penktadienis, sausio 15 d.
Aktualijos
Nusikalstama lietuvių grupuotė Airijoje įtariama pavogusi dviračių už milijonus
Dubline veikianti nusikalstama lietuvių grupuotė įtariama pavogusi ir perpardavusi daugybę brangių dviračių.
Pramogos
Lietuvos stendas pristatytas Airijos turizmo parodoje
Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“.
Pasaulio lietuviai
Airijoje įkurta Lietuvos miestų atstovų organizacija
Siekdami plėsti ryšius su svetur išvykusiais tautiečiais, įvairūs Lietuvos miestai dalyvauja „Globalių regionų programoje“, kurios tikslas – aktyviausius kraštiečius įvairiose šalyse skirti miestų ambasadoriais.
Pasaulio lietuviai
Dubline pagerbti nusipelnę Airijos lietuviai
Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.
Aktualijos
Užmegzta dar viena partnerystė tarp Lietuvos ir Airijos mokyklų
Monaghan'o "Beach Hill College" mokykla, kurioje nuo praėjusių metų galima mokytis lietuvių kalbos, pradeda bendradarbiavimą su Vilniaus Gabijos gimnazija.
Pasaulio lietuviai
Airijoje vyko Lietuvos mokslininkų partnerysčių renginys „Horizontas 2020“
Lapkričio 19 dieną Dubline (Airijoje) vyko pirmasis Lietuvos ir Airijos mokslininkų partnerysčių paieškos renginys „Horizontas 2020“ informacinių technologijų ir sveikatos mokslų srityse.
Pasaulio lietuviai
Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys
Spalio 25 dieną Dubline vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.
Anglijoje
Lietuvos miestai plečia ryšius su tautiečiais Airijoje
Spalio 10 dieną Lietuvos ambasados Airijoje iniciatyva įkurtas „Ambasadorių Airijoje klubas“, bendram darbui suvienijęs nemažą būrį Airijoje aktyviai veikiančių Lietuvos miestų ir sporto klubų ambasadorių.
Pasaulio lietuviai
Airijoje surengta pirmoji lietuviška šeimų sporto šventė
Rugpjūčio 4 dieną Nacionaliniame Airijos sporto centre Dubline vyko pirmoji lietuviška šeimų sporto šventė. Pasaulio lietuvių metams skirtas renginys subūrė visos Airijos ir visų amžiaus grupių lietuvius.
Pasaulis
Per Rusijos televiziją parodytas robotas - apgaulė
„Moderniausias robotas“, parodytas per Rusijos pagrindinės naujienų televizijos reportažą, iš tikrųjų buvo vyras roboto kostiumu, trečiadienį atskleidė interneto vartotojai.
Lietuva
Lietuvoje viešėjo humanoidė Sofija
Lietuvoje svečiuojasi pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę. Sofija jau yra kalbinta daugelio didžiųjų pasaulio žiniasklaidos priemonių. Lietuvoje jai teko pirmą kartą suvaidinti seriale.
ŽYMA
AIRIJOS LIETUVIAI