sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Pramogos
Išskirtinis interviu: visa tiesa apie žaibiškai socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusį Lauryną-Maybachą
Išgerti butelį aliejaus, suvalgyti dvidešimt nevirtų kiaušinių – tokiems iššūkiams dėl populiarumo buvo pasiruošęs Laurynas Burovas, „Instagram“ vartotojams geriau žinomas „Maybach420“ vardu. Socialinius tinklus šokiruojančiais vaizdo įrašais drebinantis vaikinas neslepia – užplūdęs populiarumas yra kaip vaistas sunkiems praeities išgyvenimams.
Gyvenimas
Dėl socialinių tinklų anksčiau prasideda vaikų brendimas
Socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai tapo priežastimi, kodėl vaikai ima bręsti anksčiau nei bet kada. Tai, kaip rašoma portale Metro.co.uk, nutinka dėl per didelio smegenų stimuliavimo, kuris sukelia neramumą, depresiją ir ankstyvą brendimą. Kai kurios mergaitės pirmąsias menstruacijas patiria būdamos vos aštuonerių.
Pasaulio lietuviai
„Facebook“ saugumu rūpinasi Lietuvos policininkė
„Internetas ir technologijos mane domino nuo pat sąmoningos vaikystės – paauglystės. Prie kompiuterio jau tuomet praleisdavau labai daug laiko. Kaip ir daugelis paauglių, ne vieną naktį praleidau internetiniuose pokalbių kambariuose, naršydama internete ar žaisdama kompiuterinius žaidimus. Visko apie kompiuterius ir internetą išmokau pati, bandymų būdu, kišdama nosį, kur reikia ir kur nereikia“, – pasakoja Lilija Omeljančuk, buvusi Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus vyriausioji tyrėja, tarnybą kriminalinėje policijoje pakeitusi nauju itin ambicingu iššūkiu – darbu socialinio tinklo „Facebook“ interneto saugumo komandos gretose.
Gyvenimas
Socialiniai tinklai trukdo vaikų gebėjimui mąstyti
Socialiniai tinklai gali taip paveikti mūsų psichinį ir emocinį išsivystymą, kad elgesys ir įpročiai supanašės su trimečių, tokią išvadą priėjo žinoma Didžiosios Britanijos neurologė baronienė Susan Greenfield, garsėjanti skeptišku požiūriu į šiuolaikinių technologijų įtaką vaikams, rašoma dienraštyje „The Daily Telegraph“.
Pasaulis
Kurį laiką neveikė du didžiausi socialiniai tinklai
Vėlų pirmadienio vakarą, apie 12 valandą vakaro Lietuvos laiku, "Facebook" bei "Instagram" tinklų vartotojai pastebėjo, kad nebeveikia jokios funkcijos. Internete kilo panika.
Pramogos
Socialiniai tinklai ne tik nauda, bet ir pavojai, kaip to išvengti?
Šiandien socialinės medijos yra tapusios viena pagrindinių bendravimo ir informacijos gavimo bei perdavimo priemonių. Aktyviausiai jomis naudojasi jaunimas – didžioji dalis jų turi savo profilius įvairiuose socialiniuose tinkluose ir be socialinių medijų neįsivaizduoja kasdienybės. Dėl šios priežasties būtent jauno amžiaus (14–29 m.) žmonės tampa grupe, paveikiausia socialinėse medijose tykantiems pavojams, tarp kurių – užslėpta reklama, propaganda, netikros ir realybės suvokimą iškreipiančios naujienos.
Gyvenimas
Internetas ima griauti poras
Į kelią išpuolusi moteris mosikuodama rankomis stabdė nuo pajūrio važiuojančias mašinas. Viena jų sustojo, nusprendusi pagelbėti nelaimės ištiktai vyresnio amžiaus moteriai. Pasišovusius padėti žmones pastarosios prašymas gerokai nustebino – „nelaimėlė“ paprašė priminti, kaip reikia įkelti nuotrauką į feisbuką.
Pasaulis
Susirašinėjate mobiliomis programėlėmis? Būsite patikrinti
Europos Komisija siekia, kad susirašinėjimo programėlės ir kitokių skaitmeninių paslaugų teikėjai būtų įpareigoti pateikti duomenis policijai apie savo vartotojus per dešimt dienų nuo prašymo gavimo, o kuriais atvejais ir per vos šešias valandas, skelbia internetinis leidinys „Euractiv“, remdamasis gautu Europos Komisijos pasiūlymo projektu.
