šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Kultūra
A. Stauskas: „Kai miesteliuose nelieka jaunimo – nelieka ir perspektyvų“
Kultūros centro Dusetų dailės galerijoje surengta Šarūno Saukos paroda pernai pritraukė beveik dešimtkart daugiau žmonių, nei gyvena pačiose Dusetose. Tačiau už tokių įspūdingų skaičių slepiasi kasdienis nelengvas darbas, tuštėjimo jausmas ir aštroka realybe pagardintas optimizmas. Apie visa tai su šios kultūros įstaigos direktoriumi Alvydu Stausku kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
IQ Tema
Būsi geras, gausi dešimt
Brandos egzaminai kritikuojami dėl subjektyvumo, o norint tai „ištaisyti“, siekiama įlieti dar daugiau žmogiškųjų veiksnių. Abejotinas siūlymas.
Aktualijos
Lietuva rems užsienyje studijuosiančius talentus, bet jiems reikės grįžti
Valstybė planuoja remti į užsienio universitetus įstojusius Lietuvos talentus, bet po mokslų jie turės grįžti bent trejiems metams dirbti Lietuvoje.
Gyvenimas
15 klausimų savianalizei
Jūsų gyvenimas labai svarbus ir viskas vyksta ne veltui. Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau užduoda sau klausimus: „Koks mano tikrasis pašaukimas? Ką aš turiu padaryti, kad mano gyvenimas nepraeitų veltui?“ Visi mes skirtingi ir visi turim savo atsakymus į šiuos klausimus.
Gyvenimas
Kaip suprasti savo gyvenimo tikslus
Jūsų gyvenimas labai svarbus ir viskas vyksta ne veltui. Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau užduoda sau klausimą: “Koks mano tikrasis pašaukimas? Ką aš turiu padaryti, kad mano gyvenimas nepraeitų veltui?”
Gyvenimas
Koks yra žmogaus gyvenimo tikslas?
Kiekvieno žmogaus gyvenimas turi keletą pakopų, per kurias mums reikia praeiti ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kurioje iš šių pakopų mes sustosime, ar eisime toliau. Ko gero niekas nesiginčys, kad svarbiausia emocija ir aukščiausia žmogaus savybė yra meilė. Gyvenimo prasmė yra mokytis mylėti. Priklausomai nuo mūsų sąmonės, meilė mūsų širdyje progresuoja arba degraduoja. Meilė susijusi ir su kita svarbia savybe – pasiaukojimu.
Kultūra
Bundančios sielos
Tai netipiška fotomenininko Vaclovo Strauko ciklo „Paskutinis skambutis“ nuotrauka. Turbūt įprasčiausi joje bijūnai, kuriuos rankose spaudžia daugelis jo užfiksuotų mokinių. Ieva Rekštytė aprašo nostalgiškiausią mokyklos šventę ir ieško šių stilingų abiturientų.
ŽYMA
ABITURIENTAI