penktadienis, rugsėjo 25 d.
Anglijoje
Lietuvių šeima laukia kalėdinio stebuklo: prie jo prisidėti galite ir jūs
Kalėdos – stebuklų metas. Šiuo stebuklingu laikotarpiu visi kažko trokštame, laukiame, apie kažką svajojame. Svajonių turi ir viena Jungtinėje Karalystėje gyvenanti šeima. Rūta Chaladauskaitė su šeima augina beveik dviejų metukų dukrelę Anają. Tiesa, mergaitė sunkiai serga ir jai reikalingas ypatingas gydymas, kuris yra išties ne pigus.
Anglijoje
Įvardijo didžiausią emigrantų klaidą
Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių bendruomenėje gausu įvairių mitų, susijusių su šalies mokesčių sistema. Vienas jų – išsikrausčius iš šalies galima atgauti visus per gyvenimą joje sumokėtus mokesčius, tačiau už tai, esą, prarandama teisė keletą metų grįžti į šalį ir joje dirbti.
Aktualijos
Teisme dar negirdėtos detalės apie jaunos lietuvės nužudymą
Trečiadienį, lapkričio 28-ąją, Jungtinės Karalystės (JK) teisme buvo atversta keturiolikmetės Viktorijos nužudymo ir išniekinimo byla.
Anglijoje
Stulbinanti lietuvio karjera Londone: pradėjęs nuo juodo darbo statybose, tapo vienu geriausių pasaulio šefų
Londone gyvenančiam trisdešimtmečiui virtuvės šefui Tomui Lidakevičiui mokytojai mokykloje žadėjo bedarbio arba gatvių šlavėjo karjerą. Tačiau Tomas jau visai netrukus gali tapti pirmuoju lietuviu, gavusiu prestižinį ir visų kulinarų trokštamą apdovanojimą – „Michelin“ žvaigždę. Šis įvertinimas virtuvės virtuozams yra tarsi „Oskaro“ statulėlė.
Anglijoje
Emigravę lietuviai su baime žvelgia į Lietuvą?
Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas verslas ir jokios finansinės depresijos – taip apie savo gyvenimą Monaghane, nedideliame Airijos miestelyje, kalba 47-erių Inga Katilienė.
Anglijoje
Kaip grįžus iš emigracijos išgyventi už lietuvišką atlyginimą?
Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir nusprendė atlikti namų darbus - feisbuke pasiteirauti klaipėdiečių, ar grįžus yra šansų rasti darbą ir išgyventi iš lietuviško atlyginimo.
Aktualijos
Aiškėja kraupios detalės dėl mįslingo lietuvės dingimo Airijoje
Airijos policijos tarnybai pavyko gauti ypač svarbių liudininkų parodymus ir identifikuoti du įtariamuosius, taigi, Giedrės Raguckaitės žudikai gali būti suimti vos per kelių savaičių laikotarpį, nes tyrėjai mano turį kritinės informacijos, rašo „Irish Mirror“.
Aktualijos
Airijos policija pateikė naujų detalių apie dingusią lietuvę
Lietuvos policijos pareigūnų ieškomos kaip dingusios Giedrės Raguckaitės (gim. 1988 m.) šeima vis dar nežinomybėje. Airijos policija feisbuke praneša, kad jos dingimo byla perkvalifikuota į nužudymą.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės kuria dokumentiką, kurioje Lietuva matoma londoniečio akimis
Dvi Londone susipažinusios lietuvės vos prieš kelis mėnesius pristatė, kaip pačios sako, nepaprastai paprastų ir laisvų žmonių istorijų projektą, dokumentikos serialą, kuris lengva ranka ir be išankstinių nusistatymų nagrinėja daugelyje užsienio šalių priimtas, tačiau Lietuvos visuomenėje vis dar opias temas, apie kurias galbūt reikėtų kalbėti drąsiau ir daugiau.
Pramogos
Populiariame prekybos tinkle - lietuviškos prekės
Socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti nuotraukos, kuriose užfiksuota, kad lietuviškų skanumynų Londone galima nusipirkti ne tik specializuotose parduotuvėse.
