ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Pasaulis
Baltarusija pažadėjo įsileisti tarptautinius ekspertus dėl Astravo atominės elektrinės
Vasario 4 dieną Baltarusijoje besilankantis ministras Linas Linkevičius susitikimuose su Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Rumu bei užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi kėlė nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimą.
Lietuva
Ingrida Šimonytė: „Dėl nesibaigiančių ekologinių nelaimių Lietuvoje Valstybės kontrolės prašoma atlikti auditą“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė teikia Seimui nutarimo projektą dėl pavedimo Valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą, įvertinant aplinkos apsaugos ir taršos prevencijos veiklos efektyvumą ir rezultatyvumą, aplinkos apsaugą kontroliuojančių valstybės įmonių ir įstaigų veiklos ir jų priimamų sprendimų vertinimą bei aplinkos apsaugos sistemą reguliuojančios teisinės bazės vertinimą.
Lietuva
Užsieniečiui dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar keitimo užteks apsilankyti migracijos padalinyje tik vieną kartą
Nuo 2019 m. gruodžio 23 d. užsieniečiui, kuris yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir pateikęs prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi darbo pagrindu, išrašytą leidimą laikinai gyventi gali paimti šį užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija.
Lietuva
Už labai didelio kiekio kokaino kontrabandą – dvylika metų kalėjimo
Kauno apygardos teisme 2019 m. lapkričio 15 d. priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo V. P. (52 m.) nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, ir neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.
Lietuva
Tokio skandalo Lietuvoje dar nebuvo: emigrantą įkalino vietoj brolio dvynio, į laisvę nepaleido net ir išaiškėjus klaidai
Lietuvos teisinę sistemą sudrebino dar neregėtas skandalas, prilygstantis neįtikėtinai istorijai iš nieko bendro su realybe neturinčio holivudinio kino filmo: pareigūnai į pataisos namus uždarė ir net pusantrų metų kalino ne tą asmenį – vietoj 58 metų kauniečio Nikolajaus bausmę buvo priverstas atlikti jo brolis dvynys Aleksandras.
Pasaulio lietuviai
Indijoje pradeda veikti Lietuvos vizų centrai
Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.
Lietuva
Birmingemo simfoninio orkestro programoje - Baltijos keliui skirtas renginys
Birželio 13 dieną Birmingemo, Jungtinė Karalystė, koncertų salėje „Symphony Hall” atliktas išskirtinis Birmingemo simfoninio orkestro (CBSO), kuriam vadovauja pasaulinio garso lietuvė dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, kūrinys, skirtas Baltijos kelio temai. M. Gražinytė – Tyla pirmą kartą dirigavo vieno garsiausių vėlyvojo romantizmo atstovų, austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio, Antrąją (“Prisikėlimo”) simfoniją.
Lietuva
Kinijos Šandongo provincijos sostinėje Dzinane vyko Lietuvos pristatymo konferencija
Gegužės 31 dieną Lietuvos delegacija, vadovaujama Ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio, lankėsi Šandongo provincijos sostinėje Dzinane, kur buvo surengta Lietuvos pristatymo konferencija „Welcome to Lithuania“. Konferencijos dalyvius pasveikino Dzinano meras Sun Shutao, viceministras Marius Skuodis, Lietuvos ambasadore Kinijoje Ina Marčiulionytė.
Lietuva
Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo AE
Gegužės 3 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo atominės elektrinės.
Pramogos
Asmik Grigorian – geriausios pasaulio operos solistės titulas
Balandžio 29 d. vakarą, iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, Sadler’s Wells teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Asmik Grigorian. Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o šį vakarą jos titulas buvo įtvirtintas, - šiuo metu ji yra geriausia pasaulio operos solistė.
Anglijoje
Iki referendumo liko mažiau nei mėnesis, o registruotis balsavimui suskubo toli gražu ne visi
Yra situacijų, kai pasirinkimų paletė tiesiog neegzistuoja. Viena jų – pilietybės išsaugojimas – tu arba esi valstybės pilietis, arba juo nesi. Gegužės 12 d. balsuokite referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir nuspręskime visi!
Lietuva
Pateikti prašymus dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje užsieniečiams bus patogiau
Nuo balandžio 1 d. prašymą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo į Lietuvą atvykę ar gyvenantys užsieniečiai galės pateikti migracijos padaliniui nepriklausomai nuo ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.
Aktualijos
Jungtinėje Karalystėje bujojantys lietuviai pasidalino mintimis, kodėl negrįš į Lietuvą
Portalo tiesa.com apklausos duomenimis 87% skaitytojų nemato prasmės po Brexito grįžti į Lietuvą.
Lietuva
Džiugi žinia grįžtantiems į tėvynę: mažas pajamas gaunantiems žmonėms – daugiau finansinių lengvatų
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento.
Anglijoje
Briuselyje aptarta „Brexit“ derybų eiga bei svarbiausi Lietuvos interesai
Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą bei svarbiausius Lietuvos interesus.
Lietuva
Lietuvoje plinta už heroiną tūkstantį kartų stipresnis narkotikas: tai XXI amžiaus maras
Medikai teigia, kad heroino vartotojų iš mirties nagų tenka traukti vis mažiau, tačiau džiaugtis nėra ko, nes vietoj heroino priklausomybių kamuojami žmonės vis dažniau renkasi fentanilį – vieną stipriausių ir labiausiai mirtį sėjančių narkotikų pasaulyje, skelbia „TV3 žinios“. Ne išimtis ir Lietuva.
Anglijoje
Tūkstančiams lietuvių emigrantų – perspėjimas apie laukiančius pokyčius: yra sprendimas, apie kurį mažai kalbama
Lietuviai emigrantai su nerimu žiūri į tai, kas šiuo metu vyksta Didžiojoje Britanijoje. Kas laukia keliasdešimties tūkstančių lietuvių, gyvenančių neapsisprendžiančioje Didžiojoje Britanijoje? Kaip chaotiškuose sprendimuose paskendusi Anglija rengiasi pasielgti su tūkstančiais emigrantų?
Lietuva
Kaip linksminamasi Pravieniškėse: vienas skambutis iš pataisos namų ant kojų sukeldavo spec. tarnybas
Vilniaus apygardos teismui pradėjus nagrinėti vadinamąją Pravieniškių mafijos bylą paaiškėjo, kad Pravieniškių pataisos namuose valdžia užmerkė akis prieš kalinių savivalę, o šie, pasinaudoję atleistomis vadžiomis, įvedė savo tvarką.
Aktualijos
Per parą sudužo antras lėktuvas, žuvo britai
Sidnėjaus priemiestyje į upę nukritus hidroplanui, žuvo šeši žmonės, narai jau iškėlė visų šešių palaikus, pranešė policija.
ŽYMA
LIETUVA