sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Pasaulis
Vėl fiksuojamas mirtino Ebolos viruso protrūkis
Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) paragino šalies piliečius nevykti į Kongo Demokratinės Respublikos šiaurės vakarus dėl Ebolos viruso protrūkio.
Aktualijos
JAV federalinėms agentūroms uždrausta pirkti produktus iš Rusijos įmonės „Kaspersky Lab“
JAV vyriausybė uždraudė federalinėms agentūroms pirkti programinę įrangą iš Rusijos antivirusinę programinę įrangą kuriančios „Kasperskio laboratorijos“ – nuogąstaujama dėl kompanijos ryšių su Rusijos žvalgybos tarnybomis.
Gyvenimas
Siaučia norovirusas
Dėl šiuo metu siaučiančio noroviruso į medikus pagalbos kreipėsi jau 1704 žmonės, t.y net 9 proc . daugiau negu praėjusią žiemą.
Pramogos
Šalyje skelbiamas paukščių gripo pavojus
Kai kuriose Europos šalyse aptikus paukščių gripo pėdsakų, apsisaugojimo priemonių nuo šio viruso griebiamasi ir Jungtinėje Karalystėje.
Pramogos
Londone – pavojingos ligos protrūkis. Uždaryti penki restoranai
Visuomenės sveikatos organizacija (angl. Public Health England) tiria incidentą, kurio metu praėjusią savaitę susirgo 200 restorano grupės darbuotojų bei 160 klientų.
Gyvenimas
Londone galimai pavyko išgydyti ŽIV
Gali būti, kad Londone gydomas pacientas tapo pirmuoju ŽIV sergančiu asmeniu, kuris buvo visiškai išgydytas, o mokslininkams pagaliau pavyko įveikti šį mirtiną virusą.
Pasaulis
“Zika” virusas išgąsdino norvegus
Norvegijos sveikatos organizacija patarė besilaukiančioms moterims vengti kelionių į JAV valstiją Floridą. Tokios rekomendacijos buvo išplatintos po to, kai pasirodė informacija apie “Zika” viruso protrūkį Miami mieste.
Aktualijos
Pavojaus signalas: programišius stebėjo žmonių asmeninį gyvenimą
Leedse gyvenantis programišius, sugalvojo būdą, kaip stebėti nieko neįtariančius žmones. Šiam reikalui vyras pasitelkė jau spėjusį pagarsėti kenkėjiškų programų rinkinį vadinamą „BlackShades”, kurio pagalba įsibrovė į nieko nenutuokiančių žmonių kompiuterius ir stebėjo pikantiškiausias jų gyvenimo akimirkas, – pranešė naujienų portalas bbc.co.uk.
Pasaulis
Nauja vakcina padės pažaboti virusą žudiką
Vakarų Afrikoje gyvybes šienavęs ir Pasauliui grasinęs pavojingas Ebolos virusas gali būti, kad bus pažabotas greitu metu. Norvegai tvirtina, kad kartu su Kanados mokslininkais išrado pirmąją efektyvią vakciną nuo Ebolos viruso, pranešė portalas thelocal.no.
Gyvenimas
Dėl itin pavojingo viruso buvo uždaryta Manchesterio ligoninė
Manchesterio ligoninės priimamasis buvo priverstas užverti duris po to, kai jame apsilankė du itin pavojingą MERS virusą turintys ligoniai. MERS virusas, kurį platina kupranugariai, pirmą kartą atrastas Viduriniuose Rytuose prieš trejus metus ir jau pareikalavo 465 aukų.
Pasaulis
Mirtinas MERS toliau šienauja gyvybes
Pietų korėjiečiams nepavyko pažaboti mirtino Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS). Šiomis dienomis užfiksuoti dar du mirties atvejai. Kaip pranešė P. Korėjos Sveikatos ministerijos atstovas, pavojingas virusas pasiglemžė 50-ies metų moters ir 70-ies metų vyro gyvybes.
Pasaulis
Azijoje plinta naujas mirtinas virusas
Dar vienas mirtinas virusas kol kas gąsdina tik Pietų Korėją, tačiau žinant, kaip šiuolaikiniame pasaulyje staigia plinta ligos, medikai sunerimę visame pasaulyje. Žiniasklaida pranešė, kad Pietų Korėjoje tūkstančiai žmonių izoliuoti, nes įtariama, kad jie serga arba nešioja pavojingą ir mirtiną MERS (Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo) virusą.
Pramogos
Sparčiai plinta išmaniųjų telefonų virusas
Mobiliojo ryšio tinkuose sklando SMS žinutė, kurią gavus sutrikdoma išmaniojo telefono veikla. Pavojingoje žinutėje matomi angliški ir arabiški rašmenys, - perspėjo naujienų portalas dailymail.co.uk.
Pramogos
Išmaniuosius telefonus puola naujas virusas
Milijonai kompiuterių naudotojų buvo susidūrę su „Ransomware“ virusu, tačiau ekspertai perspėja, kad kibernetiniai nusikaltėliai dabar nusitaikė į išmaniuosius telefonus, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.
Pramogos
Šimtams vaikų Anglijoje dėl vakcinos trūkumo gresia mirtis
Nors Europoje jau dvejus metus pardavinėjama vakcina nuo B tipo meningito, Jungtinėje Karalystėje šia mirtį nešančia liga užsikrėtė daugiau nei tūkstantis žmonių, didžioji dalis jų – vaikai. Užsitęsus deryboms dėl vaistų kainos nuo meningino Anglijoje jau mirė šimtai.
Gyvenimas
Ebola užsikrėtusios slaugės būklė itin pablogėjo
Praėjusią savaitę į Londoną specialiu kariniu lėktuvu atgabentos Ebolos virusu užsikrėtusios slaugės būklė itin pablogėjo. Ligoninė, kurioje gydoma slaugė, nesugeba gauti pacientei reikalingo vaisto ir prisipažįsta neturinti aiškios gydymo strategijos.
Pramogos
Heathrow oro uostas kritikuojamas dėl nepakankamos Ebolos patikros
Po to, kai Ebola užsikrėtusiai seselei Paulinai Cafferkey užvakar buvo leista skristi iš Londono Heathrow oro uosto namo į Glasgow, rimtai susirūpinta, ar Anglijos oro uostai tinkmai vykdo iš Afrikos atskridusių keleivių patikrą dėl viruso.
Pramogos
Mirtinas Ebolos virusas – ir vėl Anglijoje
Vos grįžusi iš kelionės po Afriką, vakar į Glasgow ligoninę paguldyta britė šiandien jau skubiai perkelta gydymui į Londoną. Sveikatos priežiūros specialistei diagnozuotas mirtinas ebolos virusas. Kol kas jos būklė stabili.
Gyvenimas
Lewishamo ligoninėje – panika dėl Ebola užsikrėtusio paciento
Lewishamo ligoninė buvo visiškai nepasiruošusi priimti ligonio, galimai užsikrėtusio gyvybes pasaulyje šluojančiu Ebolos virusu. Nepaisant nurodymų galimai Ebola užsikrėtusius žmones siųsti į specialų gydymo centrą, vyras buvo paguldytas į bendrąją ligoninę.
ŽYMA
„KASPERSKIO LABORATORIJA“