Anglijoje
Anglijoje lietuvė atrado save gelbėjant gyvūnus
Jungtinėje Karalystėje laukinių gyvūnų reabilitacijos centre kasdien plušanti gamtosaugininkė Viktorija Neliubina svajoja vieną dieną pagalbos ranką ištiesti ir Lietuvos laukinei gamtai.
Anglijoje
Paaiškėjo referendumo dėl pilietybės data
Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo vyks dvi dienas kitų metų gegužę drauge su prezidento rinkimais.
Aktualijos
Ranka parodęs grasinantį gestą Anglijos lietuvis nuteistas už diskriminaciją
Vairuotoju dirbęs Anglijos lietuvis įsivėlė į konfliktą, pasibaigusį teismu. Konfliktas kilo dėl to, kad Žydrūnas Laurukaitis negalėjo miegoti dėl dviejų po jo langu besikalbančių vyrų.
Aktualijos
Už ginklų kontrabandą Anglijoje įkalinti broliai lietuviai (foto)
Anglijos spauda praneša apie du nuteistus nusiakltėlius iš Lietuvos - brolius Donatą ir Giedrių Armalius. Vyrai buvo sukūrę planą, kaip nelegaliai užsidirbti „kelis papildomus varus".
Anglijoje
Musė sugadino lietuvių atostogas
Ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos Turkijoje jaunai porai virto košmaru. Nespėjus įlipti į lėktuvą prasidėjo nesklandumai.
Anglijoje
Motinos pagalbos šauksmas: padėkite dukrai įsikurti Anglijoje
Į Tiesos redakciją kreipėsi mama prašydama pagalbos padėti dukrai įsitvirtinti Anglijoje, kuri įstojo į universitetą Londone, tačiau neturi pakankamai pinigų, kad galėtų išvykti iš Lietuvos ir susirasti pirmąjį būstą.
Anglijoje
Lietuviai dėl prestižinio golfo trofėjaus varžėsi karališkame aikštyne
Savaitgalį viename iš geriausių Jungtinės Karalystės golfo aikštyne įvyko tradicinis, šiemet jau vienuoliktąjį kartą surengtas turnyras „Ambassadors Cup 2018“. Pirmąjį smūgį varžybose atliko ne kas kitas, jo jų sumanytojas Vygaudas Ušackas.
Lietuva
Pradėjo veikti nemokama konsultacijų linija JK lietuviams
Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ paleido nemokamą konsultacinę telefono liniją, skirtą Jungtinės Karalystės gyventojams konsultuotis visais klausimais, susijusiais su gyvenimu Lietuvoje ar grįžimu į ją.
Anglijoje
Mažosios Anglijos lietuvaitės gyvenimas – kasdienis pavojus
Jungtinėje Karalystėje gyvenančią lietuvių šeimą ištiko didžiulė nelaimė – pernai gimusią dukrelę kamuoja sunkus sveikatos sutrikimas, dėl kurio jos gyvybė kabo ant plauko, o sudėtingas gydymas tėvams neįkandamas.
Anglijoje
Lietuvė paviešino, ką teko patirti emigracijoje
Šiau­lie­tė Bi­ru­tė Juo­die­nė Ang­li­jo­je pra­lei­do 10 me­tų. Iš­vyk­da­ma gal­vo­jo, kad tik pus­me­čiui – už­si­dirbs ir grįš. Išė­jo ki­taip. Prieš tre­jus me­tus mo­te­ris grį­žo į gim­tuo­sius Šiau­lius. Ji įsi­ti­ki­nu­si, kad su­grįš dau­ge­lis, nes tik čia jau­tie­si sa­vas, ga­li mė­gau­tis na­tū­ra­lia gam­ta, ko­ky­biš­ku mais­tu ir ty­ru oru. Vis­gi pa­gy­ven­ti ki­to­je ša­ly­je, pa­sak Bi­ru­tės, ver­ta, iš­moks­ti to­le­ran­ci­jos, man­da­gu­mo, pa­ma­tai, ką gim­to­jo­je ša­ly­je bū­tų ga­li­ma da­ry­ti ki­taip.
ŽYMA
AIRLINK