Pasaulis
„Facebook“ tampa nebeaktualus jauniems vartotojams
Vis didesniam skaičiui mamų, tėčių ir senelių jungiantis prie didžiausio pasaulyje socialinio tinklo „Facebook“, šis Jungtinėse Valstijose sparčiau, nei anksčiau buvo skelbta, praranda jaunų vartotojų.
Pasaulis
Putinas atskleidė skandalingą faktą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prisipažino, kad vis dar neturi išmaniojo telefono, o pernai pareiškė, jog nesiruošia prisijungti prie jokių socialinių tinklų.
Pramogos
„Facebook“ pasikeis iš esmės
Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ pranešė apie sprendimą iš esmės pakeisti savo naujienų juostos srautą ir pirmenybę teikti draugų ir šeimos narių pranešimams, o ne reklaminiam ir žiniasklaidos turiniui.
Pramogos
Airė rado būdą gauti piniginę kompensaciją iš „Facebook“
Jungtinėje Karalystėje šią savaitę priimtas precendento neturintis sprendimas – interneto milžinė „Facebook“ išmokės kompensaciją paauglei, kurios nuotraukos buvo publikuojamos socialiniame tinkle be jos žinios.
Pramogos
Meghan Markle nuvylė savo gerbėjus
Didžiosios Britanijos princo Hario sužadėtinė Meghan Markle, laikydamasi karališkųjų tradicijų, uždarė savo socialinių tinklų paskyras, patvirtino Kensingtono rūmai.
Pramogos
Ar esate saugūs internete? Štai svarbiausi patarimai
Kiekvienas jaunuolis neįsivaizduoja nei vienos dienos be interneto. „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“ yra daugelio jų telefonuose ir dažniausiai per vieną dieną yra atidaromos ne vieną dešimtį kartų. Kuo daugiau praleidžiate laiko internete, tuo daugiau pavojų jums gali kilti. Susitikimuose su moksleiviais sužinojau, kad didžioji dauguma savo socialiniuose tinkluose turi draugų, kurių realybėje nėra matę. Neteigiu, kad tokie virtualūs draugai yra savaime blogai, tačiau čia gali slypėti įvairiausių pavojų, kadangi šiais laikais apsimesti kažkuo kitu yra labai paprasta.
Aktualijos
Paauglio nužudymas transliuotas socialiniame tinkle
Pietų Londone, Kenningtone gyvenęs 16-metis vaikinas brutaliai nužudymas, o jo nudūrimas nufilmuotas ir dar patalpintas socialiniame tinkle ,,Snapchat“.
Aktualijos
Prezidentė: Vyriausybės siūloma mokesčių pertvarka neužtikrintų socialinio teisingumo
Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina, kad šiandien Vyriausybės siūlomi mokesčių pakeitimai ne užtikrins socialiai teisingesnę aplinką, bet tik padidins šilumos kainą. O naujos „Sodros“ įmokų lubos dar didins labai daug uždirbančių žmonių pajamas.
Lietuva
Paauglių gyvybes medžiojantis „Mėlynasis banginis“ jau Lietuvoje
Pavojingas ir neretai paauglių mirtimi pasibaigiantis žaidimas „Mėlynasis banginis“ Lietuvoje jau sėja ne tik paniką, bet ir surado savo aukų.
Pasaulio lietuviai
Lietuvė netyčia tapo garsenybe Šiaurės Airijoje
Padariusi paprastą dalyką – susikūrusi paskyrą socialiniame tinkle – jauna lietuvė Šiaurės Airijoje dabar turi tiek gerbėjų, kaip pasaulinio lygio žvaigždės bei uždirba iš to pinigų.
Gyvenimas
Ką apie žmogų atskleidžia asmenukių skaičius
Nuotraukos prie žydinčių sakurų, triukšmingo vakarėlio akimirkos, tobula šypsena į jūrą besileidžiančios saulės fone, viena šukuosena, kita, ryškiai raudonos lūpos, paskui – oranžinės, kabantys auskarai vienokie, kitokie, kadras lovoje, dar vienas – tualete.
Pramogos
Internete ir realybėje – skirtingi gyvenimai?
Britų šou „X factor“ išgarsėjusi didžiakrūtė Chloe Khan nuolat socialiniuose tinkluose dalijasi prabangaus gyvenimo JAV akimirkomis, tačiau teigiama, kad visa tai – melas.
ŽYMA
„SODROS“ ĮMOKOS