ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Lietuva
Pirmasis Černobylį gesinusio ugniagesio žmonos interviu: su karstu autobuse po Maskvą vežiojo dvi valandas
HBO sukurtas miniserialas apie Černobylio katastrofą tapo aukščiausiu balu įvertintu serialu IMDb platformoje. Bėda ta, kad serialo populiarumas pridarė nemenkų bėdų vienos iš jo pagrindinių veikėjų prototipui realiame gyvenime – Liudmilai Ignatenko, ugniagesio Vasilijaus, kuris vienas iš pirmųjų atvyko į avarijos vietą ir gavo mirtiną radiacijos dozę, žmonai.
Lietuva
Lietuvis, kybojęs virš Černobylio reaktoriaus: išsilankstėme lakštus pagal savo kūno formas ir išskridome
„Mano, sraigtasparnio šturmano, užduotis buvo kuo tiksliau į reaktorių pataikyti apie 4,5 tonos svėrusį skraidinamą krovinį“, – prisiminė kaunietis Algirdas Šimėnas.
Pasaulis
Rusijos tarnybos nagrinės komunistų prašymą uždrausti serialą „Černobylis“
Rusijos ryšių rinkos reguliavimo tarnyba „Roskomnadzor“ penktadienį pranešė, kad nagrinės partijos „Rusijos komunistai“ reikalavimą uždrausti rodyti šalyje JAV televizijos HBO serialą „Černobylis“ (Chernobyl).
Pasaulis
Rusai ruošia atsaką – kuria savo „Černobylį“: katastrofoje įžvelgs ir CŽA vaidmenį
Rusijos valstybinė televizija NTV netruko atsakyti į didžiulio pasisekimo sulaukusį, Vilniuje ir Ignalinoje filmuotą JAV televizijos HBO serialą „Černobylis“. NTV paskelbė kursianti serialą apie didžiausią pasaulio istorijoje branduolinę katastrofą, tiesa, su fantazijos prieskoniais.
Pasaulis
Mokslininkai tyrinėjo raudoną Černobylio mišką: aptikome labai pavojingų židinių
Praėjo 33 metai nuo Černobylio branduolinės elektrinės sprogimo, po kurio radiacija pasklido dideliu spinduliu aplink. Per šį laiką daug kas pasikeitė, tačiau Černobylio zona tebėra viena labiausiai radiacija užteršta teritorija pasaulyje.
Pramogos
Būkite budrūs: parsinešusi maisto produktus iš prekybos centro moteris nustėro
Londone gyvenanti lietuvė Daiva „Tiesai“ papasakojo savo karčią patirtį apsipirkus Hounslow rajone esančioje „Asda“ parduotuvėje.
ŽYMA
ČERNOBYLIS