trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Gyvenimas
Per gydytojų aplaidumą nuo meningito mirė kūdikis
Amber Rafferty su mama Varonica į artimiausios ligoninės priimamąjį atvyko po to, kai moteris sunerimo dukters būkle. Vos dviejų mėnesių mergaitė buvo irzli, o jos viduriai – užkietėję.
Aktualijos
Ginčai prasideda: kur dera perlaidoti sukilimo vadų palaikus?
Lietuvos mokslininkai baigia tyrimus ir tikisi dar šiemet paskelbti, kad ant Gedimino kalno Vilniuje vieni iš rastų palaikų priklauso 1863 metų sukilimo vadui Zigmantui Sierakauskui.
Aktualijos
Gedimino kalne rasti 1863 m. sukilimo dalyvių palaikai
Pirminiai duomenys rodo, kad Vilniaus Gedimino kalne rasti 1863 m. sukilimo prieš carinę Rusiją vado Zigmanto Sierakausko ir kitų dalyvių palaikai, trečiadienį pranešė Kultūros ministerija. Tolesni tyrimai gali užtrukti iki pusės metų.
Gyvenimas
Koma po gimdymo britei atėmė atmintį: neigia gimdžiusi
Retas sveikatos sutrikimas lėmė, kad viena moteris po gimdymo paniro į komą, o prabudusi neprisiminė nieko, įskaitant ir tai, jog susilaukė sūnaus.
Gyvenimas
Britai reikalauja skiepų vaikams
Šimtai tūkstančių britų reikalauja, kad valdžia finansuotų skiepus nuo meningito B ir vyresniems vaikams.
Gyvenimas
Nauja skiepų programa Jungtinės Karalystės naujagimiams
Oficialiai pradėta vykdyti naujoji skiepų programa, kurios metu nuo gyvybei pavojingos B serogrupės meningokokinės infekcijos bus skiepijami visi Jungtinėje Karalystėje (JK) gimę naujagimiai, - praneša naujienų portalas bbc.com.
Gyvenimas
Nauja vakcina - gelbėjanti gyvybes
Nuo šių metų rugsėjo mėnesio Jungtinėje Karalystėje (JK) bus teikiamos naujos medicininės paslaugos, skirtos naujagimiams ir studentams, pranešė naujienų portalas bbc.co.uk.
Pramogos
Šimtams vaikų Anglijoje dėl vakcinos trūkumo gresia mirtis
Nors Europoje jau dvejus metus pardavinėjama vakcina nuo B tipo meningito, Jungtinėje Karalystėje šia mirtį nešančia liga užsikrėtė daugiau nei tūkstantis žmonių, didžioji dalis jų – vaikai. Užsitęsus deryboms dėl vaistų kainos nuo meningino Anglijoje jau mirė šimtai.
ŽYMA
1863 M. SUKILIMAS