatine priedanga.
Aktualijos
Švedijos žvalgyba: galimų islamo ekstremistų skaičius šalyje išaugo iki tūkstančių
Švedijos žvalgybos agentūra „Sapo“ pranešė, kad per pastaruosius septynerius metus į smurtą linkusių ekstremistų padaugėjo nuo 200 iki „tūkstančių“. Tiesa, jie ramina, tik maža dalis jų gali būti laikomi potencialiais teroristais.
Aktualijos
V. Putinas E. Snowdeno vietoje būtų tiesiog pasitraukęs iš darbo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viename interviu teigė, kad daugybę JAV žvalgybinės informacijos nutekinęs Edwardas Snowdenas nėra išdavikas. Nors priduria, kad pats ne visai nepritaria jo poelgiui.
Aktualijos
Ar D. Trumpas įvykdė nusikaltimą pasidalijęs slapta informacija su Rusija?
Baltuosius rūmus užgriuvę kaltinimai, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas atskleidė aukšto rango rusų pareigūnų delegacijai itin slaptos žvalgybinės informacijos, išprovokavo klausimų, ar jis padarė kokį nors nusikaltimą, ir kokių teisinių pasekmių galėtų turėti šis jo poelgis.
Aktualijos
Saugumo grėsmių ataskaita: mėginama naudotis totoriais ir lenkais
Rusija siekia didinti įtaką Lietuvos totorių bendruomenei ir išnaudoti ginčus dėl Lietuvos lenkų teisių, teigia žvalgybos institucijos, pirmadienį paskelbusios tradicinių grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.
Komentarai
„WikiLeaks“ veikia, nes mes tai leidžiame
Tampa aišku, kad Rusijos vykdomos kibernetinės atakos ir informacijos nutekinimai yra daug didesnė grėsmė mūsų demokratijai negu branduoliniai ginklai.
Pramogos
Paskelbta geriausia ir blogiausia vieta gyventi JK
Planuojate keisti gyvenamąją vietą, bet nežinote, kur įsikurti? Turime jums kai ką pasiūlyti, galbūt tai padės apsispręsti. Naujienų portalo express.co.uk duomenimis, geriausia gyventi Jungtinės Karalystės (JK) šiaurėje.
ŽYMA
ŽVALGYBA